Skocz do zawartości
tokarex pontony

jezioro spore k.Szczecinka


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich forumowiczów , mam pytanie czy ktoś miał styczność z tym jeziorem które jest położone kawałek za szczecinkiem, miejscowość jest o tej samej nazwie (Spore) wybieram się tam na urlop i chciałem się dowiedzieć na co się nastawić ( będę miał do dyspozycji łódkę z silnikiem elektrycznym) metoda połowu obojętna , co z sobą zabrać ? jakie zanęty jakie robactwo? z tego co znalazłem na necie to wąskie i płytkie jezioro , jak z rybostanem ( dzierżawca to pgryb :sad: ) może ktoś wie jakie opłaty i czy można wędkować w nocy? za wszelkie informacje dziękuje. Wasyl 1968

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon

Spoko jeziorko !Bylem tam dwa lata temu.Generalnie jak udalo mi sie wtedy rozeznac samemu a z czasem u miejscowych,ktorzy potwierdzili moja skromna wiedze zdobyta na urlopie 2 tyg.,to niezly raj wzdregowy!!Wzdrega to piekna rybka i cholernie waleczna wiec jazde mialem na maxa :grin: Dziwilo mnie jedno ze wedkarze nic nie lapali :cry: Nie umiem tego wytlumaczyc,bo po paru dniach miejscowi splywali sie ze mna na wodzie i zagladali w siatke,bo z daleka widzieli ze sie nie nudzilem :mrgreen: Ich ciekawosc byla silniejsza...Wiem ze na tym jeziorze jest piekna ploc!!osobiscie najwieksze plocie i wzdregi ljakie wyciagalem mialy od 30 do 35cm,ale przewazaly ilosciowo wzdregi...Miejscowi jednak twierdzili ze sa jeszcze plocie i wzdregi nawet do 50cm!!mysle jednak ze na lapanie takich okazow 2 tyg.urlopu to zbyt malo,wiec musze chylic czola przed miejscowymi ktorzy znaja jezioro jak wlasna kieszen :oops: Jest tez piekny leszcz!!!hahaha szczerze mowiac miejsce ktore wtedy sobie podszykowalem,mialo mnie obdarzyc tymi lecholami :lol: wyczailem wczesniej jak splawialy sie tam sztuki ok 45cm spore stadko,pol dnia czailem sobie miejscowke i znalazlem!!ale hahaha nie zlapalem na tym miejscu ani jednego lechola :oops: tylko sporo wzdreg przeplatanych tlustymi plociami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byl na wodzie dzien w dzien miejscowy,ktory nastawiony byl tylko na te grube plocie,ale przez caly moj urlop nie zlapal nawet takich jak ja lapalem,byl bardzo zdegustowany i twierdzil ze bedzie musial poszukac na nowo jakiejs miejscowki,lapal z duzej glebokosci w tym miejscu bylo ok 7m,bo sprawdzalem.Wogole miejscowi z ktorymi rozmawialem z tym wedkarzem rowniez twierdzili ze leszcze i grube plocie trzeba lapac na tym jeziorze na duzej glebokosci,tylko cholerka nie udalo im sie tego obrocic w wyniki.A szkoda bo strasznie bylem ciekawy czy w koncu zlapia te olbrzymki,mysle ze jednak wiedzieli co robia w koncu to miejscowi!!!Osobiscie ja lapalem z ok 4,5 do 5m i bylo super to jesli o bialoryb.Generlalnie to jezioro jest piekne,ciagnie sie w lesie ,ma piekne zatoki,wiekszosc lini brzegowej ma cholerne plycizny od kilkunast do kilkudziesieciu metrow w glab jeziora,wiec bez lodki zapomnij o konkretnym lapaniu :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o spinning to rowniez poteznych okazow nie zlapalem,ale bylem tez bardzo zadowolony :mrgreen: Jestem maniakiem pewnej metody spina i mimo iz miejscowi twierdzili ze na spina na tym jeziorze sie nie polapie bo lepiej na zywca!!!to ja polapalem!!!a pozniej w barze na piwku podpytywali moja kobitke jak lapie,bo obawiali sie ze nie chce stracic sekretu hahaha Polapalem bardzo przyzwoite okazy okoni najwieksze mialy 30 do 35cm,ale duza przewaga miala od 25 do 27-8cm najmniejsze jakie ladowaly w siatce mialy 