Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wedka na makrele


luk_asz01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcialbym kupic wedke do polowu makreli z klifu. (wysokosc klifu do wody okolo 40m)

Co do moich wymagan to nie mam ich za wiele bo nie znam sie. Wiedza czysto teoretyczna zaczerpnieta z forum i artykulow .Na dzien dzisiejszy czytajac fora, itp.

wiem ze wedka ma byc nie na jeden sezon, najlepiej by mozna ja wykorzystac do ewentualnie lecz nie koniecznie do polowu ryb na jeziorze. Dlugosc wedki to tak max 360cm. Ciezar wyrzutu mysle ze max 200g. Wedka 3 czesciowa.

Pewnie teraz palne gafe ale jakos cztyalem o wedkach i wyszlo mi ze mi by najbardziej pasowala wedka karpiowa

WĘDKA SHIMANO KARPIOWA ALIVIO CX SPECIMEN 366/160g

lub

Daiwa Black Widow Carp 3,6m 3lbs

Prosze was byscie mi pomogli wybrac sprzet odpowiedni dla amatora.

w tym temacie poszukuje koloworotka do wedziska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Klif 40 metrowy...sporo wyciągania. Na przywieszki masz zamiar łowić ?

Ja w Norwegii na makrele używam wędek którymi łowię m.in dorsze i seje.

Na Drodze Atlantyckiej [ łowienie z mostów ] używam przywieszek makrelowych i obciążam 100 gr pilkerem, złowienie makreli nie jest problemem ale ich wyciągnięcie a ja z mostu mam może 12-15 metrów.

Wyciągałem na dragony o cw 40-100gr i 100-150gr dł. 2,7 m i z serii HD Millenium ale lepiej do góry wyciągało mi się na twardszych i krótszych kijach Tica Bela 1,8m[15-30lbs] i Batson 2m [40lbs] z multikami abu 7001....prawa fizyki są w tym przypadku nieubłagane :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda połowu jest taka

Zakłada sie zestaw 5 ciu haczyków ze sztuczna dedykowany przynęta.

Polow odbywa sie z klifu. Czyli wedzisko musi wystawac troszkę poza klif by nie zereac zestawu lib tez noe zachaczac o skałę.

Metoda samego wyrzutu to spinning tyle że przu ściąganiu żyłki wedka jest unoszona do gory by zachęcać rybę i obciążyć kołowrotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest

gdzie widac jak ktos tam lowi makrele. i te wedki wygladaja na min 3metry

sam osobiscie bym preferowal taka 2.8m ale problem z nia jest taki ze zazwyczaj sa one zlozone z dwoch czesci, ja bym chcial 3 czesciowa bo latwiejsza w transporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość romanhoks

Ja mam Mikado teleskop wyrzut do 300g.Osobiscie na ten kij mowie ze to kij od szczotki.Jest mocny ale tez troche ciezki.Plecionka tez ok 20kg. Zawieszka kupowana w Biltemie.Nie wkleje linku bo oberwie.Kosztuje ok 25nok.Sa na sledzia i makrele. Na koncu piker ok 90 gr.Tez tu kupiony.Po godzinie machania tym wynalazkiem musze odlozyc bo rece odmawiaja posluszenstwa.Brzeg to lita skala .Wysokosc ok 4 metrow.Chcialbym zobaczyc tego wedkarza z 4-5 makrelami po min 0.5kg i aby mu sie nie nudzilo to na koncu sredniej wielkosci dorsza.Tak ok 1 kg.Mialem takie cos pare razy.Lowisko to Langesund w Norwegi.Ostatnio w ciagu 2 godz 38szt .Zlapac to pikus ale zanies do samochodu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.