Skocz do zawartości
tokarex pontony

Szwecja - gdzie??


artech

Rekomendowane odpowiedzi

Bill26: witaj, mam pytanie.

Jak myslisz, jak chcielibyśmy polecieć tam na weekend samolotem do Geteborga to czy jest mozliwośc, że gospodarz przyjedzie po nas na lotnisko i póżniej zawiexie nas na samolot?

Mam jeszcze pytanie o tą odległość 12 km. Lecąc samolotem nie ma sie auta. jak w takim wypadku dostać sie na łowisko? Gospodazr może nas wozic rano i odbierać wieczorem?

Miałeś tam swój samochód czy także leciałeś samolotem?

Z góry dzięki za odpowiedzi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 188
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeśli polecicie w czterech to nie ma problemu,Beata po Was przyjedzie no i oczywiście odwiezie ( co do ceny to musicie się z nią dogadać),jeśli chodzi o sandacze to złowiliśmy kilka,ale wczoraj rozmawiałem z Beatą i powiedziała że była na sandaczach i kilka ładnych wyciągła.Co do samochodu na miejscu to tez nie bedzie problemu,ja bylem swoim,bo jechalismy na dwa tygodnie,ale w pazdzierniku tez lecimy samolotem na weekend,tak jak Ty chcesz lecieć,więc nie będziemy mieli samochodu,ale z Beatą się idzie dogadać więc spoko,nie masz się czym przejmować . Jak coś to pisz, bo będę z nią dzisiaj rozmawiał koło 17.00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 5 months later...

....łowie od 4 lat w jednym miejscu....szwecja - asunden - ulf linderback.........pierwsze wyjazdy poraZka...jezioro trudne - duże - głebokie.......brak typowych miejsc szczupakowych - polskich...........trzeba nauczyc sie szukac ryby..................po kilku wyjazdach wiem gdzie i jak lówić......słuze rada..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZy macie moze jakes jeziorko w Szwecji typowo sandaczowe godne polecenia. Szczupakow juz polapalem ci niemiara tam, ale sandaczy ni slychu, ni widu;/ Będę wdzięczny za informację. Może być na PW. pozdrawiam

..............pewna informacja...asunden - dużo sandacza - zarybienia - widziałem osobiscie sztuki ok 5-7 kg wyjete z sieci zastawianych przez miejscowych - brali tylko tyle ile mogli zjesc...............sam ne łowie sandacza - pewne brak mi cierpliwosci.......................poza tym 90 % wedkarzy odwiedzajacych to jezioro łowi szczupaka ...pewnie łatwiej ha,ha..........zapraszam łowców sandacza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Polecam Växjö :)

W okolicy jest wiele jezior o wspanialym zarybieniu.

W promieniu 10km mamy z 6-7 jezior, kilka mniejszych i jedno ogromne(Helgasjö) z trocia, szczupakami i sandaczami (co roku wyciagaja moi koleczy kilka sztuk ponad 10kg) i wiekszoscia innych ryb slodkowodnych. Jezeli nie zadowolisz sie tymi jeziorami to 30 km na poludnie jest jedno z najbardziej znanych lowisk w poludniowej Szwecji-jezioro Åsnen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 6 months later...
  • 4 weeks later...

Ja ostatnio w jednym z magazynow wedkarskich widzialem artykul o jeziorze Boren w Szwecji... Podobno kolebka szczupakow...

Ktos z Was tam byl? Jakies sugestie? Bylby to moj pierwszy wypad na zagraniczne lowisko w poszukiwaniu szczuplych i garbusow....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 1 month later...

Witam serdecznie.Panowie byłem w październiku z paczką przyjaciół w Szwecji w miejscowości Berg koło Alvesty w południowej Szwecji.Nastawiliśmy się na szczupaki i było ich w ciągu tygodnia naprawdę masę ale złapaliśmy też kilkanaści ładnych sandaczy,a na nockach piękne węgorze.Byłem tam tydzień.Domek wynajęliśmy w novasolu.tam właściciel ma dwie łodzie z silnikami i jest naprawdę niedrogo,a ryb sporo...A odpowiedając na pytanie Fergusona,,,karty na połów kupujesz na miejscu albo na stacjach benzynowych albo w sklepikach.Nie ma z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witaj Darboch.W zależności w jakim miesiącu jedziesz. ale w maju czy czerwcu wynajęcie całego domku na 6 osób na tydzień to koszt rzędu 1000-1100 zł.Dzięki za życzenia w połowach ale to dopiero na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w maju czy czerwcu wynajęcie całego domku na 6 osób na tydzień to koszt rzędu 1000-1100 zł.
to taniej wychodzi niz za nocke nad bałtkiem czy górach w Polsce,zachecajace.Ile kosztuje takie zezwolenie na tydzien?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zezwolenie pet87?///jeżeli pytasz o zezwolenie na ryby to 120 koron na 2 osoby czyli około 60 zł na tydzień połowów.W okolicy jest 5 jezior i zezwolenie obejmuje wszystkie 5...Jak jedziesz z grupą 4,5 czy 6 osób to koszty za taką frajdę są naprawdę małe..Właściciel ma na ogrodzie wędzarnie więc sandacze czy węgorze super!!!...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawro5, pytałem z ciekawości o cenę bo mam trochę orientacji co do Skandynawii...jeżdżę tam już prawie od dekady ale bardziej na północ [ za linię Narvik - Kiruna ]

Cena domku bardzo fajna. Dużo ludzi myśli, że jak się mówi o Szwecji albo Norwegii to na wyjazd trzeba wydać fortunę a to już nie jest prawdą jak widać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie jeździsz Darboch też są piękne i dziewicze tereny,a i jeziora są cudowne.Pozazdrościc.Pierwszy raz pojechałem na ryby do Szwecji z jednego biura zajmującego się takimi wyprawami...Było drogo.Nawet na kilka osób...ale zawsze jest alternatywa...Może kiedyś jak czas pozwoli pojadę na północ. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz pojechałem na ryby do Szwecji z jednego biura zajmującego się takimi wyprawami...

niewiele pomagają a sciągają haracz ale jak sie jedzie pierwszy raz można skorzystać choć dziś w dobie internetu wszystkiego można się dowiedzieć i to za darmo. Co innego bazy na miejscu.

Pawro5, dalej liczę na jąkąś fotorelację i trochę tekstu z Twojego pobytu w Szwecji :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Malmo, Helsinborg, Goteborg, byłem gdzieś w okolicach Skovd o ile dobrze pamiętam. na jakiś pipidówach też łowiłem nawet nie pamietam.

wielkich sukcesów to tam nie odniosłem:) ale lepsze niż u nas w PL

jezdziłem tam ciężarówka i tylko dlatego udało mi sie tam połowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.