Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Plecionka do feedera


abu

Rekomendowane odpowiedzi

O żyłkach do łowienia feederem napisano na forum sporo, o plecionkach do tej metody jak do tej pory niewiele. Przewijają się pojedyncze wątki w rozproszonych tematach, dlatego zakładam temat - plecionka do feedera.

W kończącym się sezonie 09 poświęciłem trochę czasu na łowienie feederem na dużych odległościach. W przeważającej części na wodach stojących z lekkim uciągiem, kilka razy w wiślanym nurcie.

Duże odległości rzutu, 80- 100 i więcej metrów i żyłka to... rozciągliwość, słaba sygnalizacja brań, szczególnie, gdy sygnalizatorem jest szczytówka a celem połowu jest leszcz i płoć, które nie słyną z torpedowych odjazdów :wink:

Co by nie przedłużać, przetestowałem na feederze do tej pory dwie plecionki.

Obie o deklarowanej średnicy 0.10mm wraz z przyponem strzałowym z żyłki 0.25-28, z tego co było pod ręką, Sufix i Daiwa.

Pierwsza plecionka to była też pierwsza porażka - Sufix Gyro 0.10.

Kto pamięta wieczne braki sznurka do snopowiązałek z minionej epoki, wie co mam na myśli.

Linka po kilkunastu rzutach i zwijaniu zestawów zaczęła strzępić się niemiłosiernie mimo przelotek o dużej średnicy. Szum na przelotkach nie do zniesienia, jak to snopowiązałka.

Zestawy ważyły 30-70g koszyk plus zanęta = ca 50-100g. Co do wpływu na odległość rzutu - nie jestem w stanie określić, tak szybko zaczęła się siepać, że nie sposób określić.

Wyciągnąłem na nią kilka leszczy, nic imponującego, więc i o wytrzymałości miarodajnie napisać nie mogę.

Wylądowała ... w ramach recyklingu jako podkład pod żyłkę na okoniówce.

Swego czasu była sprzedawana na allegro po kilkanaście PLN za szpulkę, wiec nie ma tego złego, cena za produkt do testów w sam raz.

Druga plecionka, to Spiderwire Stealth o tej samej średnicy.

I tu jest sporo lepiej, zarówno cenowo jak i jakościowo.

Linka przede wszystkim nie rzęzi na przelotkach jak Gyro, podczas rzutów płynnie schodzi ze szpuli, podobnie jak żyłka. Nad wodą była 10-12 razy, feederuję dość intensywnie, rzucam i zwijam średnio co kilka-na początku zasiadki-kilkanaście minut w trakcie łowienia.

Żyłka czy plecionka - nie ma lekko. Spider jak do tej pory trzyma się całkiem mocno, spotkany nad woda spinningista mówił, że jak powłoka teflonowa się zetrze, to już nie będzie taki cud-miód z tej linki.

Sygnalizacja brań z dużej odległości znacznie lepsza od żyłki, z przyczyn oczywistych-rozciągliwość a raczej jej brak. W przypadku obu plecionek było podobnie, nawet drobne skubnięcia są widoczne na szczytówce.

Na tą linkę główną dostałem też kilka karpików jako przyłów, takich w przedziale 2-5kg. Żadnych problemów podczas holu. Jak do tej pory z dwóch przetestowanych - mój faworyt.

Producenci linek znaleźli nowy segment i oznaczają kolejne plecionki jako feeder braid.

Nie mam pojęcia na czym poleca ta specyfikacja, ale pewien jestem, że na tym forum w miarę szybko odrzucimy ziarno od plew i wyłoni się kilka pletek w sam raz na feedera.

