Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach :) Maj 2013


DAWID

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatnich wypadach ze spinem na Wisłe, postanowiłem pośmigac z muchówką nad małą rzeczką, kilka rybek udało sie złowić, były rybki na suchą, na nimfe i na streamera :) Tęczaki, potoki i lipienie. Pełen pakiet ;)

tczak.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 163
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gratuluję Wernicjusz,Gobio!

Ja rano ,spławik,słoneczne w Szczecinie tylko 3 rybki,cisnienie skacze i sa efekty.Siedziałem od 5 do 7 2 zółte i wzdręga.

Potem zmiana miejsca,regalica podjuchy,spining jedna obcinka-szczupły? 14 okoni ,15,17,19 i jeden 23 cm.

10.30 finisz jutro prawdopodobnie poprawka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadzik na dzikie stawy. Wynik 4 okonki które atakowały 3,5 cm rippera który był może 2x mniejszy od nich :D Nie wiem jak się zapinały ale nawet ogonka gumy nie były w stanie wziąć do pyska :D Miałem również branie czegoś większego w szuwarach, jednak odpięło się dosłownie po kilku sekundach :/ Tak czy siak pozytywny dzień, jutro uderzam w to samo miejsce tylko od wczesnego rana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym sezonie nauczyłem się jednej rzeczy - jeżeli chcemy złapać większego szczupaczka nie bójmy się dużych gum... wcześniej łowiłem na gumki 5-7 cm i zdarzały się jakieś kilówki i pełno pistoletów teraz najmniejsza jaką używam to 9cm a największa 15cm i naprawdę te mniejsze też biorą na te 15stki które nie są aż takie duże w moim przekonaniu. w maju złowione 21 sztuk gdzie w zeszłym sezonie tyle nie nałapałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na rybkach byłem we wtorek 14 maja,ale dopiero dzisiaj mogę się pochwalić.Łowiłem jak zwykle moją ulubioną odległościówką z zestawem 5gr.na gruncie ok. 2m.Łowiłem na robaki i kukurydzę z puszki.

2cqh91w.jpg

Złowiłem 21szt.płoci,w tym 2szt.po 32cm.13szt. 25 do 27cm.,pozostałe po ok.22 do 23cm.

Płocie są już szczupłe.Wygląda że już się wytarły i pewnie zaczną żerować.Łowiłem od godz.13 do 18:30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj między 5 a 9 rano krótki wypadzik na znajome łowisko. Nastawiłem się na Jazie. Pogoda rankiem była obiecująca.

Cel jednak nie został osiągnięty gdyż brały same małe takie po 40 pare cm natomiast 50-tki raczej omijały dzisiaj mój zestaw.

zdj218.jpg

Na osłodę jako przyłów taki fajny "żółciak" z rozmiaru 50+

zdj219.jpg

:cool:

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy wypad z DS od 5 rano do 12ej bardzo udany, mimo uporczywego wiatru i ciagle zmieniajacej sie pogody po dobrym zaneceniu ryba brala znakomicie, 4 wieksze leszcze w przedziale 40-50cm, z 12 mniejszych, 3 okonie i ploc okolo 30cm, poza najwiekszymi sztukami oczywiscie reszta plywa, znow odzylo moje ulubione lowisko po paru latach (tajemnica).

http://zapodaj.net/0386d166a16e1.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie słabiutko :sad: wybrałem się nad rzekę po spiningować ,złapałem 10 okonków i tylko jeden wymiarowy :roll: kleni widziałem co niemiara , lecz żaden się nie skusił na obrotówkę czy woblerka :???: Wieczorem uderzam z DS namierzyłem fajne miejsce i parę stojących tam kleni :mrgreen: było kilka 50tek , miejsce trudne technicznie ,więc może być ciężko coś wyholować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem z rana na ryby na stara miejscówkę ostatnio nie było tam źle . Ryby nie brały , nie złowiliśmy ani jednej rybki przez 8h ale nie to mnie wkurzyło. Plażowiczów i kapiących się już co niemiara , nie interesuje ich to ,ze ty wędkujesz oni wejdą tobie prawie na głowę. A najlepsi byli wędkarze wykonywający wyuczony zawód syn , którzy puścili na cały regulator muzykę i tańczyli pogo . Swoją drogą jakbym miał dzwonić na policję i zgłaszać każdego kompletnie pijanego kierowcę wsiadającego za kółko to bym zwariował. To co opisałem to wierzchołek góry lodowej co przeszedłem na rybach tam wcześniej było tylko trochę lepiej ale przynajmniej ryby brały i mniej było plażowiczów a więcej wędkarzy. Swoją drogą muszę poszukać albo innego miejsca ( miejscówki) , albo to był mój ostatni wyjazd na ten akwen przynajmniej do jesieni. A znalezienie tam miejscówki to rzecz nie prosta mało jest ich a jak są to powszechnie znane , większość z nich znikła w tym roku bo pozarastała.

