Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zbiornik Dziećkowice


mafusa

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
panowie podobno zarybili tydzień temu 6 ton karpia dzieje się coś ??

A może dał byś tej rybie szanse ???Pozwól rybie rozejść sie po zbiorniku ,obyć się w nowym środowisku .

łowienie zarybieniówki nie jest zbyt chwalebnym wyczynem.

Ps dobrze sie macie z takimi dużymi zarybieniami ,u nas (okręg Bielsko biała) do zbiornika 2x większego wpuszczają 2x mniej ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o grunt mimo dosc solidnego nęcenia przez pewien okres czasu nie złowilismy ani jednego karpia..

To wolno nęcić na Dzieckowicach :?::?::?::shock:

u nas (okręg Bielsko biała) do zbiornika 2x większego wpuszczają 2x mniej ryb (karpi).

Chyba nie muszą się opierać na wyborczym elektoracie emerytalnym :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby wróciły czasy, że po zarybieniu dwa tygodnie całkowitego zakazu połowu, bo tak to 90% ryb w ciągu tych dwóch tygodni dostanie w łeb. I skończy się uszczęśliwianie amatorów świątecznego karpia, zacznie się w większych ilościach zarybiać innymi gatunkami ryb, które będą miały szanse odbyć w danym zbiorniku chodź jedno tarło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas (okręg Bielsko biała) do zbiornika 2x większego wpuszczają 2x mniej ryb (karpi).

Nie chodzi mi o ilość karpi (to se dopisałeś) a o iloś ryb ogólnie.

W tym (jak i w latach poprzednich) wpuszczono 1 tonę szczupaka ,100 tysięcy sandacza ,520 kilo jazia ,3300 kg karpika i oszałamiającą ilość 200 kilo lina!!!!!!

Wszystko do zbiornika o powierzchni ponad 1000 hektarów.

Przecież to jest "śmiech na sali" i woła o "pomstę do nieba"

Szczególnie z tym linem to jakieś "nieporozumienie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko pytam i nie ma w tym nic złego a karpia wypuszczali podobno po calym zbiorniku... a tak wogule łapanie jest dla przyjemności i kto chce zabierac ten zabiera jego prawo a kto nie chce ten łapie i wypuszcza i czepianie sie ludzi ze to że biora karpie jest bezzasadne dla mnie wazne jest tylko czy bierze bo czym mniej wyłapią teraz tym więcej będzie na wiosne

ps. 2 tygodniowy okres ochronny to powinna być podstawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów,

Proszę o pomoc... Jakie zasady obowiązują obecnie na Imielinie dotyczące połowu z prywatnej łodzi? W jakim okresie wolno łowić z łodzi prywatnej w nocy? Gdzie jest jakieś dogodne miejsce na zwodowanie łódki? Jak jest z dojazdem samochodem z lawetą w celu zwodowania (czy nie będzie to stanowiło naruszenia zasad, laweta wjedzie do wody)?

Czy jest na Zalewie jakaś keja? albo miejsce gdzie mozna pozostawić, przycumować (na sezon wędkarski) łódkę?

Proszę o podpowiedzi:), z góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to nie ma żadnych limitów ani zakazów co do połowu z prywatnej łodzi w Imielinie, sam swoją często tam woduję. Co do miejsca, to najlepsze jest za klubem żeglarskim, trzeba jechać jak do klubu i przed nim skręcić w prawo potem prosto i w lewo do jeziora.

Keje są tylko z klubu żeglarskiego, jest zakaz przybijania do nich i wędkowania w basenie portowym.

Poza tym nie ma żadnych problemów.

Łódź można zostawić w rybaczówce po uprzednim uzgodnieniu i opłaceniu postoju np. na boi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Michu1234,

Serdeczne dzięki za odpowiedz:)

Tylko jak to się ma do zakazu (nie tylko na tym zbiorniku) zbyt bliskiego podjazdu do wody samochodem......Jak to się ma do zakazu pływanie na silnikach spalinowych (bo przecież nie tylko o "ciszę" tu idzie.... chciałbym , prawdę mówiąc sprowokować dyskusję na ten temat...No bo przecież wodując łódkę z lawety, w większości - a nawet ,śmiem twierdzić- w każdym przypadku, wjeżdżamy lawetą do wody...A spróbuj podjechać samochodem zbyt blisko do wody np.: na Kozłowej Górze, a woda o podobnym statusie jak ta na Imielinie:):):)

pozdrawiam wszystkich, którzy spotkali się z zarzutami "wchodzenia do wody", a cóż dopiero "wjeżdżania" do niej....

Dlaczego w sumie bezkarnie mogę dojechać nad wodę na 2-suwowym motorowerze???... Ja mam diesla w aucie i 4-takt przypięty do łodzi... niestety elektryczny silnik również jestem zmuszony przy łodzi używać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Imielinie jest zakaz pływania na silniku spalinowym... przynajmniej tak twierdzą w rybaczówce, ale jak to w Polsce jest są równi i równiejsi i dziś ze 115 konnym silnikiem pływa sobie po Imielinie "straż ochrony zbiornika" czyli prywatna firma, której zadania są bliżej nieokreślone.

Co do wodowania: to nie widziałem aby był jakikolwiek problem z wodowaniem łodzi, nawet gdy miałem wątpliwą przyjemność przynależenia do w/w klubu żeglarskiego, wodowano łodzie prosto z lawet na betonowym slipie na terenie klubu.

Za klubem slip zrobili działkowicze, którzy mają altany nad wodą i tam wodują łodzie.

Jest też tam miejsce do zaparkowania samochodu.

Jeśli chcesz używać silnika spalinowego to Pogoria 4 lub Poraj pozostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

panowie a ktora to jest ta stara przepompownia? kojarze 3 budynki tylko nie wiem ktory jest ktory, gdzie jest jeszcze jakas dobra miejscówka na okonia?jutro sie wybieram dobrze bylo by wiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.