No to jakie macie doświadczenia z plecionką na feederze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
No to jakie macie doświadczenia z plecionką na feederze?
Od dobrych paru sezonów łowie na plecionce ,u mnie też najpierw wszystkie tanie wynalazki [czt.plecionki] były w użyciu ,kończyły przed końcem roku w śmietniku ,3lub nawet 4 sezony temu kupiłem PP i jeszcze jakiś drogi szajs ,piszę szajs bo szybko się okazało ze się rozczepia i snuje ,poszedł do śmieci ,teraz tylko łowie na PP ,dobra i wytrzymała plecionka ,jedynie szumi mi na kołowrotku ale to nie wina plecionki tylko kołowrotka .Dziś brania leszczy z 60-70m nie ujdzie uwadze ,płoc jak pierdyknie to kijek się prostuje ,a klenie chca zabrać kijek do domu ,z żyłką bywało różnie.Kolega patrzył zazdrośnie na moje wyczyny ,a leszcze brały takie ok 70cm ze nie wytrzymał ciśnienia i pognał do sklepu kupić plecionkę ,oczywiście nie słuchał co ma kupić i kupił szajs ,co ja sie uśmiałem to było moje ,pierwsze to w czasie zacięcia złamał federa ,następnie byle jak zwinął plecionkę na kołowrotek i po wymianie kija na nowy poszła "broda " do wody ale taka konkret broda .Kolega w sezonie połamał 4 słownie cztery federy i to tylko dzięki plecionce ,no nie wyliczając swojej głupoty i zapominalstwa .Dziś po tym doświadczeniu nowicjuszom odradzam plecionki na feder to dział zarezerwowany dla praktyków z doświadczeniem. :wink: Nie wspominam już o dobrym kołowrotku i wędzisku z przelotkami dobrej jakości[
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Dziś brania leszczy z 60-70m nie ujdzie uwadze ,płoc jak pierdyknie to kijek się prostuje ,a klenie chca zabrać kijek do domu ,z żyłką bywało różnie

To jest niewątpliwa zaleta plecionki przy łowieniu na odległościach powyżej 50m. Trzeba spróbować, by przekonać się, że każde skubnięcie może być widoczne.

co ja sie uśmiałem to było moje ,pierwsze to w czasie zacięcia złamał federa

Nie ma co się śmiać, z przyzwyczajenia do żyłki pierwsze zacięcia to masakra była. Jak przyciąłem płoć, to z wątrobą na wierzchu :wink:

Teraz już wiem, że w zasadzie wystarczy podnieść kij, bądź delikatnie przyciąć, jak okoniówką z nadgarstka i hak jest porządnie wbity. Ciężko zmienić żyłkowe nawyki, ale trzeba.

po wymianie kija na nowy poszła "broda " do wody ale taka konkret broda .Kolega w sezonie połamał 4 słownie cztery federy i to tylko dzięki plecionce ,no nie wyliczając swojej głupoty i zapominalstwa

To niestety wada plecionek. Na początku łowiłem bez użycia strzałówki i kilka razy było o włos i owinięta wokół szczytówki linka i tragedia gotowa. Dlatego polecam strzałówkę, jak kto lubi, 0.25-0.30 około 10m i problem z głowy. Męczyłem się na początku z węzłem łączącym cienką plecionkę z żyłką np. 0.28. Przetestowałem kilka i najlepiej sprawdza mia się odwrócony Albright z siedmioma, ośmioma oplotami i lock na koniec. Łatwo i szybko się wiąże i co nie bez znaczenia, sam węzeł jest niewielkim zgrubieniem pomiędzy linkami, ładnie przechodzi przez przelotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jakie macie doświadczenia z plecionką na feederze?

doświadczen jeszcze nie mam z plecionką, ale chciałbym mieć, tylko nie takie jak kolega mańka :wink:

Myśle że zdecyduje się na jedna z tych:

-PowerPro

-Berkley WhiplashPro

W ocenach lepiej wypada PP, ale na Whiplasha też tak bardzo nie narzekaja, zastanawiam się jeszcze nad grubością/wytrzymałością, czy 30lb będzie się nadawać?

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się jeszcze nad grubością/wytrzymałością, czy 30lb będzie się nadawać?

Myślę,że jednym z podstawowych parametrów powinna być "pływalność" plecionki im szybciej tonie tym lepsza do gruntu,jakie macie na ten temat zdanie?

Może i ja zapytam czy ktoś zna plecionki Cormorana Corastrong,czy nadadzą się na grunt? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30lb będzie się nadawać?

