Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kołowrotki Mistrall


kwlod22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Bardzo proszę o opinie na temat kołowrotka "Mistrall Amundson FD" szukałem jakichkolwiek opinie na jego temat jednak nie znalazłem nic poza zachwalaniem producenta w przeróżnych sklepach internetowych, mam możliwość kupienia go za dobre pieniążki ale jakoś kota w worku nie chcę :shock: .Proszę o opinie na jego temat. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
przynęty na klenia   Dragon

Witam wszystkich. Dopiero zaczynam przygodę ze spinningiem i zależy mi na znalezieniu w miarę dobrego i bezawaryjnego kołowrotka za przystępną cenę. W sklepie wpadł mi w łapy Mistrall Olympic FSX 2000 z przednim hamulcem. Prezentuje się i pracuje całkiem ok jak na swoją cenę (120 zł). Pogrzebałem trochę w sieci i nie mogę nigdzie znaleźć opinii na tremat kręciołów tej firmy. Może ktoś miał z nimi do czynienia i mógłby się podzielić wrażeniami.

Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Post może nieco spóźniony, ale dla przyszłych bywalców.

Mam kołowrotek Mistralla model Galaxy FD20.

Plusy: ładnie chodzący hamulec (przedni)

Minusy: Od początku miał problemy z bezszelestnym kręceniem, nawet na sucho, ciągle coś w środku tarło. Sprzedawca zapewniał, że to kwestia "rozchodzenia" mechanizmu. Kręcony kilka razy na całodniowym lekkim spinningu i było coraz gorzej, w końcu doszło do tego, że przy minimalnym nawet obciążeniu (np. 2-3 gramy) w mechanizmie coś klekotało. Do tego wiecznie hałasujące łożysko w kabłąku. Poza tym dość nierówno nawija żyłkę (powstają swego rodzaju garby i doliny z żyłki; spowodowane nieodpowiednią proporcją ruchu pionowego szpuli (za szybko) do ruchu obrotowego kosza).

Poza tym szpula zapasowa (grafit) jest czarna - matowa. Nijak nie pasuje do czerwonego ze srebrnymi wstawkami korpusu.

Mógłbym podejrzewać, że to pojedynczy przypadek, ale ojciec kupił takiego samego i jest dokładnie ten sam objaw.

Teraz obydwa są w serwisie i podejrzewam, że skończy się na wpisie "Konserwacja" w karcie gwarancyjnej i z powrotem wrócą do serwisu. Szkoda tylko zmarnowanego czasu i blokowania sobie lekkiego spinningowania :(.

Generalnie nie polecam tego modelu, może inne są porządniej wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Gość naleśnik27

mistrall atago fd rozmiar 2000 Metalowa maszynka na ślimaku,dwie szpule metalowe głeboka i płytka.Plecionke nawija równo i ładnie,kreci też niezle.Przetestowany bedzie dopiero koło kwietnia ... ale myśle że bedzie dobrym kreciołkiem :) cena sklepowa około 300 zł :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, dobra a posuw szpuli ślimakowy czym rózni sie od kołowrotka na ślimaku
Kołowrotki na ślimaku to przekładnia główna tzw ślimak i ślimacznica ,bardzo łatwo rozpoznać [wtajemniczonym] na pierwszy rzut oka ,oś korbki jest znacznie przesunięta ku górze względem osi szpuli.

kołowrotki z posuwem tzw ślimakowym ,to przekładnia główna hipoidalna +napęd szpuli przeniesiony na tzw wałek wodzikowo- ślimakowy .

Jutro wstawię ci fotki do wglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam amundsona 3000 troche ciezki ale robi wrazenie pozadnego krecioła chociaz za 120 zł nie mozna sie spodziewać rewelacji. Krecilem nim ok 1.5 miesiaca teraz odpoczywa i czeka na wiosne bo mam go do ciezkiego spina. Jak narazie działa bez zarzutu zadnych takich akcji jak kolego co posiada Galaxy (sam chcialem go kupic) wiec oby tak caly czas sie sprawował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.