Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wisła w Bieruniu


reallyman

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

W którym miejscu dokładnie byłes?

Tez ostatnio tam byłem i na 9h rzucania (we dwóch,ja jazio-klenie, kolega grubsze zwierze) nawet spławu ryby nie widziałem, przeszlismy w góre rzeki 6km. W zeszlym roku byłem tam pare razy i tez słabo, lepiej jechać w okolice oświecimia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie stężenie soli w wodach wpływających Gostynką i Goławieckim przekroczyło próg wytrzymałości ryb. Dopiero ścieki wpływające Przemszą ją rozrzedzają, smacznego !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Wczoraj z racji tego, że fajna pogoda wybrałem się z Żoną nad Wisłę.

Nareszcie się coś ruszyło.

Brania średnio co 10 minut. Niestety jakieś maleństwa, których nawet się nie dało zaciąć.

Udało się złapać tylko 4 rybki, ale jak na to co się działo to i tak dobrze.

Okoń 17 cm za brzuch przypadkowo.

2 leszcze 31, 32 cm,

i to coś 4 - chyba jaź - równe 30 cm.

b268.th.jpg

a243.th.jpg

7hwh.th.jpg

ypib.th.jpg

Aha i pierwszy raz od 11 lat miałem kontrolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

reallyman skoro jeździsz na tamten odcinek Wisły, to nie wiesz może czy warto sobie usiąść tam bezpośrednio przy moście? Jest tam parę stanowisk zrobionych. Btw. kiedy byłem tam ostatnim razem (rok temu chyba) to był zaraz za tą restauracją postawiony znak zakazu. Można tam normalnie wjeżdżać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczyłem ostatnim czasy małe boleniowanie w tym rejonie. Wahania wody są bardzo gwałtowne. Woda potrafi przybrać o 0,5 m w ciągu godziny by już po kolejnych dwóch być o metr niższa.

Łowisko jednak fajne - potencjał tych okolic na forum pokazał kiedyć Miro85.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Zaliczyłem ostatnim czasy małe boleniowanie w tym rejonie. Wahania wody są bardzo gwałtowne. Woda potrafi przybrać o 0,5 m w ciągu godziny by już po kolejnych dwóch być o metr niższa.

Łowisko jednak fajne - potencjał tych okolic na forum pokazał kiedyć Miro85.

lata swietnosci wisła w tym rejonie ma za soba,tyle moge powiedziec niestety, do tego w tym roku zaczeły sie zrzuty solanki z jeziora podwodnego na byłej kopalni czeczot i dalej nic dobrego to nie wróży. ostatnio presja jest spora, i wszystko co wieksze od dłoni dostaje w leb. Po mostem czesto bywałem, była fajna miejscowka jaziowa, czesto koczuje tam taki typ żółtym busem i tez nie przepuszcza niczemu.

mam nadzieje ze ryby znów beda smierdziec fenolem i nie beda nadawac sie do jedzenia, to może odrodzi sie ta populacja ryb która była 5-10lat temu.

Jak ktoś sie nastawaia tam na rybe zycia to sredni pomysł, lepiej juz wybrac sie w okolice oswiecimia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Byłem dziś dokładnie koło mostu przy trasie Oswiecim-Imielin między mostem drogowym a kolejowym i w dól ze spiningiem i lipa:(,powyżej stały 4 auta chyba tam koło solanki ale nie wiem jakie efekty i pojechaliśmy na Dwory ,a tam woda niska 1m głębokości,ciupały na spina okonki do 20cm najw. 28cm,2 sandacze do 30cm i leszcz 40cm za grzbiet:) Woda na Wiśle lekko podwyższona i troszkę trącona pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.