A po co tak grubo od razu? 0.10 mm czyli 6lb Spiferwire plus strzałówka 0.25 Sufix i karpiki do 5kg lądowały na brzegu. Obawiam się, że gruba plecionka ograniczy możliwości rzutowe. Powyższym zestawem regularnie i powtarzalnie rzucam feederem w okolice 100m.

Myślę,że jednym z podstawowych parametrów powinna być "pływalność" plecionki im szybciej tonie tym lepsza do gruntu,jakie macie na ten temat zdanie?

Spider tonie w miarę szybko, niewiele gorzej od monofila, jednak zauważalnie trochę dłużej.

Jest coś takiego jak sinking braid

Stren Sinking Braid

http://www.aspius.pl/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=34&Itemid=1&vmcchk=1&Itemid=1

U naszych sąsiadów zza Odry łowienie na feedery z plecionką na rzekach o silnym uciągu jest bardzo popularne. Przypatrując się opisom stosują zestawy plecionka 00.6-0.15mm plus strzałówka z żyłki 0.22-0.35mm.

Na forach pokazują okazałe sztuki ryb, które raczej nie należą do łatwych w holu,np. brzany.

Rzucę ze dwa linki

Brzanowe forum

http://www.barbenfischen.de/know-how/geraet/geraet.html

I coś o łowieniu na dużych uciągach

http://www.champions-team.de/berichte/tipps_tricks/2008/Stroemungsfeedern1.php

http://www.champions-team.de/berichte/tipps_tricks/2009/Interview_Zammataro.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ciężki feeder np z nastawieniem karpiowym to owszem ,jeśli normalny leszczowy to linka 15lb max 20lb wystarczy

leszczowy zdecydowanie, plecionka na ktorą patrzyłem miała wytrzymałość 30lb, grubość 0,10mm, 20lb ma grubość 0,06mm pletka to WhiplashPro. Jeśli chodzi o grubość to nie chciałem przekroczyć 0,10mm.

W PP oznaczenie wyglądało tak:

"30lb test Moss Green (= 8lb mono diameter )"

Teraz już kumam :wink:

Szybkie zatopienie byłoby plusem.

Powyższym zestawem regularnie i powtarzalnie rzucam feederem w okolice 100m.

abu, na taką odległość raczej nie muszę rzucać, chyba że miałbym do mańka dorzucić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem test porównawczy o łowieniu przy użyciu plecionki i żyłki mono.

Plecionka vs żyłka

http://www.matchangler.com/big-test/mono-vs-braid.html

Link można wkleić w http://translate.google.pl/#en|pl| i "mechanicznie" tekst przetłumaczyć.

diaflex, to jest odpowiedź producentów na Twoje wątpliwości.

Drennan Feeder Braid

https://www.gerrysofnottingham.co.uk/Coarse_Match/Reel_Lines__Braids_and_Rig_Lines/Drennan_Feeder_Braid_100m_1874.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Którą z podanych plecionek polecilibyście do feedera:

-Power Pro

-Stren Sonic

-Spiderwire Stealth

-P-Line Spectrex IV

-Berkley Whiplash Pro

Potrzebuję takiej z wytrzymałością ok 10lb. Kilka z wymienionych było już troche opisanych, ale jeśli ktoś coś jeszcze wie proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtt, z wymienionych przez Ciebie mogę polecić Spiderwire, jeśli nie masz zaufania do zestawu 6lb plus strzałówka, to spróbuj z 8lb. Przy tej okazji nauczyłem się szybko wiązać żyłkę z plecionką. Odwrócony Albright plus Lock zdają egzamin.

http://normark.pl/pl/products/?category=135

Mam pletkę Dragona Invisible 0.06mm nawiniętą na jeden młynek, jeszcze nie była nad wodą. Jak tylko ody odpuszczą, to przetestuję ją na feederze.

Ale przypon strzałowy -ważna rzecz. Minimum 0.25mm. Jak pisałem na początku tego tematu, bardzo pomaga przy rzutach, szczególnie siłowych na duże odległości, można się łatwo pozbyć opuszka palca ciskając energicznie 100g :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Zastanawiam się naf kupnem do moich feederów plecionki Browning Feeder Braid

http://arnal-fishing.abc24.pl/default.asp?kat=19074&pro=284514

Jestem już zdecydowany, ale cały czas wstrzymuje mnie przed zakupem obawa o przelotki w moich wędkach (Browning Syntec Xl Feeder). Na forach dużo sprzecznych opinii, z których chyba jednak wynika, że coś jest na rzeczy. Czytałem o bruzdach w przelotkach powstałych przez plecionkę w wędece Team Daiva Heavy Feeder, a tam chyba słabych przelotek nie montują.

