Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach - sierpień 2013


michorn

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 116
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dawno nic nie pisałem :) po 8 tygodniowym okresie praktycznego braku brań na moim łowisku uaktywniły się w końcu karpiki. Na razie nie są to jakieś duże sztuki ale wyraźnie "sztuki" w przedziale 45-55 cm czyli jak na moje łowisko 2,5-4,0 kg przejawiają oznaki coraz to lepszego żerowania. Zwiększoną ilość brań zawdzięczam długiej pracy z wykombinowaniem odpowiedniej zanęty jak i przynęty, gdyż 95% pozostałych wędkarzy nie ma absolutnie brań, chciałbym dodać że łowię na "metodę" a wiodącą przynętą jest kukurydza konserwowa gdyż ten rok to jakaś klapa jeśli chodzi o kulki bo pomimo wypróbowania już wszystkiego 99% brań było tylko na kukurydzę z... aha + odpowiednie kombinacje z zestawem.

Powodzenia Panowie miejmy nadzieję żę jesień będzie pomyślna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graty majki1506. Piękny leszcz. Szkoda, że nieregulaminowe zdjęcie :S.

Davly warunki nie pozwoliły na zrobienie zdjęcia nad wodą a rybka pływa dalej,niestety a może na szczęście ja z żoną nie jadamy ryb,pozdrawiam :wink:

majki1506, piękny!

tomek1 dzięki mi też się podobał,pozdrawiam :grin:

Booseib gratki :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

.Dzis testowalem przynety , cos pomiedzy kogutem a puchowcem.Chcialem zobaczyc jak beda reagowaly sandalki:Wiazane dosyc szybko pierzaki okazaly sie nader skuteczne.

Bardzo duzo pobic,takich nie do zaciecia- BACH- strzal i puste przyciecie.

No ale po 25 sandalkach przestalem liczyc.

W tygogniu przyloze sie do wiazania pierzakow :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

.Dzis testowalem przynety , cos pomiedzy kogutem a puchowcem.Chcialem zobaczyc jak beda reagowaly sandalki:Wiazane dosyc szybko pierzaki okazaly sie nader skuteczne.

Bardzo duzo pobic,takich nie do zaciecia- BACH- strzal i puste przyciecie.

No ale po 25 sandalkach przestalem liczyc.

W tygogniu przyloze sie do wiazania pierzakow :)

Pozdro

Mógłbyś wrzucić zdjęcia tych przynęt..

Jakim kijem/zestawem łowisz?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jednych, moje wklejanie drobnych rybek jest denerwujące, innych motywuje

do częstszego odwiedzania łowisk. Jednak moje wpisy mają świadomy zamysł.

Nawet 40minut spędzonych nad wodą może dać wspomnienia do końca życia.

Pamiętajcie, wspomnień nikt nam nie odbierze :).

Na niektórych portalach określono limity, chyba tylko dla bardzo wąskiej grupy wędkarzy,

którzy wiele czasu spędzają nad wodą i sami sobie ślą pochwały.

Może są profesjonalnie przygotowani do łowienia ryb,

ale czasami trafia się ryba życia i chciałoby się dać upust emocjom,

a tu brakuje jednego centymetra do forumowego limitu.

Wracając do głównego tematu.

Duma mnie rozpiera po ostatniej wyprawie na sandacze.

Taki wynik można było sobie wymarzyć tylko we śnie :)

Więcej w poniższym temacie.

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=252231#252231

1653421376701f9emed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dario,

Jakieś blade te klenie :shock:

Wypada pogratulować reszcie co połowili! Od powrotu z Litwy zaliczyłem dwa wypady na kanał roboczy w Pierzchałach. Łowiłem metodą ds i połapałem sporo okoni w rozmiarach 20-25cm. na dendrobenę oraz piękne płocie 30cm. na kukurydzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madman, bo ja wiem czy się ruszyła... u mnie w Szczecinie na moich miejscówkach na razie jest mizernie, do tego stopnia że nawet siatki na przechowywanie ryb nie biorę tylko od razu do wody je wrzucam :D ostatnio trafiły mi się dwa okonki tak około 20-25 cm na spławik :D ale jakoś nie miałem sumienia ich brać do domu więc darowałem im wolność, byłem już na rybach z dobrych 8 razy i jeszcze ani jednej ryby do domu nie wziąłem bo wstydu sobie nie chcę robić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza wyprawa z tatą na ryby jak najbardziej udana. Sporo wymiarowych okoni, oraz klenń, z mocno zdeformowaną głową. Wyglądał jak rybi odpowienik bulldoga. Miał dosłownie skrócony pysk, po starych bliznach widać było że jakiś drapieżnik ewidentnie złapał go za niego pozbawiając go sporej części. I na koniec ta oto brzana (pierwsza w życiu) :D , która dostarczyła sporo emocji podczas holu.

wjkk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie wróciłem z rybek ale mniałem zostać na nocce w brodach woj.lubuskie niestety nie da sie łapać ryb sama moczarka wycieta pływa.

Oczyszczaja obrzyce która wpada do odry i wszystko w odre puscili glony ,moczarke i itd.

masakra ktoś powinien za to beknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nami kolejna wyprawa sumowa na Wisłe. Sumy brały bardzo dobrze, były okresy czasu kiedy łapaliśmy kilka w godzine ale i takie kiedy przez kilka godzin nie mieliśmy brania. Złowiliśmy kilkanaście sumów, większość nie dużych takich do metra.

uti4.jpg

3mfn.jpg

kkep.jpg

5chk.jpg

Sumy szybko holowane na odpowiednim sprzecie bardzo dobrze znosza hol, odpływają bez reanimacji, często fundując jeszcze kąpiel uderzając ogonem o wode na pożegnanie :)

0gq3.jpg

6hgh.jpg

Oprócz małolatów udało się wyciagnąć kilka większych.

k9e6.jpg

iqzq.jpg

s8ty.jpg

yh7l.jpg

9a6b.jpg

Po kilku latach pływania na Wiśle w końcu udaje nam się łowić regularnie sumy i to cieszy najbardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.