Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak blisko samochodem mozna podjechać do wody?


Łukasz789

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie , ponieważ zbieram się do tego aby kupić sobie terenówkę i skończą się moje problemy z dojazdem na łowisko. ale słyszałem ,że jest jakieś od górne prawo , które ogranicza dojazd do rzeki samochodem .Tylko nie wiem jaka jest to odległość. Zna ktoś ta sprawę ew. niech poda rozporządzenie , artykuł itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Z tego co mi wiadomo, bezpośredni zakaz tego typu nie istnieje. Znalazłem z kolei coś takiego:

http://auto-w-podrozy.wieszjak.pl/abc-samochodowych-podrozy/318485,Czy-mozna-parkowac-samochodem-w-lesie-na-plazy-badz-nad-jeziorem.html

Oznacza to, że jeśli auto będzie miało jakikolwiek wyciek, a służby to zauważą, grozi nam poważna kara. Mając pewność, że auto jest pod tym względem czyste można chyba parkować.

Nie spotkałem się nigdy z uwagą kogokolwiek, żeby nie stawiać auta zbyt blisko wody. Z wędkarskiego punktu widzenia, parkowanie bliżej niż 10-20m też nie ma raczej wielkiego sensu (a ponad tą odległości, nawet w przypadku wycieku, prawdopodobnie nie dostalibyśmy mandatu - nie jest to chyba bezpośrednie sąsiedztwo zbiornika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam dlatego ,że znam kilka fajnych miejsc gdzie dojazd jest tylko terenówką , dojeżdża się tylko bardzo wąska drogą z koleinami i zaraz za nią jest od razu 5m kamieni i rzeka i pytam czy mogę tam auto ustawić czy nie bardzo. Bo słyszałem ( gdzieś od kogoś) ,że to karalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu słyszałem, ale tylko słyszałem, że parkowanie za wałem przeciwpowodziowym jest nielegalne i można dostać mandat. Ale w praktyce jest to chyba martwy przepis, egzekwowany tylko w przypadkach "stawiania" się np. kontroli rybackiej ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu słyszałem, ale tylko słyszałem, że parkowanie za wałem przeciwpowodziowym jest nielegalne i można dostać mandat. Ale w praktyce jest to chyba martwy przepis, egzekwowany tylko w przypadkach "stawiania" się np. kontroli rybackiej ;).

Tak, zdecydowanie bywa to karalne. 2 lata temu, niedługo po wysokiej wodzie zjechałem z wału w stronę Wisły. Droga wyglądała na wyjeżdżoną i twardą, niestety.. Po 100m samochód stanął w błocie. Musiałem latać po pobliskich wsiach szukać dobrodzieja z ciągnikiem. Także kara sroga była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Krótka opowieść:

W tym roku wyrobiłem kartę wędkarską, do Odry w centrum Wrocławia mam rzut beretem więc postanowiłem, że podjadę pod rzekę samochodem skoro jest tam ewidentnie wytyczona droga a znaków z zakazem nie ma. Myśląc, że "znam" wszystkie przepisy na pamięć bo miesiąc wcześniej zdawałem egzamin, stanąłem zaraz przy brzegu. Wielkie było moje zdziwienie gdy przede mną zatrzymała się motorówką policja wodna (zresztą trochę jak w filmie z Bondem:). Po sprawdzeniu wszystkich dokumentów, zawartości bagażnika, zanęty i porady, że w miejscu w którym łowię i tak nic nie złapię dowiedziałem się, że należy mi się mandat za stanie "na główce". Pomijając to, że nawet nie wiedziałem, że nie można (w regulaminie chyba nie ma takiego zapisu) to tym bardziej byłem zaskoczony, ponieważ stałem przynajmniej 5 metrów od linii brzegowej (czyli w moim mniemaniu od końca główki). Tak czy siak pozdrawiam panów policjantów bo trzeba przyznać, że mili, uprzejmi a nawet wskazali parę porad odnośnie miejsca połowu i przynęty (oczywiście za 50 zł mandatu kredytowanego:)

Wniosek:

Według informacji uzyskanych od funkcjonariusza policji zgodnie z punktem "VIII. INFORMACJE KOŃCOWE" (a właściwie zawartości dokumentów w nim wyszczególnionych) nie wolno parkować "w okolicach" szeroko rozumianych "budowli hydrotechnicznych" - w tym przypadku opaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.