Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zbiornik Dziećkowice


mafusa

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie o biwakowanie i kąpiel mi chodzi xD , słyszałem po prostu od znajomego że w tym roku ma być tam jakaś przebudowa czy coś w tym stylu. Chciałem się jedynie dowiedzieć ,czy od zeszłych wakacji coś się pozmieniało ?..[/scroll]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Witam śledze te forum o Dziećkowicach ale widze że trochę zamarło ja jestem z Tychów do paprocan mam morzna powiedzieć pare metrów ale wolę jeżdzić na dziećkowice w tamtym roku na samych nockach byłem 53 razy na sandacza i suma z łodzi według mnie niema lepszej wody w okręgu i już niemogę się doczedać do 1 czerwca urlopek jest już załatwiony chciałbym żeby ktoś się odezwał co też nastawia się na tom rybe życze powodzenia w danym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tamtym roku na samych nockach byłem 53 razy na sandacza i suma z łodzi według mnie niema lepszej wody w okręgu

Ja z sandaczem miałem raczej kiepskie doświadczenia :evil: tylko jeden w zeszłym sezonie z tej wody :mrgreen:

Osobiście miałem niezłe wyniki ze szczupakami :mrgreen: wcześniej pisałem że łowię przeważnie na żywca - nie mylić z piwem :mrgreen:

Gdzie te WAMPIRKI siedziały w zeszłym roku :?: bo jakoś trafić nie mogłem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam śledze te forum o Dziećkowicach ale widze że trochę zamarło ja jestem z Tychów do paprocan mam morzna powiedzieć pare metrów ale wolę jeżdzić na dziećkowice w tamtym roku na samych nockach byłem 53 razy na sandacza i suma z łodzi według mnie niema lepszej wody w okręgu i już niemogę się doczedać do 1 czerwca urlopek jest już załatwiony chciałbym żeby ktoś się odezwał co też nastawia się na tom rybe życze powodzenia w danym roku

Powiedź mi jak Ty wytrzymujesz nocki w takich mały łodziach, bo ja sobie tego nie wyobrażam?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedź mi jak Ty wytrzymujesz nocki w takich mały łodziach, bo ja sobie tego nie wyobrażam?

Może się wcinam w rozmowę :mrgreen: ja tam na rybaczówce jak jestem to widzę wszelakiej maści pływadełka :mrgreen: od jedynek :shock: do nawet cztero osobowych :mrgreen: i to całkiem sporo tych większych łodzi tam jest na przystani.

Czekam kiedy ktoś coś ciekawego o wampirach napisze ja jak na razie w tym sezonie złapałem jednego szczupaka 66cm na dwa wyjazdy jakie miałem na Dziećki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze sandaczem też miałem słaby rok 7 sztuk i ledwo co miarowe z tym że dosyć dużo zeszło mi przy samej łodzi ale to wina moich umiejętności co do tej ryby to jeszcze się ucze .Natomiast ze sumem miałem dosyć dobry rok 11 sztuk w tym 2 piękne sztuki 1430,22kg 1360,19kg a reszta średniaki i malce i z jednym to się tylko pomocowałem 30 min.Z dokładnością to poprostu zbieram wszystkie kwity z łodzi i notuje na nich faze księżyca,pogode,brania itp.Co do wytrzymania na łodzi to niejest tak żle 4 piwka i po sprawie jeżeli do pierwszej niema brań to się zwijam i do domu.Wtamtym roku koło zakupiło nowe łodzie pięknie chodzą po wodzie i są duże ale zupełnie niema brań na sandacza z tych łodzi niewiem czy to wina koloru bo mają biały kolor dna i są dosyć głośne na fali,dopiero jak zaczłem brać starełodzie zaczły się jakieś efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich wędkarzy. Panowie, czy na zbiorniku Dziećkowice naprawdę są ryby? Bo ja zaczynam w to wątpić... Oczywiście żartuję, ale łowiąc tam przez ostatnie dwa dni - mój wynik to 0 ryb....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich wędkarzy. Panowie, czy na zbiorniku Dziećkowice naprawdę są ryby? Bo ja zaczynam w to wątpić... Oczywiście żartuję, ale łowiąc tam przez ostatnie dwa dni - mój wynik to 0 ryb....