20cm,oczywiscie od takich wielkosci palca w niektorych miejscach nie szlo sie opedzic hahahaha ale i tak byla frajda Fakt jest jednak taki ze tych wiekszych okoni nie lapalem zawrotnych ilosci czasem 5 ,czasem 6 a pare razy trafilo sie 10 czy nawet 12 szt takich patelniakow na kilku godzinnym czesaniu terenu :mrgreen: Oczywiscie moja efektywnosc nigdy nie bedzie tak duza jak wedkarza ktory posiada lodz z silnikiem i do tego echosonde,ale ja potrafie cieszyc sie ztych polowow jakie mialem a nie z czegos co nie mam :???: Szczupaki sa tam bardzo ladne mowia ze jeszcze sa metrowki ja wierze ze sa!!Mi osobiscie zerwal sie po pol godz walce taki ok 80cm,w trakcie lapania okoni bo mialem delikatny zestaw spinningowy :lol: a te co wyciagnalem mialy od 54 do 58cm w ciagu trzech dni takich mi sie trafilo chyba 7 szt.Jesli chodzi o szczuplego to musisz trafic dzien kiedy zeruja bo bywa ze i przez tydzien nie zlapiesz ani jednego :cry: Mysle ze to co tu napisalem o moich polowach na tym jeziorku przez zaledwie dwa tyg.urlopu to bedzie wystarczajace zeby wierzyc ze sobie przyzwoicie polapiesz :grin: Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha nie pamietam na 100%,ale raczej wlascicielem jest pgr szczecinek i znalazlem wtedy na necie wykaz ich jezior i szczegolowe oplaty na kazde jezioro jakie maja!!!!Cos mi swita ze oplate mozna bylo zrobic przekazem pocztowym,ktory sluzyl pozniej jako dowod(licencja)oczywiscie musi byc tez karta wedk.Na tym przekazie napisale ze za polow z lodzi na j Spore na dwa tyg.od dnia do dnia to musialo byc napisane!kosztowalo to wtedy ok 100zl nienajtaniej !!ale pozniej w trakcie polowow nie zalowalem :wink: Wiem ze wtedy mozna bylo tez dokonac doplaty za nocne lapanie....ale pewnosci nie mam Wpisz na necie PGR Szczecinek wykaz wod czy jezior cos w tym stylu??i znajdziesz :grin: Oczywiscie nim zaplacisz najlepiej do nich zadzwon i sie upewnij jak to wszystko ma wygladac bo moglo sie wiele zmienic :roll: Pozdrowko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

sylwester p, to co napisałeś to balsam na moją duszę, tak jak pisałem wcześniej właściciel obiecuje lódkę ja z wrocławia targam silnik elektryczny , na co targałeś te wzdręgi ? i jak ma się sprawa z węgorzem? gdzie miałeś mete, bo ja znalazłem na necie adres spore 51 i jadę w ciemno , dziękio za podpowiedź , z pozdrowieniem Wasyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Siemka Wasyl!Przez jakis czas nie bylo odp.i pytan odnosnie jeziora wiec pozniej juz nie zagladalem na forum,musialem sie skupic na info o jeziorku bo byl problem czy bedzie mozna na nim lapac a ja bylem tam tydzien w czerwcu 2011,byly niezle jaja to byl rok przetargow na jeziora na polowie polskich jezior byl zakaz polowow przez rzgw Poznan ze wzgledu na nierozstrzygniete przetargi miedzy innymi na spore kur.. mac!!ale sie udalo :mrgreen: najpierw przetarg wygralo pzw ale gr szczecinek sie odwolal i przetarg uniewazniono :roll: do listopada 2011 nie mozna bylo na nim wedkowac :oops: zadzwonilem do rzgw poznan i pocieszyli mnie ze minister sie raczej odwola od tej decyzji :lol: ostatecznie mozna bylo kupic zezwolenie u nich i bylo 8 razy taniej ufffff kto w koncu w listopadzie wygral przetarg nie sprawdzalem bo narazie nie wiem czy w tym roku tam pojade :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem tylko tydzien i mialem w koncu czerwca pogode jak zimna jesien :sad: woda w jeziorze przez wiatry i brak slonca byla mniej przejrzysta i na moje oko woda w jeziorze podniosla sie conajmniej metr albo i wiecej poznalem to po