Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łowiska na śląsku


xym

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie ze Śląska lub okolic-opiszcie dobre łowiska, konkretne miejsca i charakterystykę danej wody.. :D albo jak macie "koło nosa" ciekawe wody to pochwalcie się.. jakieś foty , itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 3 months later...
  • 4 months later...
Gość Anonymous

Hmm ja polecam Wisle od ujscia Soły. Zazwyczaj lapie na ujsciu skawy, super biora okonie na gumki.

Najczesniej lapie na Przeczycach. Dobre lowisko szczupakowe i sandaczowe ale na zerowanie sandacza trzeba trafic i czy to na trupka z brzegu czy na koguty i kopyta z lodzi idzie go bez trudu zlapac. okonia sporo ale glownie drobnego do 25. Na wiosne na playciznach swietnie biora japonce na kukurydze oraz liny i karpie. jak juz wezmie to okazala sztuka. pozniej warto zapolowac a leszcze ktore z roku na rok lapie sie coraz wieksze. A jesli ktos ma sentyment do rzeczek to czarna przemszy powyzej zalewu jest miescjem gdzie mozna zlapac przyjemne plocie ponad 25 cm i spore jazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
polecam pogorie 1, 2, 3

Dla pływających spiningowców polecem 1 i 3.

Na "1" są sandacze, szczupaki i okonki, głębokość średnio 4-6 m, a najgłębszy dołek ma 8 m. W rejonach brzegowych wystepuje bardzo dużo nagłych upadów i wzniesień. Wiem, bo macałem ją ehosondą ;)

Na "3" są szczupaki ... chude jak patyk i potężne, prześlicznie wybarwione okonie dochodzące do ponad 50 cm. Sprawdziłem, to wiem 8) Woda czysta jak kryształ i stojąc na kotwicy na 5 m widać roślinność na dnie ... głównie moczarkę. Najgłębsze miejsce (oznaczone na wodzie czerwoną boją) ma podobno 16 m, ale tej Pogorii nie macałem, więc nie potwierdzę. Faktem jest, że ze względu na czystość wody zjeżdżają sie tam płetwonurkowie z całej Polski

Co by tu jeszcze ... na pewno zaporówki ... Dziećkowice i Przeczyce. Wiele tez dobrego słyszałem o Łące k. Pszczyny (to nie zaporówka), lecz nigdy tam nie byłem z kijkiem, jedynie kilka razy siadłem nad brzegiem w zadumie wedkarskiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Piotrze zbiornik łącki to zaporówka bardzo polecam to łowisko jestem z Zabrza 80km. do zbiornika w sezonie jestem praktycznie w każdy wekend jak narazie jest to najlepsze moje łowisko, a przy dobrej pogodzie widać panorame gór, samochodem idzie podjechać praktycznie pod samą wode, tak samo z rozbiciem namiotu nie ma żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Interasują mnie Przeczyce, jestem stałym bywalcem. Opisów tej wody jest wiele w prasie wędkarskiej oraz ostatnio powstała mapa zalewu. Większość opisów powstała przy udziale p. Krzyszczyka (są dobre ale z drobnymi nieścisłościami). Szukam ludzi łowiących na tej wodzie (wymiana poglądów, wmiana namiarów GPS)

Pozdrowienia dla wszystkich sandaczowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witeczka

Panowie a co słychać na "Zalewie Rybnickim"??? Kiedyś za młodzieńczych lat jeździłem tam raz w roku na zasiadki z ojcem i wujaszkiem. Nie byłem tam na rybach jakieś dobre 12 lat a pamiętam że był to najbardziej łowny zbiornik jaki znałem /do dzisiaj się to nie zmieniło-tak o nim myślę/. Napiszcie czy to dalej taka atrakcyjna woda??? Czy są jakieś dodatkowe opłaty??? No i oczywiście czy zostało w "rybnickim" jeszcze trochę ryby??

Z góry dzięki

Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 5 months later...
  • 1 year later...

Witam, jestem za tym żeby powstały takie jak ten tematy dla województw/regionów naszego kraju, w ktorym wędkarze z konkretnych okolic zaczerpną wiedze co sie w wodzie w ich pobliżu obecnie dzieje. Wymieniajmy :

-date

-łowisko - a najlepiej jego dokladną częśc jeśli to duża woda

-pore dnia

-metode i przynęty

-i oczywiscie rezultaty naszej zasadzki

-wnioski

Wymienie dla przykladu 2 moje wyprawy w tym roku (niestety nieudane),żeby dać zarys sprawie.

