Skocz do zawartości
tokarex pontony

Method Feeder


fish007

Rekomendowane odpowiedzi

Ja byłem z bratem. W prawdzie ja klasycznie na koszyk na rurce, brat na metodę. Wyniki podobne, może ja nawet więcej tam natargałem, ale on jako jedyny zaciął coś porządnego i w popłochu szukaliśmy podbieraka :) Ryba się spieła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zwykły haczyk 10 z zadziorem. Generalnie podczas wędkowania istnieje takie zawodowe ryzyko, że ryba spadnie, a to dlatego, że wierzgnęła odpowiednio, a to była zapięta nie tak. Co tam nie zadziałało - ciężko wróżyć z fusów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe mogła być jeszcze niedocięta albo przecięta ;) albo nie daj bóg za wcześnie albo za późno cięta

a i tak całe dumanie mógłby szlag trafić - bo brat @maryaChi'ego mógł łowić na koszyk z samozacinaniem

wybaczcie OT - ale niezmiernie lubię takie gdybanie ;)

Topic: ale jak już jesteśmy przy hakach bezadziorowych - podczas tych kilku razy, kiedy używałem (zmuszony regulaminem łowiska) jakoś nie zauważyłem by spięć było więcej niż przy zadziorowych - ale może holowałem ostrożniej (podświadoma obawa spinki) i na bardziej miękkich kijkach (tylko takie pod typową komere mam)

Ktoś ma podobne doświadczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowił ktoś juz w tym roku na Method Feeder ?!

Ja łowiłem pare dni temu (25 marca) na komercji w godz 10.00-14.00. było ok 18C, słońce, silny wiatr i niskie ciśnienie.

Ryba brała delikatnie (mialem tylko jeden klasyczny odjazd) i z rzadka.

Mialem 8 brań z czego wyholowalem 5 karpików (40,43,44,44, 48cm-2.2kg), jednego leszcza 34cm i jeden amurek 40-50cm spiął mi sie przy podbieraku.

Koles łowiący obok na klasyczny koszyczek z rurką antysplątaniową, obficie nęcący kulami, od 7.00 do 12.00 nie złowił NIC

Ja łowie na haki bezzadziorowe. Generalnie lepiej samozacinają, natomiast trzeba uwazac żeby za szybko rybki nie holowac.

Niezmęczona zaczyna fikołki przy brzegu i wtedy zdarzają się się spinki (tak miałem z amurkiem) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z amurami przy przyponach włosowych - tak już jest, że często płytko się (lub wogóle nie) zapinają i bym tego nie wiązał z bezzadziorowym haczykiem.

Co do szybkiego holu - to jak najbardziej się zgadzam choć oglądałem kiedyś fajny filmik wyspiarza łowiącego na metodfeedera podczas zawodów - łapał kijaszkiem, który każdy z nas nazwał by totalną kluchą i zakręconym na beton hamulcem. Targał tak karpie rzędu 3-8kg na tempo holując siłowo, bez pardonu - widok był imponujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A jak Waszym zdaniem najlepiej sprawdzić spoistość zanęty/peletu?

Poczytałem dużo, obejrzałem dużo. W dotyku niby jestem jej pewny no ale mimo wszystko nie mam pewności co się dzieje przy rzucie i uderzeniu o woe. Jak to najlepiej sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Waszym zdaniem najlepiej sprawdzić spoistość zanęty/peletu?

Poczytałem dużo, obejrzałem dużo. W dotyku niby jestem jej pewny no ale mimo wszystko nie mam pewności co się dzieje przy rzucie i uderzeniu o woe. Jak to najlepiej sprawdzić?

Zapakować koszyk i wrzucić do przejrzystej wody przy brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapakować koszyk i wrzucić do przejrzystej wody przy brzegu.

Tak robiłem i było ok, ale pojawiła mi się myśl czy prędkość uderzenia o wodę tego nie zmieni :)

