Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wędkowanie w innym okręgu


miszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie chciałem się wybrać do sąsiedniego okręgu połowić na rzece i zostałem poinformowany w kole że do 16 lat mogę wędkować tam bez dodatkowych opłat.I tu moje pytanie jeżeli mam 16 lat to mam z darmo czy muszę kupować dodatkową składkę.Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Miszczu drogi. Podałeś tak mało danych, że mimo szczerych chęci, nie potrafię Ci pomóc. Nie powiedziałeś:

- o jakie okręgi ci chodzi (macierzysty i ten, w którym zamierzasz łowić)?

- czy jesteś w ogóle członkiem PZW?

- jeśli tak to czy masz już jakieś składki

- czy posiadasz kartę wędkarską..

Zakładam, że posiadasz kartę, w PZW jesteś, masz już składki opłacone w okręgu macierzystym. W tej sytuacji, jeśli istnieje (tego nie wiem) przepis że wolno ci łowić za free do 16 roku życia, oznacza on, że w dniu, kiedy kończysz lat 17 już ci nie wolno, a dzień przed jeszcze było ci wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dzięki za wypowiedz.Jestem członkiem PZW mam kartę wędkarską z opłaconymi składkami na rok 2013.Jestem członkiem okręgu Katowickiego a chciałem łowić w okręgu Bielsko-Biała.O tym przepisie dowiedziałem się w moim kole i jeszcze znalazłem coś takiego http://www.pzwbielsko.pl/cennik_pzw_04.pdf . I tak na koniec chciałbym wiedzieć na jakiej podstawie tak sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Fajnie że podałeś te dane, one dużo zmieniają. W pierwszym poście pisałeś, że do 16 lat wolno wędkować za darmo. Zasady logiki sugerują wtedy myśleć, że chodzi o 16 lat i mniej Z kolei jest napisane:

Składkę członka uczestnika opłaca młodzież zrzeszona w PZW do 16 roku życia. Uprawnia go ona do wędkowania w wodach nizinnych PZW na terenie całego kraju.

Członkowie PZW w wieku 16-24 lat są uprawnieni do 50% zniżki w składkach za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej lub studenckiej.

Mamy tu dość wyraźnie zaznaczone przedziały i teraz należy to rozumieć inaczej. Z dniem ukończenia lat 16 obowiązuje cię 50% zniżki. Przy czym w kole mogą ci wcisnąć, że masz za darmo, bo przecież 1 stycznia (gdy kupowałeś składki) miałeś 15 lat.

Ja jak kończyłem studia, kupowałem znaczki, gdy byłem jeszcze studentem. Obowiązywała mnie więc zniżka studencka. Zdecydowałem jednak dla świętego spokoju kupić składki pełne - żeby powędkować legalnie po wygaśnięciu ważności legitymacji studenckiej.

Niech mnie ktoś jeszcze poprawi jak herezje roznoszę, ale na miejscu autora tematu płaciłbym 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.