Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Coś przerażającego


AnteoZamboni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie dziś z nudów i w poszukiwaniu feederów znalazłem takie coś: http://www.wedka-elektryczna.bialystok.pl/ :evil: (Proszę nie traktować tego linka jako reklame!)

Czy sprzedaż lub nawet samo reklamowanie sprzętu KŁUSOWNICZEGO jest legalne ? Może da się w tej sprawie coś zrobić ? Sama nazwa urządzenia doprowadza mnie do szału a co dopiero zdjęcie przedstawiające klenia potraktowanego tym barbarzyńskim wynalazkiem.

Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Widziałem to już kiedyś.

A co do tego, że można wykorzystać kruczki prawne by korzystać to się nie zgodzę. Owszem możesz na swoim stawie/łowisku, ale tam również możesz siecią, możesz wodę spuścić. Na PZW ani wodach innych dzierżawców połów taki jest niedozwolony. Musiałbyś iść do kogoś kto dzierżawi jezioro i od niego uzyskać zgodę na połów ryb prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt. Oferowana przeze mnie wędka elektryczna jest na liście dozwolonego do użytku sprzętu połowowego wg. rozporządzenia Ministra Rolnictwa i rozwoju wsi z z dnia 12 listopada 2001r. [shadow=red]w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie[/shadow] (Dz.U.Nr 138 poz. 1559 z 2001 r. z późn. zm.)

Więc aczej na pewno na wodach PZW jest zakaz takiego połowu pozwolenie owszem zostało wydane panu magistrowi inżynierowi ale chyba dla osób które posiadają własne stawy i hodowlę ryb .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Trochę zabawiliście się w archeologów, ale włączę się do tematu. Urządzenie jak widać jest całkowicie legalne, lecz z tego co wiadomo znajdzie się ktoś na pewno, żeby, to wykorzystać na wodach pzw. Ogólnie nie miałbym nic przeciwko takim urządzeniom, bo do robót gospodarczych może być przydatne, ale, gdyby złapano kogoś z takim czymś nad wodami pzw dopierdzielić wysoką karę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby złapano kogoś z takim czymś nad wodami pzw dopierdzielić wysoką karę.
niestety, ale dopiero złapanie gościa na gorącym uczynku może skutkować karą. Z takim sprzętem każdy może poruszać się nad wodami PZW bez żadnych konsekwencji. Już nie wspomnę o możliwości używaniu takiego urządzenia na łódce, które jest praktycznie niemożliwe do udowodnienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nie masz pojęcia, jak jest rozwinięte zorganizowane kłusownictwo. Wystarczy rozejrzeć się po lokalach wokół jezior jaki mają asortyment ryb w swoim menu. Spróbuj kiedyś podpłynąć np. do łódki i nagraj film jeżeli nie szkoda Ci telefonu, a i często będzie ryzyko powrotu wpław.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się jeszcze z takimi perfekcyjnymi kłusownikami.
Restauratorzy wyposażają kłusoli w "odpowiedni sprzęt do połowu" oraz dodatkowo w zamrażarkę i czekają tylko na telefon kiedy można przyjechać po odbiór towaru. Taki proceder występuje na terenie mojego okręgu i jest nie do wytępienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Przepraszam za małe wykopaliska, ale nie mogłem się powstrzymać. Strona podana na początku dyskusji owszem nieciekawa, ale znalazłem coś takiego hmm... równie nieciekawego :/ Proszę zwrócić uwagę na zdjęcia na dole strony, a między nimi taki rodzynek

http://xn--wdkaelektryczna-88b.pl/lesz-przestepca.jpg - opis konkurencji?

a tutaj już właściwa strona

http://www.wedkaelektryczna.pl/ - dystrybutor, czy konkurent "dystrybutora" - z poprzedniego linku - złapanego na kłusowaniu?

Aż mi się odechciało jechać do koła opłacać kartę. My co roku płacimy za "zarybianie", a koleś płaci za urządzenie do odrybiania tylko raz. Masakra jakaś :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wirefree

Wez pod uwage to ze takie urzadzenia moze posiadac kazdy kto ma prywatna wode bo jest to poprostu wygodne do odlowu. A za zarybianie placimy to prawda ale na wodach PZW łowia tez rybacy ktorzy ciekawe czy placa za zarybianie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wirefree

Wiem kolego, jednak nie zmienia to faktu, że po prostu mnie ten widok ze zdjęć poruszył... I prawdę mówiąc nie chodzi o te opłaty, a jedynie zwrócenie uwagi na fakt ponoszenia kosztów, które potem mogą zniknąć z naszych wód poprzez właśnie takie mięsiarskie praktyki o jakich mówi nam pierwszy link. Chyba należy zapobiegać, a nie uzdrawiać podobne sytuacje. Przykra sprawa jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.