Ryba jest - trzeba ją tylko w tej studni znaleźć :mrgreen:

Byłem w sobotę od świtu i bez brania :evil: - oczywiście łowiłem z łodzi na żywca

BULLA550 Gdzie trafiłeś na sandacze ?? Telewizor , larseny a może na bulgocie ?? łowisz tylko w nocy czy w dzień tysz moczysz z łodzi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również byłem na Dziećkowicach w sobotę, ale po południu. No i nic. Ale z tego co słyszałem, to nie byłem jedynym, który żadnej rybki do domu nie porzywiózł. Zgodnie z radami, łowiłem na przeciwległym brzegu na przeciw betonów, ale zaro brań. Zaznaczam, że łowią na spławik lub spinning. Zastanawiam się, czu nie ma dla tych metod może lepszych miejsc połowu. No i dobrze byłoby trochę bliżej niż przy przeciwległym brzegu... Chociaż samo przepłynięcie się łódką tam i spowrotem ma swoje plusy :razz: .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Piotra

Nastawiłem się na okonie i szczupaki. No, ale niebyło ani jednych ani drugich.... :lol:

Generalnie jednak, jako że nie jestem wytrawnym wędkarzem, ucieszyłbym się ze złapania również innych gatunków ryb. Byleby miałay "sensowną" wielkość i wagę. :grin:

Pozdrawiam

A tak przy okazji, zdradzisz mi gdzie łowisz żywce? Sam mam ochotę połowić na żywca, ale nie bardzo wiem gdzie mógłbym go złowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaliczyłem 2 nocki na sandacza i też bez brania ,ja tak samo łapie pod płytami ja zawsze staje 20 metrów za granicom zielska dalej niema co bezrybie a tak szczeże mówiąc to łatwiej jest teraz traić suma niż sandacza na dzieckowicach jeszcze 3 lata temu co byłem nanocki to zawsze jakieś brania na sandacza były a teraz coś się popieprzyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Piotra

A tak przy okazji, zdradzisz mi gdzie łowisz żywce? Sam mam ochotę połowić na żywca, ale nie bardzo wiem gdzie mógłbym go złowić.

Żywce zdobywam pomiędzy chorzowem a bytomiem na Żabich Dołach

Niestety tylko karasie , jeśli ktoś wie gdzie moge znaleźć KIEŁBIE nich da znać.

Okonie goniły i to konkretnie przez 3 godzinki w sobotę w okolicach stanicy żeglarskiej i larsenów ,koło łodzi pływały takie 15-20 cm czyli większe pewnie pływały głębiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Byłem na zalewie od 5 rano. Ponieważ jestem Wrocławia nie za bardzo znam zbiornik postanowiłem po prostu przejśc wzdłóż brzegu. Zaczynałem od Imielina a skończyłem na betnowym ekranie tuż obok autostrady.

Efekt: jeden okoń 15 cm i szczupak 63 cm.

Pytanie: czytałem troche po forum i nie wiem czy można łowić na tym ekranie betonowym ???

Według prepisów to jest to umocnienie linii brzegowej a do zaopry z tego co się oriętowałem spory kawałek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie brzeg udostępniony do wędkowania to strona zachodnia i północna zbiornika !!!!

W części zachodniej jest zakaz połowu przy Starej przepompowni , Rybaczówce i klubie jachtowym ,

Część południowa jest cała zamknięta począwszy od rogu przy przepompowni przez bulgot , telewizor aż do końca betonowego wału na wschodniej części zbiornika. W ostatnich dniach na wschodniej części widziałem sporo ciężkiego sprzętu chyba dokładają umocnienia betonowe !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Do Piotra

Niestety tylko karasie , jeśli ktoś wie gdzie moge znaleźć KIEŁBIE nich da znać.

Jedziesz w strone Jaworzna skrecasz na Jelen i lowisz na osadniku ZGE :) wiadro kielbi gwarantowane :P Pozdro ;)

PS.Ile sie teraz placi za PZW bo mam blisko na Dzieckowice a dzikie stawy mi sie powoli nudza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.