Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Żyłka feeder średnica


bercikz

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Głównie łowie na Odrze w okolicach Kędzierzyna Koźla. Łowie feederami 120g c/w. Mimo że w tym roku chciał bym połowić na wodach stojących. Do tego chce też kupić feedera w okolicach ok 80 g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do feedera 90g stosuję 0.18-0.20 a do tego przypon bardzo różnie - schodzę nawet do 0.10 na wodzie stojącej. Feeder 120-150g i Odra poniżej Wrocławia to żyłka główna 0.20-0.25.

Ostatnio rozmawiałem z no....dużo starszym "kolegą po kiju" na temat żyłki.

- Panie - mówił - na Łodrę to ja tylko "trzydziestkię piątkę", bo tam jak coś pieprznie to... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że do feederów stosuj żyłki w zależności od pory roku. Ja od jesieni do wczesnej wiosny mam 0.14 lecz niedługo czas na zmienię na 0.18. Kije mam max. do 120g wyrzutu.
Kiedyś, w ramach wyścigu do maksymalnego odchudzania zestawów, stosowałem żyłki 0.16 a nawet 0.14 do pikera, ale za często koszyk latał dalej niż długość żyłki wysnuta z kołowrotka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak feederalny napisał - zależy od sytuacji.

Ja np. daję 0,28 żyłkę główną feederową i przypon 0,10 z plecionki o wytrzymałości coś nieco ponad 8 kg.

Jak łowisz na otwartej wodzie to możesz i 0,16 założyć na główną, ale jak rzucisz pod trzciny i weźmie Ci karpik 2 / 3 kg to, albo usłużysz tylko pękającą żyłkę, albo spierniczy Ci w trzciny i tylko rybę umęczysz, a przy takim zestawie jak opisałem murujesz i ryba szaleje na boki :) Przy takim zestawie przykładowym jak napisałem tracisz jedynie tylko na odległości rzutu, przypon jest długi i bardzo cieniutki, a przynęta zachowuje się na nim bardzo naturalnie bo to plecionka :) Także zależy od sytuacji, jak łapiesz blisko krzaków, albo w łowisku są większe osobniki i nie musisz rzucać nie wiadomo jak daleko to wal grubszą żyłkę, a jak chcesz hardcorowe hole 3 kg karpika mieć to wal 0,16 co kto lubi i jakie ma warunki na łowisku :)

PS. Odradzam żyłkę TEAM DRAGON ULTRA przeznaczona niby do feedera, kopiłem miesiąc temu bo wszyscy chwalili, wyciągnąłem kilka amurków, kilka karpików (max 5 kg) i się na obu feederach już serpentyna zrobiła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja się wypowiem w temacie,używam generalnie najczęściej o,18 i 0,20 uważam że te rozmiary są najbardziej uniwersalne,według mnie w grubsze nie ma co się pchać,bo czym większa średnica tym większy opór przy wietrze a w feederze to dość istotne,sam zaczynałem od 0,24mm ale czas zweryfikował za i przeciw i zostało 0,18,polecam Trabucco feeder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

feederalny,

Jak się stosuje koszyki po 40g. to tak jest. Ja jeśli używam koszyków do cienkich żyłek, to stosuje koszyki 15 gramowe.

bieluch,

Ja na żyłkę 0.16 łowiłem leszcze ponad 2kg i tragedii nie ma, a wrażenia z holu ryby mega.

Kto co jak lubi.

bercikz,

Z czasem nabierzesz doświadczenia i sam zobaczysz jaka będzie Ci pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.