trzcinach i pomostach ale rowniez po plyciznach,ktore juz nie byly tak plytkie jak dwa lata wczesniej ale to normalne bo zima wtedy byla bartdzo obfita w snieg wiele zbiornikow nawet we Wrocku do dzis jest bardziej glebokich :roll: Pod wzgledem rybostanu nic sie nie zmienilo,ale napewno warunki pogodowe beznadziejne,duzo glebsza woda mialy spory wplyw na duzo trudniejsze i mniej obfite polowy przynajmniej jesli chodzi o drapiezniki okon szczupak!!bialorybu grubego wzdrega ploc polapalem duzo ale przez dwa dni :sad: poniwaz jakis h.j!!po trzech dniach necenia i lapania przestawil mi znacznik!!!ku..s!!!paru wedkarzy mi sie na to skarzylo!!!przypadkowo zgadalismy sie na wodzie ze w tym sezonie ktos to robi nawet miejscowym :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegę , byłem w drugiej polowie sierpnia , efekty głównie na spining szczupaki i okonie ( szczupaki tylko na białe twistery ) z białorybu próbowałem tylko raz to drobnej płoci od groma i parę ładnych krasnopiór , niestety nie miałem silnika żeby spenetrować całe jezioro ale jestem zachwycony tą miejscowością , co do opłat to nie płaciłem nic bo dalej nie wiadomo było komu płacić , nie wiem gdzie byłeś zakwaterowany bo my byliśmy w spore 51 agroturystyka alex w tym roku tez tam jedziemy w połowie lipca . p.s. polecam tą metę , gospodarze mili , wsystko za darmo ( łódki , kajaki ,rower wodny, basen,sprzęt biwakowy) , 100zł za nas czworo plus pies ( dwa pokoje , kuchnia , łazienka ) kurna nawet dwa razy wdrapałem się na wieżę widokową też za darmo z pozdrowieniem Wasyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewne miejscowki na okonia i szczupaka juz nie byly takie 100%trzeba bylo szukac do skutku :???: szczupakow zlapalem kilka ale akwariowych lub troche przed wymiarem zadna rewelka :cry: w pierwszym dniu poszedlem do miejscowych co wlasnie splyneli z jeziora do swojej daczki obaj mieli po 1m 10 i 1m szczupaku chyba jeden 7kg drugi 8kg mierzyli i wazyli ale tak jak wczesniej pisalem znaja jezioro jak kieszen spodni maja silnik i echosonde,ja bym sobie bez tego poradzil bo wiem ze te najwieksze szczupaki lapie sie na koncu jeziora ,plyn se na pagajach 3,5km i jeszcze pod wiatr :mad: raz sprobowalem i mi sie odechcialo zreszta grzmialo wtedy w oddali i musialem spieprzac do domku,bez silnika na jakim kolwiek wiekszym jeziorku nie poszaleje na lodzi :cry: no chyba ze pogoda idealna jak z bajki :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sierpniu nie było problemu ze szczupakiem ale brały takie 50 - 70 cm brały tylko na białe gumy i praktycznie na środku jeziora ( na przeciwko kąpieliska ) widziałem jak gościu w ciągu godziny z jednego miejsca 4 szt. wyciagnął , co do pagaji masz racje , raz popłyneliśmy całą rodziną to na powrocie miałem ochotę popłynąć w pław :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety jeziorko rynnowe schowane prawie cale w lesie a tylko wczesnie rano i na wieczor jest na nim tafla oczywiscie przy ladnej pogodzie,a tak czy jest pogoda czy nie to wiekszosc dnia lekki wiaterek wieje prawie zawsze w strone wioski wiec czy plyniesz dalej czy blizej to pod wiatr jeszcze jakbym plynal z jakims kombatantem bysmy na zmiane pagajowali i nie bylo by problemu ale sam mialem dosc hahahahaha a ty z cala rodzina i pewnie w poludnie??? :oops: to pewnie w polowie zawrociles?? :lol: jedno co jest piekne widok tego jeiora ale z lodzi oczywiscie :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o kwaterki to nad jakie jezioro bym nie jechal,to ma byc cisza spokoj i blisko jeziora poprostu