Skocz do zawartości
tokarex pontony

okręg piotrkowski a wędkowanie nad soliną


kuku54

Rekomendowane odpowiedzi

witam wybieram się nad soline i chciał bym tam powędkować razem z synem 14l z łódki.

Posiadamy karty wedkarskie z okręgu piotrkowskiego jak się oriętuje są to wody nizinne a solina to już górskie. Oriętuje się ktoś jakie składki będe musiał dodatkowo opłacić i jakie to koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

http://www.pzw.org.pl/pzwkrosno/cms/984/zasady_nabywania_pozwolen_rocznych_i_jednodniowych

Proszz. Jezioro Solińskie to wody nizinne wg informatora. Jeżeli składki członkowskie macie opłacone to 30 zł dniówka, do kupienia 24h.dobę na BP za Sanokiem w stronę Leska. Wszystko wypełniają i za rączkę prowadzą. Nie ma tygodniówek ale na sezon na nizinne 120zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczytałem na stronie pzw krosno ze solina jest podzielona od tamy do jakiegoś ośrodka nafty czy coś takiego jest to woda nizinna a dalej górska tylko problem taki ze nie moge nigdzie znależć tego ośrodka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuku54, Ten ośrodek nafty jest jeszcze przy rzece San, Od tego miejsca rzeka zwalnia i z górskiej przeradza się w wodę prawie stojącą. Za mostem w Rajskiem już się rozszerza i zaczyna się Solina. Także cała Solina to wody nizinne. Ale jeśli chcesz łowić na dopływach e.g. San, Solinka to już górskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś wreszcie wędkowałem na solinie i rzeczywiście zapłaciłem 30 zł za dzień a syn skączone 14 lat 50 % zniżki miał, zezwolenia kupiłem 2 km za polańczą gdzie odrazu wynajołem łódke na dobe za 50 zł plus na wszelki wypadek paczke pinki za 4 zł w sumie zapłaciliśmy 99zł za dobe wędkowania z łodzi. Super sprawa z tą łódką bo trzymają je koło przeprawy promowej na wyspe i autem mozna dojechac do samej wody.

Ze wzgledu na to ze zezwolenie zaczyna obowiązywać od godz 0:00 postanowiliśmy zacząć naszą przygode skoro świt, przed 4 rano już pływaliśmy na szczęscie maiałem swój silnik i akumulator bo na wiosłach chyba bym sie zamęczył szukaniem skalnych półek o których sie tyle naczytałem noj po dwóch godzinach pływania nie znalazłem tego czego sie spodziewałem pewno nie wiedziałem gdzie szukać bo nie widziałem nikogo kto łowił z łodzi w pobliżu.

W końcu zaczeliśmy kotwiczyć przy jakiś małych spadkach gdzie były jakieś ławice małych ryb niestety obławianie wszelkimi metodami skutkowało zerowymi efektami i zerwaniem mojego najlepszego koguta, oczywiście jak na złość pogoda sie popsóła i zaczeło silnie wiać musieliśmy znależc jakieś ciche miejsce aby nasza wyprawa nie poległa całkiem.

Wreszcie znależliśmy ciche miejsce za takim małym cypelkiem porośniętym wielkimi brzozami i co szok zaraz wypłycenie około 4m pożniej skok na 6m i 18 m, po pierwszym rzucie już wiedzielismy ze zabawimy tu na dłużej, piękne pasiaki od małych do 30cm brały, co jakiś czas jakiś szczupak pogonił ukleje które pływały w okolicy ale wogóle nie reagował na nasze przynęty.

Miejsce wydawało się super ale niestety przeszło pare wiekszych chmur i po przelotnych opadach przyłało konkretnie tak ze niestety zawineliśmy do portu przemoczeni, jak rozładowaliśmy i wyciągneliśmy łodke to przestałó padać.

Podsumowując chyba nigdzie indziej nie da się dotknąć szczytówką spininga z łodki sciany skalnej mając pod sobą 18m wody oraz złapać tyle okoni róznej wielkości w jednym miejscu, nie złapałem tego co chciałem ale bardzo mi sie podobało i polecam.

Spróbuje jeszcze na zalewie myczkowieckim ale to już górskie wody :)

zapomniałem dodać że pasiaki nadal pływają w solinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.