Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach - sierpień 2013


michorn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dopiero wróciłem znad wody, a chwila czasu pozwala na założenie tematu i pochwalenie się porannym połowem w ten upalny sierpniowy dzień.

OD 4 godziny na wodzie, ale dawno tak słabo nie było jeśli chodzi o ilość brań - do godziny 6 miałem ledwo 2 uderzenia w pływającą przynętę Rapali (ta "żarówka" którą opisywałem w temacie szczupaków) Ale ok 6 na wodzie głębokości ok 60 cm pomiędzy zielskiem ładne wyjście szczupaka i silny atak.

Hol zakończył się podebraniem takiego zębatego:

zdjecie.jpg

Rybka wróciła do wody, a ja już w domku na śniadaniu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 116
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gratuluję pięknego okazu! :mrgreen:

I wreszcie założył wątek ktoś, kto ma coś do powiedzenia i pokazania, a nie chce tylko nabijać tematy i posty

Do moderatora: Jeśli usuwasz post z gratulacjami naprawdę pięknej ryby i opinią odnośnie tematu to przynajmniej napisz mi PW co z nim nie tak. Jakaś cenzura jest czy co? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tygodniowy wypad nad Solinę z nastawieniem na łowienie z gruntu (drugie w życiu ) i odłożenie spinningu na bok. Miejsce które wybraliśmy to Zatoka Teleśnicka. Sama zatoka jest mocno zamulona i o wiele bardziej płytka niż kilka lat temu stąd też na okazy nie ma co liczyć. Udało połapać się sporo leszczyków :)

uk3x.jpg

dfm3.jpg

m0ja.png

Pod pomost nad którym łowiliśmy podpływały naprawdę duże bolenie jednak przepływały leniwie, nie reagując na spinningowe wabiki oraz młody szczupak który ganiał drobnice dosłownie pół metra od naszego pomostu :D

9kn0.jpg

Jak wcześniej wspominałem dominującą rybą okazał się leszcz, jednak w niezbyt imponujących rozmiarach. Oprócz sporej ilości leszczyków, które mnie cieszyły zważywszy na fakt że dopiero zaczynam przygodę z wędkarstwem gruntowym udało się złapać karasia 30cm~ ,

i3zx.jpg

oraz sandacza poniżej wymiaru, który jednak sprawił mi wiele radości dlatego, że jest pierwszym jakiego złowiłem :D

zdjęcie niezgodne z regulaminem- tomek1

Ogólnie wędkarze z którymi rozmawiałem oraz miejscowi, których było naprawdę sporo twierdzą że dawno nie było tak kiepskiego roku z rybą. Przez tydzień nie widziałem nikogo kto złowił by jakiegokolwiek drapieżnika. Każdy podkreśla że nic się nie dzieje nad Soliną. Wielu rozmówców wracało łódkami o kiju z zasiadek. Z drugiej strony trochę mnie zszokował fakt, że na tylu wędkarzy których spotkałem, a było ich naprawdę sporo, nie widziałem NIKOGO kto by wypuszczał złowione ryby.

Mam nadzieję że uda się tam wrócić na jesień z nastawieniem na drapieżnika i spinning :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie nas dzisiaj królowa Polskich rzek obdarowała :) Kilka sumów na brzegu, metoda trolling i spinning. Wszystkie oczywiście pływają dalej :)

Na zdjęciach dwa największe wąsy :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

jak ja wam wszystkim zazdroszczę! całe lato się staram o tą piękną rybkę, ale coś mi nie wychodzi! :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arek1204, bądź cierpliwy. To tylko na forum wygląda tak łatwo jak ktoś wrzuca kilka zdjęć sumów jak Dawid czy ja ostatnio. W rzeczywistości oprócz takich dni chwały są lata zdobywania doświadczeń i dziesiątki wypraw bez kontaktu z rybą...

No ale jak już się doczekasz, to nagroda będzie wielka. Emocji związanych z braniem i holem suma nie da się porównać z niczym innym. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko na forum wygląda tak łatwo jak ktoś wrzuca kilka zdjęć sumów jak Dawid czy ja ostatnio. W rzeczywistości oprócz takich dni chwały są lata zdobywania doświadczeń i dziesiątki wypraw bez kontaktu z rybą...

Święte słowa Tomek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym roku Wisełka naprawdę dobrze sypie wąsaczami, dzisiaj za mostem gdańskim z pierwszej dużej wyspy miałem piękne branie i kilku minutową walkę , po czym wyjąłem z wody przynętę i co ujrzałem ? nowy mustad classic 3/0 prosty jak drut...poddał się 100% jakaś wyrośnięta kijana bo odrazu z rowu poderwała się w nurt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj popołudnie wraz z kolega z forum na rybkach na Dłubni.

Woda czysta , spokojnie można już łowić .

Niestety nie udało mi się nakłonić kolegi do pokazania swoich ryb ( prócz żródlaka) co jest dziwne że na tym odcinku był żródlak a nigdy wczesniej tej ryby tam nie spotkałem , a łowię tam już mase czasu..Ani siebie .......a szkoda .

Mase drobnicy w przedziale 24-28 cm , złapałem w sumie 9 pstragów a to 3 największe.

33

34

36 cm -Zródlak kolegi.

84611482984164107197.jpg

a to główny sprawca zamieszania w wodzie

05147875755131265157.jpg

Ryba ogólnie jest.Wszystkie ryby złapalismy na odcinku 200 metrów rzeki.

Ryba

RYBA2

W sobotę powtórka z rozrywki :) Powinno być lepiej.Może tym razem kolegę uda mi się nakłonić na pokazanie co złowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne rybki, tyle, że wszystkie 3 to jakieś hybrydy (źródlako-palie). Musiało być gdzieś jakieś dzikie zarybienie :).

EDIT: Albo z hodowli uciekly...

akurat w okolicach Grzegorzowic-Sieciechowic tam gdzie byłem nie ma żadnych stawów hodowlanych.

Co rzeka to inne ubarwienie pstraga.

Według mnie najładniej są ubarwione na Wildze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe obwódki płetw nieparzystych (dolnych) i zamiast czarnych kropek, żólte to cechy charakterystyczne rodzaju salvelinus czyli palii, źródlaka i hybryd.

Martwe nie martwe, i tak żadna rybka by się nie rozmnożyła więc spox. Szkoda, tylko że już nikt ich nie złapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano.Czy to ja bym złapał czy koledzy czy inni wedkarze to wymiar mają i wedle regulaminu do domku można zabrać 2 pstragi.

Ja zabrałem 2 i kolega 2.

Czyli wszystko OK. :grin:

Jak na razie ryba jest , bo koledze spóścił się taki na ponad 40 cm potok , przy samym brzegu , ale w sobotę go złapiemy , jak nikt do tej pory go nie złapie.Bo rzeka ładnie wychodzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczupak28, Jak na razie ryba jest..." No właśnie, jak na razie. Brawo, widzę, że kolega sam powoli zaczyna rozumieć swoje postępowanie. Pomyśl ile w takim ciurku może żyć miarowych pstrągów na jakimś tam małym odcinku, który odwiedziliście? 4 pstrągi zabraliście, może w całym zeszłym tygodniu jeszcze kilku wędkarzy również po 2 zabrało. Dajmy na to 10 wędkarzy, z takim nastawieniem jak ty, zabrało po 2 pstrągi. Razem z wami to daje 24 pstrągi mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.