A jak wy rozwiązujecie takie problemy?

Po8h nie wytrzymaliśmy zmieniliśmy miejscówkę na rzekę ( od razu to proponowałem ale mnie nie słuchali) tutaj lepiej . Brały pstrążki i plotki spadł mnie jeden fajny okoń prawdopodobnie PB. To tyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem z rana na ryby na stara miejscówkę ostatnio nie było tam źle . Ryby nie brały , nie złowiliśmy ani jednej rybki przez 8h ale nie to mnie wkurzyło. Plażowiczów i kapiących się już co niemiara , nie interesuje ich to ,ze ty wędkujesz oni wejdą tobie prawie na głowę. A najlepsi byli wędkarze wykonywający wyuczony zawód syn , którzy puścili na cały regulator muzykę i tańczyli pogo . Swoją drogą jakbym miał dzwonić na policję i zgłaszać każdego kompletnie pijanego kierowcę wsiadającego za kółko to bym zwariował. To co opisałem to wierzchołek góry lodowej co przeszedłem na rybach tam wcześniej było tylko trochę lepiej ale przynajmniej ryby brały i mniej było plażowiczów a więcej wędkarzy. Swoją drogą muszę poszukać albo innego miejsca ( miejscówki) , albo to był mój ostatni wyjazd na ten akwen przynajmniej do jesieni. A znalezienie tam miejscówki to rzecz nie prosta mało jest ich a jak są to powszechnie znane , większość z nich znikła w tym roku bo pozarastała.

A jak wy rozwiązujecie takie problemy?

Po8h nie wytrzymaliśmy zmieniliśmy miejscówkę na rzekę ( od razu to proponowałem ale mnie nie słuchali) tutaj lepiej . Brały pstrążki i plotki spadł mnie jeden fajny okoń prawdopodobnie PB. To tyle .

Ciężka blacha bez uzbrojenia .... i macham ją w kierunku plażowiczów co nie potrafią uszanować łowiska ... kilka razy świstnie koło ucha i zazwyczaj pomaga ... przy czym to nie ja zbliżam się do nich ... ale to oni zazwyczaj podchodza coraz blizej ... i w koncu sie orietuja ... fakt ze to i tak zazwyczaj juz po braniach jest ,... a o spokoju nie ma o mowic w ogole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy wypad na rybki -

Wynik:

3 szczupaki 50-55 cm wyciągnięte, 1 w okolicach ~55cm zerwany

1 okoń w okolicach 20 cm

Dla zainteresowanych zdjęcia w dziale Drapieżniki / Szczupaki 2013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 1 raz na całkiem obcym terenie w okolicach Gliwic, nastawienie na szczupaka dla głodnych studentów i wiele z tego nie wyszło bo trafił sie tylko pistolet. Za to oto taki przyłów na 35, poczochrało go tak bo dostał mocne przyciecie z plecionki. Następnym razem zabiore już Tango :)

img1966u.jpg

Wrócił pełen energii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 1 raz na całkiem obcym terenie w okolicach Gliwic, nastawienie na szczupaka dla głodnych studentów i wiele z tego nie wyszło bo trafił sie tylko pistolet. Za to oto taki przyłów na 35, poczochrało go tak bo dostał mocne przyciecie z plecionki. Następnym razem zabiore już Tango :)

Obrazek

Wrócił pełen energii

Gucak piekny garbusek :) widze ze nie pierwszy. Ja nadal szkole spinning dzis kilkanascie okonkow w przedziale 10-20cm zdjeci brak, bo ciezko mi nawet bylo zmienic przynete stojac po pas w wodzie :P Najskuteczniejsza dzis była srebrna obrotówka Jaxon w rozmiarze 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAWID napisał:

Złowiony jak to nie którzy mówią na "jedynie słuszną metodę" czyli suchą muchę

Eeee tam :razz: Jedyna słuszna metoda to najpierw złowić rybe a później z powrotem woda :cool:

Graty DAWID, jak zwykle w dobrej formie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wtorek 21.maja kolejna wyprawa na rybki.Jak zwykle odległościówka i polowanie na płocie.Złowiłem 52szt. 20 do 25cm.Łowiłem zestawem 4gr. na robaki i kukurydzę z puszki.

Do domu zabrałem 12szt. pozostałe 40szt. wróciło do wody.

Dwie godz. łowienia w małym deszczu i przechodzącej gdzieś obok burzy.Łowiłem od 10 do 16.

301isxx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dsc00587lq.jpg

Okoń średniak z ostatniego wypadu :D Co ciekawe ubiegłego roku jesienią nie mogłem złapać żadnego na nic poza obrotówką. Teraz z kolei na obrotówkę nic się nie dzieje a okoliczne okonie reagują tylko na małego ripperka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.