Skocz do zawartości
tokarex pontony

Aktualne miejscowki na Wiśle w okolicach Nowego Dworu Maz.


loloxl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

odgrzeję troche poprzednie tematy, bo dawno nie były uaktualniane.

Czy potraficie powiedzieć, gdzie w okolicach czosnowa, nowego Dworu Mazowieckiego (itp.) można zrobić zasiadkę na grunt?

Często wędkuję na plaży w Łomnej, z rzadka zapuszczam się na prawy brzeg wisły, ale z racji podniesionego stanu naszej rzeki, zmuszony byłem wczoraj rozejrzeć się trochę po tamtej stronie. I jaki był rezultat? Mierny... Niby dostałem się nad wodę, bo brzeg jest w miarę wysoki i jeszcze nie "wlewa" się woda.

Najpierw spróbowałem z koszem 125g. + zanęta, a i tak po chwili (słowo chwila jak najbardziej trafione) musiałem wyciągać zestaw niemalże z brzegu, bo tak mocny był nurt. Chciałem być wytrwały, więc dołożyłem obciążenie 80g, ale efekt ten sam. Z czystej ciekawości zwiększałem obciążenie, aż ostatecznie wynosiło ono ok. 400g (z zanętą), ale nic mi to nie dało. Nie wiem, gdzie można znaleźć jakieś zakola, miejsca z nieco słabszym prądem? Mieszkam tu od niedawna i jeszcze nie znam tych okolic. A na dodatek dochodzi nam tu jeszcze problem dojścia nad wodę, przy podniesionym jej stanie. Czy koledzy mogą coś podpowiedzieć w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Wybaczcie spam, ale może zamiast Wisły wybrać Narew? Sam nie wiem. Uwielbiam wędkować na Wisełce, ale za każdym razem, gdy przychodzi okres powodziowy mam ten sam problem ze znalezieniem miejsca, bo "mój" lewy brzeg jest całkowicie zalany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna wiadomość :). A wiesz może, gdzie po prawej stronie Wisły szukać jakiejś zatoczki, lub odcinka o słabszym nurcie? (w którym miejscu zjechać nad wodę) Bo mój lewy brzeg, to pewnie jeszcze niedostępny będzie przez trochę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawej stronie można się zasadzić na główkach od mostu Piłsudskiego do ujścia Narwi. Są tam dosyć fajne miejsca, wypłycenia w klatkach (trzymały mi się tam nawet 30g ciężarki) i głębsze miejsca w warkoczu za główką.

Ogółem jest gdzie łowić i mamy spory wachlarz głębokości.

Ale woda musi jeszcze dużo opaść, sam na to czekam bo w tym roku jeszcze nie próbowałem Wisły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jeszcze nie nacieszyłem się nią w tym roku. ;)

Najpierw trafiłem na stosunkowo niski stan, co sprawiło, że z plaży ciężko było o rzut na wodę głębszą niż do kolan, a później przegoniły mnie stany powodziowe. Ot, taki los, gdy człowiek nie interesuje się swoją kochanką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyższym stanie wody bardzo dobrym miejscem jest druga łacha na Ordona.Ewentualnie wejście łachy na cząstkowie za starym brodem dla ciągników.W obu miejscach biała ryba chroni się przed dużą wodą na wiśle.Oba miejsca masz blisko Łomny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akai67, dzięki wielkie!

Zaraz sprawdzę na mapie, o których miejscach wspominasz i postaram się je odwiedzić. Z tego wszystkiego zasmakowałem ostatnio w karpiowaniu, więc Wisła zeszła na boczny tor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.