jade na urlop a nie na ciezki oboz sportowy :lol: i jezdze z kobitka i malym dzieckiem wiec jak szukam na kompie to domek z wc lazienka kuchnia(prawdziwa)i przede wszystkim z lodka,moze byc najwiekszy wypas na swiecie i najtanszy na swiecie ale bez lodki nie wezme :mrgreen::mrgreen::mrgreen: !!!Wiesz jesli chodzi o cene to chyba tu jest najwiekszy problem bo ja raczej bogaczem nie jestem hahahahaha sa na terenie calej polski naprawde spasione domki ale albo za kosmiczna cene albo mieszczace sie w mojej dopuszczalnej normie 150zl max za dom doba ale bardzo czesto nie ma lodzi :cry::cry: Spore wrecz pokochalem!!!!bo te kwaterki co sa to od 100 120zl do max 150zl i wszyscy wlasciciele maja lodki w cenie to piekna sprawa!!!rybki tez jeszcze narazie sa i to calkiem przyzwoite wiec dla wedkarza to raj!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marzy mi sie pontonik mam nawet na oku i silniczek elektryk chlopie marzenie miec taki sprzecik wtedy bede w stanie pojechac w piekne miejsca i przyzwoite domki za przyzwoita cene no ale narazie to tylko marzenie i raczej trudno osiagalne :cry: Wtedy nie tylko Spore byloby moim rajem hahahahahahaha Jesli chodzi o kwatery w Sporym to Alex u ktorej byles rzeczywiscie niezla oferta to takie mieszkanka chyba cztery w takim baraku murowanym lodki kajaki nieduzy basenik w kafelkach itd,ale po twojej stronie jakbys szedl dalej pod gorke jakos przed lesniczowka z drogi widac kolejne piec domkow drewnianych za jakies 120zl niby kuchnia wc tv i dwa pokoje i tez darmowe lodki w sumie fajnie ale i tak wybralbym alex :lol: Natomiast po drugiej stronie tej samej zatoczki sa dwa samodzielne domki murowane kiedys byly drewniane ale po przerobkach so przyzwoite warunki wc lazie tv dwa pokoje obydwa domki maja piekne tarasy widokowe na jeziorko ja to kocham!!!domki te maja pod spodem spore piwnice w ktorych sa gorskie rowery dwa i tam chowalem sobie wszystko co wedkarskie ,z jednego do pomostu jakies 20 m z drugiego jakies 50 m a z tych domkow do tej bardzo fajnej plazy jajkies 150m super jest w tych domkach to ze maja ogrodzony teren i nikt obcy ci sie nie wpiernicza wiesz jak mieszkasz w mieszkaniu to taka urlopowa namiastka zycia w swoim domku chyba dlatego tak to lubimy z zona bo oczywiscie naszym pewnie nigdy niespelnionym marzeniem jest mieszkac w domu a nie w golebniku jak my kurierzy to nazywamy hahahaha w jednym z tych domkow wlasciciel udostepnia nawet dwa skutery ale to juz za doplata :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym roku miałem obiecany silnik elektryczny ale nawalił i kolega oddałna naprawe gwarancyjną w tym roku mam go już zaklepanego , co do kwatery to ta ma przewage tego baseniku jak gówniarze chcą się kąpać ( a nie chce się iść na dużą plaże ) to won do basenu i jak się drą to znaczy że żyją i się nie potopili a my mamy trochę spokoju , a cena wynajmu tez ma znaczenie , po za tym jest to pierwsze miejsce gdzie moja żona nie zaczyna urlopu od sprzatania i mycia lodówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No poprostu jak sie jedzie z zona i dziecmi trzeba wszystko pogodzic troche czasu na ryby i troche dla rodziny,ja niestety nie moge tak luzno corki zostawic w baseniku czy jeziorze bo ma dopiero trzy latka :lol: ale zacieram rece bo strasznie polubila jezioro a morza nie!!!rok temu bylismy tydzien w Sporym i tydzien nad morzem w Dabkach ,w Sporym ok!a nad morzem nie :lol: wiec jest ok bo dla mnie wedkarza pasi jak ulal hahahaha Moja corka nie lubi morskiego zozorka bo ciagle ucieka i woda lodowata hahaha