Czy któryś z kolegów ma dłuższe doświadczenie z plecionką na feederze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o bruzdach w przelotkach powstałych przez plecionkę w wędece Team Daiva Heavy Feeder, a tam chyba słabych przelotek nie montują.

Gdzie to czytałeś? Rzuć jakiegoś linka. Pełen sezon używam tych feederów z plecionkami i brak jakichkolwiek śladów zużycia. Oglądałem przelotki pod lupą.

O plecionkach Browninga nie wiem nic.

Mogę natomiast odradzić Ci Dragona Invisible 0.06. Po pierwsze bardzo słabo tonie, ustawienie zestawu w odpowiednim naprężeniu długo trwa. Po drugie potwornie hałasuje na przelotkach. "Najgłośniejsza" plecionka jaką miałem.

Co do innych producentów dedykowanych do feedera plecionek, to znalazłem coś takiego

Berkley FireLine Feeder

http://www.allegro.pl/item993378956_plecionka_berkley_fireline_feeder_0_08_270m.html

Jestem już zdecydowany, ale cały czas wstrzymuje mnie przed zakupem obawa o przelotki w moich wędkach

Testowana przeze mnie Spiderwire po sezonie - wypada dobrze. Zero śladów zużycia przelotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Abu za tak szybką i wyczerpującą odpowiedź. Niestety nie mogę wrzucić linku bo o Team Daiwa Heavy Feeder czytałem w którymś z tematów nie dotyczących plecionek, może o zyłkach, nie pamiętam. Pamiętam, że chodziło właśnie o ten model Daiwy, ale może plecionka była kiepskiej jakości.

Na plecionkę Browninga zdecydowałem się ze względu na niską cenę 45zł za 125m w niemieckim sklepie, ceny plecionek za granicą są w ogóle 50% niższe niż w Polsce.

Plecionka jest mi potrzebna do łowienia na zbiorniku zaporowym z koszykami 20-30gr na dalszych odległościach. Czytałem też, że w łowieniu z plecionką jest więcej zejść ryb z haka (sztywność plecionki), ale ten problem obejdę montując 1m odcinek feeder gum i będzie miód majonez.

Koszyk będę montował przelotowo (krętlik) na feeder gum. Pod koniec zeszłego sezonu pożegnałem debilny patent w postacii rurki splątaniowej, w tym sezonie łowię wyłącznie na koszyk zamontowany przelotowo na żyłce i odległość rzutów, celność, a przede wszystkim sygnalizacja brań poprawiły się niesamowicie, splątań zero i taniej o koszt rurki - same plusy. Koszyki to Browninmg Easy Speed.

Mam nadzieję, że plecionka wytrzyma ze dwa,trzy sezony bo ta ciagła wymiana żyłek mnie irytuje, dodatkowo sam zakup żyłki to loteria bo nie wiadomo czy nie trafi się zelżała, a dobra zyłka nie kosztuje przecież tak mało 15-20zł. W tym sezonie założyłem Browning Feeda Line i mimo tego, że zyłka była świeża to po dwóch wyjazdach zrobiła się z niej spirala, i nie jest to wina kołowrotków, podobnie było z Trabucco (kiedyś robili dobre żyłki), w sumie to tylko Dragon się obronił, ale jest bardzo przegrubiony.

Zastanawiam się również nad plecionką Stren. Mam takie dwie na dorsze, ta sama grupa co Spiderwire czyli Penn,Abu Garcia, Berkley. Strena kupowałem u sprzedawcy:

http://cgi.ebay.co.uk/10lb-Spiderwire-Stealth-Braid-150yd-FREE-POSTAGE_W0QQitemZ110520556501QQcmdZViewItemQQptZUK_SportsLeisure_Fishing_Line_JN?hash=item19bb89dbd5

na tej aukcji Spiderwire 130m za 65zł i wysyłka do Polski za free.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na plecionkę Browninga zdecydowałem się ze względu na niską cenę 45zł za 125m w niemieckim sklepie, ceny plecionek za granicą są w ogóle 50% niższe niż w Polsce.