1.

- 2.02.2008

- Biała Przemsza na 2 odcinkach, 1wszy - czysta rzeka (od mostku w miejscowości Łazy do połączenia z rzeką Białą(b.zanieczyszczoną) - dł. około 1 km) ,2gi - brudna rzeka, z 10 km w dół rzeki od miejsca poprzedniego - od ulicy Chwaliboskie, do stawu hodowlanego - około również 1 km.

- od 11 do 16:30

- spinning (woblery, błystki, gumki)

- kolega trafil na górnym czystym odcinku 1 pstrąga 20 cm na błystke obrotową rzucając z prądem rzeki , poza tym ani podbicia.

- wnioski: rzeka strasznie przełowiona, w górnym odcinku krystaliczna woda ale ryb praktyczne nie ma, w dolnym odcinku po połączeniu z rzeką Białą to już szlam, bo ta druga niesie około 70% strasznie brudnej i zanieczyszczonej wody (sumując) - tam przejrzystosc rzędu kilku cm , dla pstrąga to śmiertelne środowisko.

2.

- 10.02.2008

- staw PZW - EMIL, Gliwice, ul. Kujawska

- od 14 do 16:30

- spinning (wszystko rodzaje przynęt)

- brak brań / brak ryb. Siedział facet ze spławiczkiem to miał kilka plotek po 15 cm na ciasto.

- wnioski: to jeziorko nigdy nie było obfite w ryby drapieżne, a okonki tam łowione w cieplejszych porach to szkraby średnio po 15 cm, wyskoczyłem bo mam pod nosem, ale narazie sennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego skydriver , wydaje mi się że podobna sugestia padła kilka dni temu ze strony kolegi Tomaszek, chodziło dokładnie o wprowadzenie pewnej systematyki w temacie "Jak dziś było na rybach".

Pomijając jednak w/w temat, istnieją również działy:

łowiska ogólnodostępne, łowiska komercyjne,

które o wiele bardziej nadają się do zakładania tematów tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

poproszę o informacje na temat wisly okolice jankowic na co teraz sie można wybrać jestem początkującym jezeli chodzi o rzeki a byłem tam pare razy no a teraz mnie tam ciągnie z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zamieszkałem niedawno na Śląsku. Pochodzę z Podkarpacia gdzie od najmłodszych lat wędkowałem. Chciałbym dowiedzieć się jakie są możliwości kontynuowania mojej pasji na terenie Śląska. Ryby które mnie interesują to szczupak i sandacz. Metody to spinning i żywiec. Niestety nie posiadam sprzęty pływającego więc pozostaje jedynie łowienie z brzegu.

Wiele czytałem na temat łowisk na terenie Śląska i skutkiem tego jest jeden wielki mętlik w głowie. :sad:

Więc proszę was drodzy forumowicze o rady i wskazówki co do wyboru łowiska. Gdzie na początek mógłbym się wybrać żeby mieć szansę na jakikolwiek kontakt z rybą.

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

browarpan, napisz jeszcze gdzie mieszkasz, bo to duża kraina. Dla przykładu w województwie śląskim jest Jezioro Żywieckie i Poraj- odległe o blisko 200 km.

Mieszkam w Katowicach. Interesują mnie łowiska w granicach do 50 km. Dysponuję własnym transportem więc z dostaniem się na łowisko nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Katowic na sandacza i szczupaka masz:

28km do Świerklańca (Kozłowa Góra), zbiornik zaporowy ponad 500 ha, możliwość wypożyczenia łodzi na miejscu (stanica PZW)

25km do Przeczyc, zbiornik zaporowy ponad 500ha, możliwość wypożyczenia łodzi na miejscu (stanica PZW)

20km do Imielina (Dziećkowice) - zbiornik 700ha możliwość wypożyczenia łodzi na miejscu (stanica PZW)

20km do Dąbrowy Górniczej - Pogoria III 174ha

27km na Sosinę ~50ha

do tego Pławniowice, Dzierżna i parędziesiąt mniejszych zbiorników, stawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.