Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Szwecja - gdzie??


artech

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar w przyszłym roku w sierpniu wybrać się do Szwecji na taaaaaaaaaaakie szczupaki :mrgreen: Mam w związku z tym pytanie. Czy ktoś z was może polecić jakieś ciekawe, niedrogie i obfitujące w szczupaki jezioro/jeziora? Dodam że wybieram się tam z żoną i ze znajomymi, jak wiadomo kobiety nie za bardzo przepadają za naszym hobby więc wypadało by aby też miały co robić, np. jakaś plaża lub inne rozrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 188
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 5 months later...
Mam zamiar w przyszłym roku w sierpniu wybrać się do Szwecji na taaaaaaaaaaakie szczupaki :mrgreen: Mam w związku z tym pytanie. Czy ktoś z was może polecić jakieś ciekawe, niedrogie i obfitujące w szczupaki jezioro/jeziora? Dodam że wybieram się tam z żoną i ze znajomymi, jak wiadomo kobiety nie za bardzo przepadają za naszym hobby więc wypadało by aby też miały co robić, np. jakaś plaża lub inne rozrywki.

Ja również mam zamiar pojechać w sierpniu do Szwecji i również z rodzinką.

Prześledziłem propozycję biur podróży ale wydają mi się zbyt drogie. Pobuszowałem w internecie i znalazłem kilka tanich propozycji. Oczywiście tanie nie znaczy ekstra dlatego przyłączam sie do pytania. Może ktoś poleci coś sprawdzonego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nie młody widzę ale Akino, go odkopał więc napiszę - mnie na myśl o wyjeździe do Szwecji na szczupaka przed oczyma staje jedna nazwa -> Syrsan.

wybieram się tam z żoną
Uuu - myślałem że wędkować jedziesz ;):mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam w ubiegłym roku byłem w Szwecji, na jeziorze Asnen , niesamowite wrażenia chociaż z opowiadań słyszałem, że wystarczy żut i jest ryba , niestety tak nie było , ale łowiąc na dorożkę jest możliwość złowić w ciągu zaledwie kilku godzin około 30 sandaczy, i kilka szczupaków w tym roku również jadę ceny trochę wysokie ale warto , jadę we wrześniu na tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę jeszcze zwrócić uwagę dla chcących wyjechać po raz pierwszy na takie akweny jak np Asnen ( prawie 16000 ha) że potrzeba jest dużo informacji o metodach i miejscach połowów bo znane są przypadki , że przez tydziń łowi się zaledwie kilka szczupaczków i to wcale nie dużych, kolejna rzecz to prowiant i przynęty, długo by opowiadać , ale gdybym pojechał tam bez fachowca który już wędkował w tym jeziorze to mógłbym złapać tylko świerzego powietrza widziałem to na własne oczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam serdecznie mam pytanie do darko: masz może jakieś sugestie odnośnie technik łowienia na tym jeziorze a także miejsc gdzie szukać szczypaka? Będę wdzięczny za każdą podpowiedź i sugestię.

pozdrawiam

Jarek

Witaj Jarw.

Wszystko zależy od miejsca z którego będziesz wypływał , jezioro ma prawie 16000 ha .

Tak naprawdę szczupaka łowi się wszędzie między kamieniami n wypłyceniach , oraz w dołkach , z namierzeniem szcupaka nie powinieneś mieć problemu , echosonda pokaże Ci duże ilości tej ryby prawie w każdym miejscu. jeśli szukasz dużych sztuk , musisz znaleźć głębsze miejsca , metody to pospolita dorożka lub troling ,pozwalają łowić ryby popijając piwko. POzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję "darko",

czyli standard tak jako i w Polsce. Wybieram się 12 maja czyli zakładam, że te mniejsze jak i większe sztuki bedą raczej na płytkiej wodzie 1-2 m. Szykuję jerki, lekkie gumy i płytkie woblery, dlatego też mam pytanie czy dobrze główkuję. Bo jak słyszałem na miejscu wybór przynęt jest, ale ceny jeszcze lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , co do cen za sprzęt na miejscu nie mam pojęcia bo pojechałem przygotowany , co zaś do wyjazdu to może ciut za wcześnie na tym jeziorze bierze ładny sandacz a w maju nie można go łowić. Można się nieźle naciąć na NATURGARD , ( straż przyrody) ale cóż życzę powodzenia i metrowców.POzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybrać się do Szwecji na taaaaaaaaaaakie szczupaki
Ja juz mam rezerwacje od 14.07 do 21.07 w Karlskronie a wedkowac bede na Szkierach Blekinge.

Jak bedzie? Zobaczymy. Wyprawa w 6 osob, tylko wędkarze.

O cenach nie bede mówił bo nie wiem ile to kosztuje. To bedzie taki wyjazd "szkoleniowy". :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o sandacza w maju, no cóż przyłów może się zdarzyć. Natomiast problem to żaden- wszystkie ryby lądują w wodzie. (brak możliwości dopłynięcia statku przetwórnii ;)) choć kiedyś widzialem panów z niemiec, którzy w 4 świetnie sobie radzili nawet z 20 szczupakami dziennie- wiadomo bogatsi to i mini przetwórnie przywieźli hehehe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

jutro jadę :)))) W sobotę od rana na wodzie i tak przez 7 dni! Chyba że zaśpię na prom co jest wielce prawdopodobne ponieważ od 2 dnie mam problemy z zaśnięciem. To jak mawia moja Babcia "raise fiber" hehehe

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam,

z małym poslizgiem kilka słów na temat tygodnia nad Asnen.

- pogoda pod psem tzn skoki ciśnienia, wiatr wschodni, temp. 14-15C, deszcz i nawet burze.

- łowiliśmy w 3 na łodzi Linder 440

poziom wody w porównaniu z 2006 spadł o ok 60cm dlatego miejsca ubiegłoroczne niestety się nie sprawdziły. Ryby lokalizowaliśmy na rafach gdzie spadek dna był o ok 2m czyli z 2 schodził na 4.

Złowiliśmy kilkadziesiąt szczurków (do 3kg) i kilka większych do 5kg. Co jest wynikiem raczej mizernym w porównaniu z 50-60szt dziennie w roku 2006

Generalnie sprawdzały się gumy ok 10cm i większe w klasycznym opadzie a głowką np 25g!!! (silny wiatr) oczywiście slidery i rewelacyjny niebieski wobler Glooga.

Jako przyłów kilka okoni i sandaczy.

Mój sczupły (zdjęci już niedługo) zaatakował niebieską gumę z białym brzuchem i czerwoną głową 10cm Relax. na kamiennej rafie w opadzie, kij 6letni zander dragona 2,7, plecionka Berkley 0,12 kołowrotek Shimano Symetre 2500, przypony dragona z metra. Trwało to 5-10mni + 10min(chwytak Jacksona, który padł na 5 kg sztuce rozleciał się ponownie!!!) na reanimacje wytworu chińskiej myśli technicznej.

pozdr

Jarw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.