Skocz do zawartości
tokarex pontony

Lin tarło - kiedy zacznie żerować ?


Andrewk28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na małym stawie, na którym od nie dawna zacząłem wędkować złowiłem kilka linów tak około 4 dni temu zauważyłem, że zaczęło się tarło lina, kiedyś czytałem, że podczas tarła nie ma, co liczyć na brania. Mam pytanie czy ktoś z Was orientuje się ile trwa tarło lina i kiedy po tarle zaczyna żerować? Słyszałem, że po tarle lin bierze jak szalony.

Dzięki wielkie za podpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Z tymi braniami od razu po tarle to byłbym ostrożny. Bywa i tak, że tarło się kończy, a one jeszcze przez 10-14 dni jakby odpoczywały :) Niby w łowisku są, a jednak.. każą czekać. Niemniej od połowy lipca można śmiało uderzać. Mi akurat, przełom lipiec/sierpień kojarzy się najlepiej jeśli chodzi o liny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z linami jestem całe życie :grin: tarlo ma całe lato lipiec-sierpień. Pierwszy idzie czarny, ten po tarle jest ostrozniejszy. Potem zaczyna żułty, ten jak przejdzie na żer to bierze pięknie. Zauważyłem że gdy się trze czarny to żółty ma jeszcze niedojrzała ikre. Można też zauważyć że na utarło nie idzie cała populacja tylko stopniowo. To na jeziorku typowo linowym 8h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Lin już u mnie się powoli budzi. Tydzień temu w sobotę (06.07) dostałem jednego niewymiarowego. Śladów żerowania było jednak bardzo mało.

W ubiegłą niedzielę (14.07) odpiął mi się jeden ok. 40cm. Tym razem od 20:00-21:00 zaobserwować dało się już agresywną orkę dna i intensywne bąblowania. Mimo to brania były niemalże zerowe. Ale ciśnienie podskakiwało.

W najbliższych dniach spodziewam się intensyfikacji brań. Apogeum planuję mniej więcej od 28 lipca do 15 sierpnia, gdy księżyc będzie w okolicach nowiu. Z pewnością zrobię wtedy kilka zasiadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście się coś ruszyło, w poniedziałek udało się przechytrzyć 2 sztuki po około 35cm + jedna nawiała, klasycznych bomblowań jednak brak choć czasem pojawiają się na powierzchni niespodzianki w postaci wypływających resztek trzciny. Co ciekawe skusiły się na 3 ziarna kukurydzy która na lina nigdy mi się nie sprawdzała ale to też prawdopodobnie kwestia tego że kombinowałem z przynętami jak tylko mogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.