Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Picker/Feeder jeziorowy do 300zł


Rekomendowane odpowiedzi

Dużo drożej niż w Polsce, to bym nie powiedział. Zarobki Chińczyków nie są już symboliczne za przysłowiową 'miskę ryżu'. Były nawet programy dokumentalne w tv o tej tematyce. Chiny zaczną w końcu mocno zwalniać m.in. z powodu wzrastających płac, ale też kosztów ekologicznych. Trwają nawet rozmowy między Chinami a Usa, żeby zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych. Także nie tylko UE bierze się za ekologię. Rząd Chin ogłosił nawet, że zamierzają być liderem i pionierem we wdrażaniu ekologicznej technologii produkcji, ale też w mają się wziąć za ekologię w ogóle. Zaczynają coraz silniej odczuwać skutki zatrucia środowiska. Przede wszystkim toksyczny smog w miastach, który jest tam plagą na taką skalę, że ludzie się boją wyjść z domu. Dzieci w ogóle nie mogą wychodzić z domów. Przez smog nie mogą nakłonić zachodnich menagerów do przyjazdu mimo zachęcających, wyższych płac. A ci którzy tam pojechali z rodzinami, wracają do Europy w obawie o zdrowie najbliższych. Do tego zatrucie rzek nieporównywalne z tym co było u nas w najgorszych czasach. Wyjałowienie, pustynnienie i zatrucie ziem uprawnych, kwaśne deszcze, itd. Wycinanie lasów. Do tego coraz więcej zachorowań na raka. Prostowanie rzek- gigantyczne powodzie, olbrzymie tamy i zalewy- przesiedlenia milionów ludzi, zagłada lokalnych ekosystemów i przecięcie szlaków migracyjnych ryb. Odbija im się czkawką oficjalna idea, że człowiek jest totalnym panem świata i środowiska naturalnego, i że może ten świat kształtować dowolnie.

Nie chciałbym mieszkać w kraju gdzie rządzi dziki kapitalizm, gdzie liczy się tylko pieniądz i wzrost gospodarczy. Pozdrawiam korwinowców, jeśli rzeczywiście taka jest ich wizja raju...

Wolałbym zapłacić 20% albo i więcej, gdybym miał pewność, że dany produkt pochodzi z Polski. I to nie tylko jeśli chodzi o etap projektowania, ale przede wszystkim mam na uwadze produkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja mogę Ci polecić Jaxon Eternum 345 z cw 80 jestem z tego kija zadowolony. Szczytówki są czułe i pokazują b.dobrze brania a kij ładnie amortyzuje odjazdy ryb.

Jaxon wypuścił nową serie SILVER SHADOW miał ktoś już ten kij w ręce i oglądał go może w jakimś sklepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam,

Potrzebuję drugiego kijka do pary dla Shimano Vengeance Light Feeder 335 cm 70g. Jesteście mi w stanie doradzić podobnej klasy kijek czy lepiej zakupić identyczny i mieć święty spokój z poszukiwaniem odpowiedniego kija?

Z góry dzięki za pomoc.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, skoro ten kij Ci odpowiada, to po co na siłę szukać czegoś innego? No chyba, że coś polskiego, żeby wesprzeć gospodarkę. Kup tylko innej długości, np 300 cm, żeby mieć możliwość lepszej obserwacji. No chyba, że stawiasz wędki pionowo, to wtedy lepiej taką samą długość. Możesz też pomyśleć, żeby kupić lekkiego pickera, np. Mikado tsubame, czy black draft albo Dragon quiver, żeby lekki zestaw posłać w strefę nęcenia, a shimano trochę dalej z grubszą przynętą.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszkaron - dzięki wielkie za pomoc. Szczerze, nie myślałem o kupnie pikera, ale teraz przeglądne asortyment i zadecyduję. Co do kija to faktycznie na ten o którym wspomniałem nie narzekam, ale też nie mam porównania do tego kija, ponieważ wcześniej miałem jakieś pseudofeedery, stąd też moje zapytanie.

Raz jeszcze dzięki,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tollos, sam myślałem o czymś pokroju 70g, jak DAM Sumo gt4, ale jednak kupię pickera 40g. Inny wymiar wędkarstwa przy finezyjnej wędeczce o masie 200-160g. Miałem w rękach Mikado tsubame picker i powiem, że wygląda świetnie. Delikatna, musi pokazywać każde skubnięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.