Wolałbym dać nawet te dwie dychy więcej, ale za dobrą plecionkę, Dragon też był tani.

Czytałem też, że w łowieniu z plecionką jest więcej zejść ryb z haka (sztywność plecionki), ale ten problem obejdę montując 1m odcinek feeder gum i będzie miód majonez.

Te akcesoria są już u nas dostępne

Drennan Feeder Gum

http://www.foranglers.pl/amortyzator-feeder-362kg-drennan-p-437.html

Mimo wszystko polecam strzałówkę z żyłki dwóch długości wędziska, o średnicy od 0.25mm.

Koszyki to Browninmg Easy Speed.

Też ich używam. Spróbuj zamienić miejscami przypon z koszykiem, tzn. koszyk na koniec feeder gum a przypon na krętliku wokół linki, taki zestaw helikopterowy. Zdecydowanie najlepiej lata. Sygnalizacja brań też bez zarzutu.

Co do plecionek jeszcze, to pojawiła się nowość rynkowa

plecionka Daiwa Tournament

http://www.allegro.pl/item1003983912_plecionka_daiwa_tournament_8x_braid_0_10_135m_new.html

Dość droga, może ktoś z kolegów użytkuje i opisze ją w kilku zdaniach, bo na razie to jest zagadka.

Damian21, z tego co pamiętam, to maniek łowi na PP i chwali sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abu plecionka Browninga nie jest tania, polska cena to 70-90zł, ja ją po prostu mogę mieć za 45zł (z wysyłką). Chciałbym jednak kupić plecionkę z oznaczeniem feeder na opakowaniu, teoretycznie jest konstruowana do tej metody i powinna lepiej tonąć. W linku który zamieściłeś żyłka vs plecionka testują właśnie plecionkę Browninga, ale to team Browninga więc i całe porównanie może być tylko reklamą.

Sprawdzę nad wodą zestaw helikopterowy o którym pisałeś, ale jakoś nie mam przekonania. Próbowałem łapać na zestaw z koszykiem na bocznym troku, boczny był zwykłym przyponem fluorocarbonowym 20cm, koszyk był na wysokości haczyka i tylko wtedy nie oplątywał się wokół przyponu. Rozumiem, że w przypadku zestawu helikopterowego musi być podobnie tzn. koszyk na końcu power gum, a przypon na lince głównej tak żeby wisiał na równej lini z koszykiem.

Zestaw z koszykiem przelotowo zamontowanym sprawdza mi się bardzo dobrze, lepiej niż zestaw z bocznym trokiem, na ostatnim wyjeździe miałem bardzo dużo brań prostujących szczytówkę, czułość zestawu z bocznym trokiem była dużo mniejsza, o rurce splątaniowej nie wspomnę.

Myślałem o strzałówce, ale ten węzeł jeży mi włosy na głowie, używam bardzo cienkich szczytówek 1/2 3/4 oz z bardzo małymi przelotkami i jak pomyślę, że węzeł mógłby się w nie zaplątać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ją po prostu mogę mieć za 45zł (z wysyłką)

Rzuć linka, może też się skuszę.

Co do tonięcia plecionek, to znalazłem jedną oznaczoną jako sinking, ale zbyt gruba do feedera

Stren Sinking Braid

http://www.aspius.pl/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=34&Itemid=1

Jak widać jest w ofercie producenta 10lb, będzie zapewne sporo ciensza

Stren

http://www.stren.com/prod.php?k=89248&sk=50685&p=PURSSBFS10-14%20%20%281124546%29

Rzecz w tym jeszcze, by była w miarę gładka i okrągła w przekroju, o co trudno przy małych średnicach jakich poszukujemy do feederów.

Sprawdzę nad wodą zestaw helikopterowy o którym pisałeś, ale jakoś nie mam przekonania.

