Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach lipiec 2013


tomek1

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dziś poszedłem ze spiningiem na rzekę Bug. Jako że kupiłem na ten sezon Konger World Champion Iri Lucky 275 3-10 specjalnie za kleniami , to męcze je ze zmiennym skutkiem. Dziś oto taki jazik się uczepił

k2b2.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Później nic więc zmieniłem wędkę i szukałem szczupaków. Jedno branie podczas, gdy łódka SG przepływała obok mnie na łamanego woblera.

wwqt.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Ciekawą rzeczą było spotkanie tego pana

imiv.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Jest to rak i to w miejscu gdzie woda miała dość spory uciąg. Widać woda jest czysta skoro są w niej raki :grin:

przepraszam za jakość zdjęć , ale robione były starym telefonem. Dodam , że łowiłem od 17 do 19.20 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 177
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

miro 85, piękny! Gratulacje!

Wielokrotnie czytam, że wędkarzom udaje się ustalić miejsce pobytu ryb poprzez bezpośrednie zauważenie ich. Nigdy nie potrafiłem zrozumieć jak tego dokonujecie. Być może jest to kwestia specyfiki danej wody (np. głębokości). W moim przypadku namierzenie ryb polega zwykle na odnalezieniu dobrze zapowiadającej się miejscówki poprzez tzw. czytanie wody. Naoczne namierzenie polega najwyżej na odpowiednio cichym podejściu do wody i zaobserwowaniu miejsca, w którym coś większego zbiera pokarm z powierzchni. Stwierdzenie, że były to 3 stada i ocena rozmiaru to dla mnie abstrakcja, dla Ciebie (patrząc na wyniki) jak widać nie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj 26-07-2013 nad odrą w BOJADŁACH nic sie nie działo oprócz 5 krąpi a komarów plaga nie idzie wędkowac nawet słynny środek,, RAPLA"nie pomagał . Woda spada w oczach przez 7 godzinek około 30cm. MASAKRA

pozdrawaim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie porażka goni porażkę wczoraj kolejna nocna bez piknięcia i to nie tylko u mnie bo nikt nie ma brań . praktycznie na moim 6 hektarowym jeziorku ryba nie bierze od 6 tygodni z małym wyjątkiem kiedy to 2 tyg temu złapałem 1 amurka. Już naprawdę tracę nadzieję :( i sądzę że przez 2-3 tygodnie sytuacja się nie zmieni i trzeba poczekać na koniec sierpnia a jak narazie to zostaje łowienie płotek na bata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły bęben :-) , zaskroniec też.

Nie bęben, tylko zespół mięśni surfcastingowych, niezbędnych do dalekich rzutów :mrgreen::lol:

I już po wczasach... :cry: Trochę sobie połowiłem- coś tam nagrałem- jak się zmontuje to się wrzuci. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Booseib,

Nęcicie najpierw pare dni jedno miejsce i łowicie, czy po prostu trafiacie na intensywne żerowanie tych ryb?

Witaj pawciobra - nic nie nęcimy, jedynie to co w koszyku zanętowym, po prostu mamy kilka sprawdzonych miejsc gdzie leszcze sobie dane odcinki upodobały i tam staramy się łowić, a o efekty nie trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły bęben :-) , zaskroniec też.

Nie bęben, tylko zespół mięśni surfcastingowych, niezbędnych do dalekich rzutów :mrgreen::lol:

I już po wczasach... :cry: Trochę sobie połowiłem- coś tam nagrałem- jak się zmontuje to się wrzuci. :cool:

Gratuluje dystansu do samego siebie :mrgreen: . Choć niejestem raczej tęgi to ten zespół występuje u mnie również. Ale jak ktoś zwraca mi uwage to zawsze mówie " że pod dużym kamieniem duża ryba siedzi"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z piątku na sobotę nocka , białoryb na zero , sandacza nie widać , tylko 5 sumików +- 40 cm , miejsca w których w zeszłym roku było 6,7 metrów głębokości w tym roku 2,3 metry , wszystko zasypane piaskiem .DZIŚ trochę wiśni i poranny spacer za kleniem i trzy brania z czego jedno zacięte , po krótkim holu ryba wygrywa +- 50 cm , trzeba połazić na wisienki puki jeszcze są , zobaczymy co będzie po południu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miro 85, piękny! Gratulacje!

