Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Szwecja - gdzie??


artech

Rekomendowane odpowiedzi

Ja niestety nie znam takiego miejsca , ale sam szukam jakich namiarów nad jeziorem Rusken , jeśli ktoś coś wie proszę dać znać , nawet w necie nie mogę znaleźć żadnego namiaru , a przez biuro podróży drogo i podobno bywa nieciekawie .Liczęna pomoc ze strony kolegów. POzdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 188
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Byłem nad Rusken w październiku zeszłego roku przez biuro podróży. Raczej było ciekawie niż nieciekawie.

Jezioro reklamowane jest jako sandaczowe i istotnie takie jest. Nastawiliśmy się na sandacze i łowiliśmu je w ilościach 15-30 szt dziennie (pojedyńcze sztuki trafiały na kolację;)

Niestety wszystkie sandacze to w zasadzie sandaczyki. Największy z nich miał 60 cm - zdecydowana większość 52 - 56 cm.

Ciężko znaleźć twardsze dno i typowe sandaczowe stoki. Byliśmy tylko tydzień i tak naprawdę nie mieliśmy czasu na tak dogłębną penetrację jeziora więc rybki były jakie były - bylismy tam pierwszy raz.

W tym roku w Szwecji spotkałem innych polskich wędkarzy którzy byli także nad Rusken. Potwierdzali duże ilości sandacza ale w wymiarach wyżej podawanych.

Osobiście nie wierzę aby nie było tam większych sztuk.

Przynety typowo sandaczowe, gumy selenyny we wszystkich odmianach - pomarańcze i marchewki raczej niekoniecznie. Główki od 17 do 25 gram.

Szczupak i okoń jest w jueziorze z tym, że trzeba poszukać ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

A co tu kometowac , Szwedcy wedkarze nie lubia szczupakow , uwazaja je za szkodniki, obwiniaja za brak ryb innego gatunku. Maja troche racji ,bo w sumie na dziesiec zlowionych ryb to 9 to szczupaki i jeden okon lub sandacz.Kanaly i rzeki sa zarybiane lipieniem, trocia , pstragiem no i niestety ten narybek staje sie pokarmem szczupakow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie uzylam tego sformulowania, no kill, co jakis czas przeprowadzaja selekcje w danych zbiornikach i poprostu staraja obnizyc stan szczupakow na danym akwenie,to ze wzgledu na slaby przyrost ryb innego gatunku. Szwedzi dbaja o przyrode i srodowisko , staraja trzymac wszystko pod katrola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pozwolę sobie pociągnąć temat. Wybieram się w sierpniu do Szwecji. Szukam miejsca gdzie mógłbym z rodziną odetchnąć od cywilizacji i ludzi a jednocześnie połowić ryby i popływać łódką. Może ktoś zna jakieś ustronie. Campy wędkarskie odpadają ze wzgledu na dużą ilość ludzi. Myślałem o środkowej szwecji. Po powrocie podzielę się wrażeniami i doświadczeniami jeśli ktoś będzie reflektował.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się w sierpniu do Szwecji. Szukam miejsca gdzie mógłbym z rodziną odetchnąć od cywilizacji i ludzi a jednocześnie połowić ryby i popływać łódką.
Jeżeli chcesz odpocząć od ludzi i cywilizacji to mogę polecić http://www.linderback.com/ kiedyś nawet reklamował się na haczyku :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 01. 06.09. zastana wprowadzone nowe przepisy dotyczace polowu szczupaka na morzu .To jest narazie propozycja , ale mysle ze wejdzie w zycie .Trzy sztuki dziennie , miedzy 40- a 75cm.Mysle ze to bedzie dotyczylo tylko Szwedzkiej wody.Duzo ostatnio sie mowi o zmiejszeniu tej populacji w Baltyku , wiec jesli ktos bedzie lowil latem na Szwedzkich wodach to uwaga.Mniejsze niz 40 i wieksze niz 75 spowrotem do wody.Ta propozycja dotyczy teraz morza , o jeziorach nic nie mowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam kolegów wędkarzy,kilka dni temu wróciłem z urlopu w Szwecji,miałem okazje łowić na jeziorze Lonen.Napiszę Wam tylko tyle,ani razu nie wracałem z ryb o kiju,po prostu nie ma takiej możliwości.Aż strach pomyśleć co tam się dzieje na jesień :). Zresztą w październiku też jadę więc dam Wam znać.Właścicielka kwater zrobiła sobie stronkę ze swoją ofertą,bo naprawdę warto skorzystać z jej oferty,w porównaniu z ogłoszeniami biur podrózy. Zresztą sami zobaczcie,tu macie adres jej świeżutkiej stronki: www.szwedzkieryby.pl