Sprawdź, jeden z popularniejszych zestawów końcowych wśród karpiarzy, którzy ciskają poważniejsze ciężary na poważniejsze odległości i nie narzekają na splątania. Też byłem sceptyczny a dziś jest to jeden z dwóch moich ulubionych zestawów i absolutnie bezkonkurencyjny jeśli idzie o odległość rzutu

.

Rozumiem, że w przypadku zestawu helikopterowego musi być podobnie tzn. koszyk na końcu power gum, a przypon na lince głównej tak żeby wisiał na równej lini z koszykiem.

Opiszę to tak.

- bierzesz ok 70cm power gum. do jednego końca wiążesz krętlik A

- przewlekasz przez power gum gumowy koralik chroniący węzeł przy krętliku A

(koralik, stoper, czy jak zwał, ważne by miał otwór odrobinę większy niż średnica power gum)

- następnie przewlekasz krętlik B przez power gum, który oprze się na nawleczonym wcześniej koraliku/stoperze.

- na drugim końcu power gum wiążesz pętlę do połączenia z linką główną i zestaw gotowy.

Do krętlika A zapinasz agrafkę koszyka, do krętlika B przewlekasz przypon pętelką. pętla końcowa przez pętle na lince głównej.

Możesz sobie przygotować w domu kilka takich zestawów i w razie zerwania nad wodą zmiana gotowego riga (jak to ładnie nazwać po polsku?) trwa minutę. Taki gotowy zestaw końcowy szybkiego montażu.

Myślałem o strzałówce, ale ten węzeł jeży mi włosy na głowie, używam bardzo cienkich szczytówek 1/2 3/4 oz z bardzo małymi przelotkami i jak pomyślę, że węzeł mógłby się w nie zaplątać...

Jeśli Twój zestaw(koszyk plus zanęta) waży razem jak piszesz ok 60g, to śmiało możesz użyć na strzałówkę żyłki 0.22, jakieś 8m będzie ok.

Co do węzła 0.22 np sufix feeder mono połączona odwróconym Albright'em z plecionką 0.10 Spiderwire pozostawia na połączeniu węzełek wielkości supełka, z tymże robię siedem a nie zalecane 10-12 oplotów i na koniec lock na plecionce. Zrywałem z zaczepów takie zestawy i nigdy nie strzeliło mi na tym węźle.

Odwrócony Albright

http://normark.pl/pl/products/?category=135

Nie zrażaj się, na początku wychodziły mi jakieś straszne babole i byłem o krok od tego, by uznać, że za cholerę nie da się połączyć żyłki z plecionką jakimś sensownym węzłem. Minęły dwa wieczory, kilkanaście metrów żyłki, plecionki i już wiem, że to prosta sprawa jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abu link do plecionki Browninga

BROWNING Feeder Braid 0.04mm-125M , 5 LBS/2,3 kg

http://cgi.ebay.de/BROWNING-Feeder-Braid-0-04mm-125M-5-LBS-2-3-kg_W0QQitemZ310189569914QQcmdZViewItemQQptZDE_Sport_Angelsport_Angelschn%C3%BCre?hash=item4838bd377a

Wysyła do Polski (pytałem), koszt wysyłki 8,7 EUR za dwie sztuki, dwie plecionki + wysyłka około 90zł.

Zastanawiam się czy 0,04 to nie za cienko.

Tutaj jeszcze fajna plecionka:

DRENNAN Fast Sink Feeder Braid 8lb

http://cgi.ebay.co.uk/DRENNAN-Fast-Sink-Feeder-Braid-8lb_W0QQitemZ250582397518QQcmdZViewItemQQptZUK_SportsLeisure_Fishing_Line_JN?hash=item3a57dff24e

koszt z wysyłką około 55zł za 100m

Zestaw którego konstrukcję opisałeś produkuje gotowy Browning - Feeder Rig:

http://www.fishingtackle24.de/product_info.php?pName=BROWNINGFEEDERRIGI&cName=MontagenSysteme-FeederRigs&xploidID=b2914508934e7630e7f1698626d7706a

ale nie wiem jaka jest długośc użytego w nim power gum. Nie do dostania w Posce, cena za 3szt bardzo korzystna 8zł, power gum to koszt 20zł +krętliki,agrafki itp, taniej chyba byłoby kupić gotowe. Lubię wszystko zrobić sam, ale czasem nie warto się upierać jeżeli produkt jest dobry jakościowo.