a na plazy tez wielka checia do zabawy nie garnela sie i wolala do domku bo tam plac zabaw i trampolinka hahaha nad jeziorem ganiala po wodzie bawila sie w piachu lezala na trawce na hamaczku pod domkiem itd nad jeziorem ideal a nad morzem marudaaaa hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Siemka Wasyl :mrgreen: W tym roku po trudach i znojach bede w Sporym i nad Sporym jahooooo :lol: wlascicielem wody nadal jest rzgw Poznan bo sprawa w sadzie ciagnie sie juz drugi rok i moze wyjasni sie do konca roku???ani pzw ani rg szczecinek najwyrazniej nie daja za wygrana.....to drugi rok jak rybka w tym jeziorku odpoczela od odlowow rybackich wiec napewno bedzie ciekawie :mrgreen: w moim przypadku mowi sie do trzech razy sztuka jesli chodzi o te zerwane i nie wyciagniete metrowe szczuple tym razem zamierzam byc gora hahaha wzialem pod uwage swoje porazki bledy i slabe punkty sprzetowe i moze byc juz tylko lepiej :twisted: Nie wiem czy uda mi sie zlapac wreszcie lechole na tym jeziorku ,ktore napewno sa????juz teraz drapie sie po glowie jak je zlapac i gdzie????o lapanie ploci i wzdreg sie nie martwie bo jestem w stanie je lapac po dniu necenia wiec prawie z marszu :lol: Najwazniejsze zeby pogoda dopisala i bedzie super, jak mi w pracy nic nie popieprza to zawitam do Sporego od14lipca do 28 ,daj cynk kiedy ty tam bedziesz moze sie spotkamy na wodzie ???Jutro dzwonie do rzgw Poznan upewnic sie czy jest po staremu co do zezwolenia,rok temu 15zl albo 30zl za dwa tyg.byloPozdrowko!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witajcie.

W tym roku w lipcu będę również nad jeziorem Spore w ośrodku Alex. Wiem że tam byliście lub będziecie też w tym roku. Dzięki wam dowiedziałem się co tam łowić i jakimi metodami. Dziękuję serdecznie. Mam pytanie czy wiadomo coś na temat opłat w tym roku? Nie lubię rozglądać sie na około czy ktoś mnie złapie, wolę spokojnie połowić ryby. Jadę za tydzień i chciałbym załatwić wszystko przed wyjazdem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zazdroszczę tym co będą w sporem ja niestety dałem ciała i za późno zrobiłem rezerwacje i niestety nie jadę, Wicek 11 nie martw się o opłaty właściciel Alexa zrobi ci opłatę przelewem a ty mu dasz tylko kasę . pozdrów właścicieli od Bogdana z wrocławia , połamania kiji z pozdrowieniem Wasyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj domek na ten sam termin co chciales zajety przeze mnie,Alex rowniez,nad Alex na gorce domki z tv laz wc kuchnia

Jagoda spore 51 tam nie pytales????ok 120zl domek pod lasem przy lesniczowce tez lodki w cenie!trzeba bylo napisac ehhhh czyli znowu bede patrzyl jak inni z metrowkami wracaja :oops: Mam tel.do goscia co ma domicho po mojej stronie na gorce z widokiem z balkonu centralnie na Alex,ale ta oferta bylaby do przyjecia jakby jechaly conajmniej dwie rodziny......dom pietrowy chyba z dziesiec osob by weszlo nie pamietam i le pokoji ale weranda jak kort do tenisa potezny ogrod parking,chyba ze trzy balkony,tez lodz w srodku nie bylem ale wiem ze konkretna chata jak willa za caly taki dom 300zl doba,na dwie rodziny po 150,a jak zgrana rodzina czy towarzycho to i trzy rodziny by weszly to wtedy po 100 na familie,z takimi prywatnymi wlascicielami mozna negocjowac zawsze cos zniza wiez mi trzeba umiec zagadac mi chcial rok temu dla trzech osob wynajac za 200 zl ale to bylo za duzo jak na nas wlasciciel domku w ktorym bede w tym roku dal mi do niego tel rok temu ale ostatecznie znalazlem fajny domek 150zl i sie udalo,Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.