powiem Wam tylko tyle, szczupaków od zatrzęsienia,atmosfera wspaniała,no i przewodnik polskojęzyczny gratis.Zapraszam na stronkę.

Jeśli ktoś był w Szwecji na szczupakach to piszcie co,jak i kiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście już działa, coś mi wczoraj szwankowało.

Co do samej strony, to jak na rodzinę "Polsko-Szwedzka" to strasznie dużo błędów na stronie :wink: . Trzeba też przyznać, że ceny dosyć wysokie szczególnie wypożyczenie łodzi 200 sek za dobę + benzyna to dosyć sporo. Tam gdzie byłem, płaciliśmy 800 sek za tydzień, teraz wzrosło chyba do 1000 sek za tydzień. Za to zakwaterowanie nie jest już takie drogie, jeżeli cena 200 sek za dobę dotyczy dwóch osób. Tylko ta odległość od jeziora - 12 km :shock::shock: Ja miałem około 1 km i strasznie mnie to wkurzało :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest za pokoj,czyli 100 sek za osobe,ja tak placilem,a odleglosc od jeziora...hm,jest to i plus i minus,minus wiodomo,wypijesz dwa piwka i jest problem,chociaz czy to jest 1 km czy 12 km,to zadna roznica,a,plus taki,ze nie lowilismy na jednym jeziorze tylko na dwoch: Lonen i Stroken,z kolei na Stroken jest dalej z Lonen niz z miejsca zakwaterowania,ale to sa szczegoly.Ale za to mozesz smialo leciec tam samolotem,jest taniej niz promem,a o lodke nie musisz sie martwic,bo na miejscu masz starego passata w kombiku do dyspozycji,zeby np.zaciagnac lodke na jezioro,a droga do jeziora wiedzie caly czas przez lasy.W przyszlosci,prawdopodobnie na drugi rok beda gotowe pokoje w domu ktory wlasnie kupila,wtedy bedziesz mial 30 m do jeziora,taras ma byc z widokiem na jezioro,tylko musi wyciac pol lasu, hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
wybrać się do Szwecji na taaaaaaaaaaakie szczupaki
Ja juz mam rezerwacje od 14.07 do 21.07 w Karlskronie a wedkowac bede na Szkierach Blekinge.

Jak bedzie? Zobaczymy. Wyprawa w 6 osob, tylko wędkarze.

O cenach nie bede mówił bo nie wiem ile to kosztuje. To bedzie taki wyjazd "szkoleniowy". :cool:

Witam, we wrzesniu tez wybieram sie na rybki w okolice Ronneby, szkiery Blekinge. Troche jestem spanikowany bo namowilem kilku kolegow na wyjazd w ten region i boje sie ze jak cos nie wyjdzie to mnie powiesza. Prosze osoby, ktore tam wedkowaly o jak najwiecej informacji odnosnie rybnych miejsc i sprawdzonych przynet. Jezeli ktos posiada mape barymetryczną okolic Roneby to bylbym zobowiazany.

z gory dziekuje.

p.s. jak wroce to tez zdam raport,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.