Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Picker na zarośnięte: stawki, glinanki, małe jeziora.


slayer74

Rekomendowane odpowiedzi

witam! pytanie od początkującego jaki zestaw picker cw do 40g na na zarośnięte: stawki, glinianki, małe jeziora. głównie w ramach praktyki będę łowił na stawku 30m*30m kilka lat temu był czyszczony i pogłębiany. tataraku, trzcin jest w nim mało ale widać z brzegu że dno jest muliste i porośnięte w wielu miejscach gęstą roślinnością głębokość max. do 1.5m w większości do 1m. w stawku standardowo można złowić: płocie różnej wielkości, liny, karasie nawet powyżej 1kg, leszcze, klenie, są też ponoć karpie. stawek dosyć dobrze zarybiony spontanicznie przez wędkarzy z okolicznych bloków na zasadzie że jak coś złowią w innych akwenach a nie biorą do jedzenia to wpuszczają do stawku. ryby dość dobrze karmione chlebem rzucanym dla kaczek. próbowałem łowić na tym stawku feederem 3.9m cw 120g ale to za duży kij jak dla mnie na taki staw, mimo że udało mi się złowić na niego dwa karasie ponad 1 kilo

takie zestawy "chodzą mi po głowie":

1) może coś pokombinować z kulą wodną tak jak na 3 rysunku w tym linku?

http://www.ww.media.pl/?page=PArticleViewer&nid=4472

2) albo jako ciężarek dać laskę tyrolską

3) boczny trok ale czy przypon z haczykiem dłuższy czy krótszy od przyponu z ciężarkiem

4) czy to prawda że w pickerze nie stosuję się koszyków zanętowych?

wszelkie wskazówki mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Na innym forum doradzono mi boczny trok - różne warianty np. ciężarek przelotowy różne kombinacje długości żyłki cieżarka i przyponu. Generalnie mam kombinować aż trafię na rozwiązanie które będzie mi odpowiadać

cytat: Kombinuj. W wędkarstwie to jest fajne że trzeba pomyśleć. Ja wyobrażam sobie jak ma się zachować moja przynęta, jak ma wabić rybę a potem zaczynam myśleć jaką metodą to osiągnąć. (A post oł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość embryo
4) czy to prawda że w pickerze nie stosuję się koszyków zanętowych?

To nie jest prawda :) Trzeba tylko tak dobrać zestaw, aby nie znaleźć się wyraźnie ponad CW wędziska. Z moich doświadczeń wynika, że w średniej wielkości koszyku mieszczę ok. 30 gr zanęty, a więc poniżej granicy, którą podałeś. Czyli na sam koszyk zostaje jeszcze nominalnie 10 gr. Zatem można w takim wariancie użyć koszyka albo bez obciążenia własnego, albo z obciążeniem 5 czy 10 gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

slayer74,

Jeśli chcesz łowić na zarośniętych akwenach to bardziej proponuję Ci zainwestować w dłuższego feedera niż pickera. Koszyk do pickera oczywiście możesz stosować tak jak Ci to wytłumaczył kolega wyżej, ale pamiętać trzeba, że do wygodnych rzeczy to nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.