Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jezioro Ostrów (Śliskie) k. Brodnicy


swi_r

Rekomendowane odpowiedzi

Jezioro Ostrów to małe jeziorko położone w dolinie Drwęcy na wschodnim końcu Brodnicy (przy wyjeździe na Olsztyn, przed zajazdem Europa skręcamy w prawo). Jest przykładem zbiornika o największym natężeniu procesów zarastania. Ponad 90 % brzegów jeziora ma charakter bagienny, a sam zbiornik otoczony jest lasem. Kiedyś można było złapać ładnego szczupaka, wzdręgę, węgorza czy lina. Podobno tylko ten ostatni się ostał. Nazywane jest Śliskim ze względu na nazwisko dawnego właściciela von Sliskie, który był Niemcem. W swojej północnej części posiada wgłębienie.

Rodzaj jeziora: bagienne

Powierzchnia: 15 ha

Maksymalna głębokość: 10,1 m

Zezwolenie: Koszt na cały rok 100zł, dokonuje się zakupu u właścicieli.

mapamj.jpg

Jak na razie nad jeziorkiem byłem czterokrotnie. Nie były to typowe wypady, bardziej dla relaksu - spędzić czas nad wodą. Podczas tych wycieczek spotkałem tylko płoć i wzdręgę. Od innych wędkarzy słyszałem, że jest ładny lin. Jezioro jest bardzo zarośnięte. Jeszcze nie spotkałem miejsca, gdzie mógłbym połowić z gruntu. Maksymalny grunt wynosi 1,5m - podwodne glony. Ogólnie ma łatwy dostęp z brzegu - jest dużo pomostów. Niestety "wędkarze" nie dbają o czystość i wszędzie możemy spotkać śmieci.. W ciągu czterech wypadów, dwa razy zostałem wyproszony z pomostu słysząc, że jest to pomost prywatny. Tabliczek żadnych jednak nie ma. Rozmawiałem z właścicielem i faktycznie trzy pomosty są prywatne i miał rozwiązać ten problem.

dscn3749r.th.jpg dscn3748p.th.jpg dscn3746d.th.jpg dscn3745m.th.jpg dscn3744a.th.jpg dscn3743o.th.jpg dscn3742h.th.jpg dscn3738y.th.jpg dscn3734dn.th.jpg dscn3732y.th.jpg

Czy ktoś z Was wędkował może na tym zbiorniku? Jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

W sobotę była kolejna wyprawa. Na pomoście meldujemy się już o 5:10. Zostajemy tam do 9:30. Nasz wynik to około 10 płoteczek i jedna wzdrążka, także bardzo słabo. Z tego co się dowiedziałem od miejscowego wędkarza środa/czwartek/piątek rybak trzepał siatami. Może taki słaby wynik był tym spowodowany? Łapałem na gruncie maksymalnie 0,5 metra, ponieważ tak mocno byla zarośnięta miejscówka.

Zwiedziłem drugą stronę jeziora i wydaje się, że jest tam głębiej (nie ma tyle zielska). Fotorelacja:

Sobotni wynik:

dscn3760o.jpg

Z pierwszej strony jeziora:

dscn3755d.th.jpg dscn3756j.th.jpg dscn3757y.th.jpg dscn3758fu.th.jpg

dscn3761h.th.jpg dscn3762i.th.jpg dscn3763y.th.jpg dscn3764o.th.jpg dscn3765nb.th.jpg dscn3766.th.jpg dscn3767e.th.jpg dscn3768n.th.jpg

Z drugiej strony:

dscn3769.th.jpg dscn3770g.th.jpg dscn3771n.th.jpg dscn3772f.th.jpg dscn3773l.th.jpg dscn3774k.th.jpg dscn3775q.th.jpg dscn3776k.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

I znowu kolejny, nieudany wypad. Coś powoli się zniechęcam do tego jeziorka.. Tym razem wybrałem się na drugą stronę - od lasu. Grunt taki sam, czyli 0,5 metra :/ Byłem od 17:30 do 19:00. W tym czasie zero brań, jedno małe puknięcie i od groma komarów i innych owadów, które mnie po części wypędziły.

Cóż.. trzeba czekać na kolejny raz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

To bzdura że się nie łapie ja jakoś chodzę z tatą i braćmi to łapiemy liny, karasie, szczupaki a nawet karpia raz na rok się złapie. A to z brudem to niestety prawda nikt nie umie zadbać o czystość swojego stanowiska połowów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.