Stren produkuje bardzo dobre plecionki, moim zdaniem Spiderwire i Stren to ścisła czołówka, o wiele lepsza od PP o innych Dragona itp nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

essewissa, dobra cena, u nas chcą 68zł za szt.

Plecionka Browning

http://arnal-fishing.abc24.pl/default.asp?kat=19074&pro=284514

Zastanawiam się czy 0,04 to nie za cienko.

Moim zdaniem cienko, z resztą z przekrojami deklarowanymi przez producentów przy tych linkach jest bardzo różnie, nie ocenisz jak nie zobaczysz i nie jesteś w stanie przewidzieć jak się zachowa po kilkukrotnym łowieniu i czy nie zrobi się płaska jak tasiemka.

Lubię wszystko zrobić sam, ale czasem nie warto się upierać jeżeli produkt jest dobry jakościowo.

Na bank taniej wyjdzie Ci wiązanie samemu zestawów, poza tym możesz je różnie konfigurować. Jak sam wyszperałeś - jest sporo rigów(sto punktów dla tego, który znajdzie pasujące polskie określenie) i nie musisz skazywać się na zestaw z pudełka.

Nie musisz stosować power gum na każdą okazję, możesz szybko zmontować zestaw końcowy na strzałówce połączonej z plecionką. Z jednego stopera i krętlika. No możliwości jest od groma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek wierz w co chcesz. Testowałem plecionki Stren, mam takie dwie na dorsze (zwykłe dorszowanie i grubsze na wraki) i spisywały się dobrze przez dwa sezony, nie wiem jak będzie później, ale na razie nie wykazują oznak zużycia. Miałem również plecionkę PP przez jeden sezon i to jej wystarczyło, bo zaczęła się strzępić i rozwarstwiać, dlatego wymieniłem ją na Strena. W przypadku plecionek PP można "nadziać" się na podróbę, moja była kupiona na Allegro, może właśnie trafiłem na nieoryginalny produkt.

Napisałem, że Spiderwire to dobra plecionka bo to ta sama grupa co Stren,Berkley i Whiplash więc domniemywam, że są podobne jakościowo, bardzo dobre opinie można przeczytać o tych plecionkach na forum Jerkbait.pl

Tyle mojego testowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plecionka Power Pro lub Barkley ..tylko reszta to szajs
a łowisz feederem na plecionki kupę lat i miałeś już większość na feederowym zestawie - innymi słowy, dziś byłem z papieżem na piwie.. :lol::wink:

essewissa jednak rozwija nieco swoje myśli w odróżnieniu od pana wyżej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

essewissa, Co do Stren-na nie wypowiem się ,nie miałem nawet w ręce ,tak wychwalany "pająk"[ Spiderwire] nie wytrzymał na DS nawet sezonu ,strzępił się rozwarstwiał wiec poszedł w śmietnik może też trafiłem na podróbę nie wiem ,zastąpiłem PP i tak juz mam na DS 4 sezon ,oczywiście już przewinąłem na druga stronę i dołożyłem podkładu bo z 135m może zostało z 90m ,ale trzyma sie dobrze i ten sezon wytrzyma.Dodam że plecionka katuje przelotki Mikado 4 sezon i żadnych śladów na przelotkach nie widać,a przelotki raczej średniej jakości.

W zeszłym sezonie kupiłem do ciężkiego spina PP 20LB ,plecionka układa sie znakomicie na Salinie ,wiec wymiana jaka nastąpi zima na DS będzie też na PP ,mnie po prostu sprawdza sie ta plecionka i na DS i na spinie .Sprawdzałem już wszystkie tanie plecionki dostępne na rynku i mam tylko jedno zdanie nie warto.

PS mam na ciężkich gruntówkach plecionkę TB [super-Gravo] sprawdza sie znakomicie ale to też produkt raczej znanej firmy konfekcjonowany tylko pod nazwą TB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.