A może poprostu za dużo myślę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na koniec łowienia weź ulep kulke i wiksnij przy brzegu z całej epy

spokojnie - naprawdę by musiał być przesuszony towar albo totalna breja żeby się o taflę wody rozwaliło

wg mnie- jeśli koszyk bez problemu wychodzi z formy i miks nie rozwarstwia się podczas wyjmowania - to już nic złego się nie może stać, w razie ew obaw zawsze można docisnąć zaciskając dłoń na koszyku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na początek powalcz z plotkami i leszczykami żeby się rozkręcić i nabrać doświadczenia

przypon 0.10 jakiś haczyk rzędu 18 czy 16 bez włosa na niego martwy biały lub kilka martwych pinek (żeby nie rozwalały ulepionego koszyka zanętą)

zamiast typowego mixu pod methodfeedera - użyj drobnej płociówki (pomieszanej 1:1 z leszczową dla lepszej spoistości)

i zrezygnuj z samozacinacza - tak by brania były widoczne na szczytówce (tzw free running rig)

tak łapalem w ostatnią sobotę - bo była totalna plaża - nic się w wodzie nie działo, nikt nic nie łapał ... w końcu przezbroiłem zestawy , założyłem 2 pinki na przyponie 0.8 i haku 20 w miejsce samozacinającego connectora drennana włożyłem duży koralik i przynajmniej była zabawa z płotką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Dzisiaj już byłem zdecydowany na zamówienie foremki i koszyka do method feeder, ale postanowiłem że jeszcze coś tam poszukam, przeczytam, no i dowiedziałem się, że to jest dobra metoda ale na łowiskach gdzie głębokość nie przekracza 3m. Jeśli łowimy na głębszych zbiornikach to podobno metoda mija się z celem, ponieważ pellet rozpadnie się nim dotrze na dno. Prawda to? U mnie w okolicy są zbiorniki, które mają średnią głębokość większą niż 3m. Co prawda są stawy hodowlane, ale tam nie zamierzam się pokazywać, bo jakoś nie widzę frajdy złapania ryby w kałuży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile na głębszch zbiornikach wole klasyczne koszyki plastikowe ze znikomą ilością otworów to musze oddać, że metod feederem spokonie da się łowić na głębszej wodzie - ale wymaga to wprawy w przygtowaniu pelletu / miksu - niedowilżony będzie uwalniał się za szybko, przewilżony zrobi nam beton i nie będzie się ładnie rozkładał na dnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a korzystaliście może z zanęt przeznaczonych właśnie do metody?

Np. coś takiego: http://www.firmadragon.pl/oferta/zanty-i-atraktory/zanty-atraktory-i-dipy-dmb/zanty-method-feeder

Ja jutro jadę na swój pierwszy wypad z metodą, zakupiłem sprzęcik drennana, powyższą zanętę no i pellet 2mm. Spróbuje jakoś to rozrobić (chociaż pewnie coś zepsuje) i dam znać co z tego wyszło :D

Jak myślicie, jest szansa że zanęta spełni swoją role? Kupiłem ją dlatego, bo troszkę poczytałem no i ludzie piszą, że sam pellet na wodach PZW nie zdaje egzaminu bo ryby tego nie znają. Na zbiorniku, na którym łowie też nie widziałem żeby ktoś łowił na metode. Ja wiem, że jeśli sam nie spróbuje to się nie dowiem, ale może jednak ktoś z Was próbował takich miksów? Jeśli tak to poproszę o jakieś proporcje.

Z góry dziękuje, pozdrawiam i miłego popołudnia życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

haczyk haczykowi nie równy

np drennan 14 to miniaturka przy np iseamie 14 czy guru

angole lubują się w łapaniu na mniejsze ale cholernie mocne haki

mój max na method feedera na kulke 8mm z hakiem 14 drennana (carp method) to amurek 8kg ale obaw nie bylo - hak nawet nie nadgięty - myśle, że dałby radę z wiekszą rybką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Łowię na metodą od niedawna ,ostatnio jednak byłem na takim zbiorniku który jest bardzo mocno zarośnięty wodorostami tak do 2m od brzegu dopiero dalej zaczyna sie czysta woda. Jak w takiej sytuacji poradzić sobie z ustawieniem wędki, jest nie możliwe po zarzuceniu odpowiednio napiąć szczytówkę gdyż zielsko stawia opór owija się w okół żyłki nie ma szans na sygnalizacje brań.Czy można ustawić wędki pionowo by żyłka szła nad zielskiem bo nigdzie nie spotkałem się by tak ustawiać wędki przy metodzie gdyż zawsze szczytówka ma być blisko wody.Jak radzicie sobie w takich sytuacjach.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielsko do 2 m od brzegu ???. Wędka wysoko -, a lepiej weź grabie i wyczyść zielsko przy swoim stanowisku :), zajmie Ci to 15 minut, a dodatkowo ułatwi wyciąganie ryb.

Tylko czy przy koszyczku do methody można tak wysoko unieść wędki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.