Wielokrotnie czytam, że wędkarzom udaje się ustalić miejsce pobytu ryb poprzez bezpośrednie zauważenie ich. Nigdy nie potrafiłem zrozumieć jak tego dokonujecie. Być może jest to kwestia specyfiki danej wody (np. głębokości). W moim przypadku namierzenie ryb polega zwykle na odnalezieniu dobrze zapowiadającej się miejscówki poprzez tzw. czytanie wody. Naoczne namierzenie polega najwyżej na odpowiednio cichym podejściu do wody i zaobserwowaniu miejsca, w którym coś większego zbiera pokarm z powierzchni. Stwierdzenie, że były to 3 stada i ocena rozmiaru to dla mnie abstrakcja, dla Ciebie (patrząc na wyniki) jak widać nie. Pozdrawiam

Czytanie wody to podstawa, i głownie po tym namierzam jaśki,czasem siąde z godzinke i obserwuje wode, nawet jak nie zerują,zawsze któryś sie pokaże. Teraz w lato jest o wiele łatwiej. Ostatnio poprostu namierzyłem ryby które było widać,najlepiej jest to zrobić w czasie upałów w samo połodnie,wtedy w polarach widać pojedyńcze ryby , a pod nimi zawsze sa grubasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Czarno widzę tegoroczny sezon.Od 2 lipca cztery razy na rybach.Dwa razy 11 i 16 lipca ZERO,19-ego 9szt.płoteczek ok.22cm.

qqa7.jpg

Uploaded with ImageShack.us

19-ego lipca pojechałem więc na staw,który należy do zaprzyjażnionego koła wędkarskiego i gdzie są ryby.

Efekt to dwa karpie 48 i 45cm.cztery amurki i trzy karasie 32,30cm i33cm

8vyq.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Wreszcie 26 lipca to 14 płotek 20-23cm.

858l.jpg

Uploaded with ImageShack.us

W ubiegłym roku narzekałem na brania,ale ten rok będzie chyba gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że pod dużym kamieniem duża ryba siedzi

Ahahahahaha ;)

W sobotę wypad sumowy nad Odrę (niedługi, człowiek zmęczony był) - od 21 do 2 w nocy, pęk rosówek na grunt i...

... i nic :cool: Może następnym razem :D

Gratulacje dla wszystkich co mimo pogody połowili!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zameldowaly sie dwa jazie 40 i 42 cm ciesze sie jak dzieciak bo to moje pierwsze jazie w zyciu.
Gratuluję! Jaź +40, to już potrafi pochlapać :)

W niedzielę przed zmierzchem po kilkunastu rzutach mocne przytrzymanie

i po kilkunastu sekundach wiem, że mam na kiju fajnego klenia.

Znowu nie mogę objąć karku i kotwica zostawia pamiątkę na całej długości palca.

Przykładam rybę do kija i wiem, że to kolejna pięćdziesiątka w tym roku (51cm).

dff1ac16b118bf7amed.jpg

Jak ktoś chce połowić krąpie na spinning, to mam miejsca,

gdzie już kilkanaście sztuk złowiłem :).

Dzisiaj nawet jeden zaatakował woblera 7cm.

Ryba ta, jak się dowiedziałem nie odmawia sobie narybku i stąd

czasami "przykleja" się do naszych woblerów.

4be4f65d84b9d419med.jpg f0f34d99b97cdb78med.jpg

Tego koleżkę, to spotykam za każdym razem.

O określonej porze wyrusza, albo wraca i mocno hałasuje.

Można zegarek podregulować do jego wizyty.

634730ebc0bd9313med.jpg

Na drugą część łowienia przeniosłem się na sandaczowe miejscówki.

Pierwsze branie i hamulec zaczyna jęczeć. Było by zbyt pięknie i ryba się uwalnia.

Kilka rzutów i branie. Sandacz ok. 40-ki.

Kilka rzutów i znowu coś większego, bo hamulec "popuszcza".

Trochę szczęścia brakło, bo znowu spinka.

Kilkanaście metrów dalej kolejne branie i na przemian skromniej, sandacz przed 50-ką.

Mimo emocji przychodzi zmęczenie i odpuszczam. Działo się, pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaceen - ja to mam wrażenie, że jak jesteś na rybach to uganiasz się za jeżami, samolotami, kwiatkami, a jak Ci się znudzi to od niechcenia wyjmiesz jakiegoś półmetrowca, ot, z nudów, żeby było co pokazać, przecież to takie proste i oczywiste łowić co się chce i kiedy się chce, że okoliczna przyroda to w sumie chwilami ciekawsza :D mam nadzieję, iż kiedyś i mi uda się tak ogarnąć wrocławską odrę

A tak btw wczoraj koło 2 w nocy trafił mi się pierwszy w życiu sum! Nie mogę się doczekać kolejnego wypadu. Rozmiaru nie podaję, bo to sum był tylko z gatunku, nie rozmiaru... ale jednak! ;) Technika potwierdzona, co najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.