Skocz do zawartości
tokarex pontony

długotrwałę nęcenie - klejenie kul z kukurydzy aromatyzowane


bieliko

Rekomendowane odpowiedzi

witam... chciałbym zapytać czy ktoś ma może jakiś fajny sposób klejenia kul z samej kukurydzy.. chcę necić co drugi dzień około 7 kilogramów parzonej i aromatyzowanej kukurydzy ale nie mam pomysłu jak ja skleić skutecznie w kule które się nie rozpadną po zderzeniu z wodą , chcę aby opadły na dno i tam się rozpuściły.Myślałem nad klejem betonitem ale nie wiem czy da rade.Wiadome że nęcenie grubo jest skuteczne i stosunkowo tanie i chcę uniknać dodawania zanęty sypkiej bo to się wiąże od razu z kosztami i drobnicą.miejsce to klatka na Wiśle głębokość 10 metrów, mocny nurt wsteczny... z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Bieliko ja kleiłem śrutą kukurydzianą ,pażyłem śrute około 1 kg niewielką ilością gorącej wody i dobrze mieszałem ,czekasz 5 minut i masz gotowy klej.Śruta kukurydziana jest bardzo dobrym klejem i zapewniam że kule tak szybko sie nierozpuszczą.Na dzień dobry spóbuj z miejszą ilością kuku i się przekonasz jak bedzie kleić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdyby ją tak po porcjować, zalać woda i zamrozić? zamrożone kule z procy w wodę i powinny się szybko rozmrozić... może brzmi głupio ale kto wie może się sprawdzić. sam o tym myślałem jak posłać większa ilość kuku na większą odległość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym pomysłem jest ugotowanie kaszy manny na gęsto i to się ładnie klei tylko należy odczekać aż wystygnie porobić kule bardzo się klei- potem poczekać aż podeschnie wtedy łatwiej szczelić- nie klei się do procy. Zaletą jest że co do ilości ziaren nie trzeba zbyt dużo kleiku z kaszy manny- jeśli się zrobi za mokre to można dodać troche zanęty albo poprostu dosypać kaszy manny więcej. U mnie doskonale się sprawdza ale Ty masz bardzo ciężkie warunki bo nie dość że głęboko to jeszcze uciąg duży.

Jak byłem na zawodach na wiśle niedaleko ujścia do morza to do zanęty dodawaliśmy znów do sklejenia kleik z kaszki kukurydzianej a kule oklejaliśmy na płaskich kamieniach ale tam była głębokość około 5m a uciąg na około 15g żagielek- mimo to krąpie, leszcze i babki ładnie brały :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze duzo osob tez probuje :) ogolnie ta guma arabska jest dostepna i rewelacyjna podobno zawodowcy tego uzywaja to mozna zlepic podobno kule z samych pinek i sie nie rozwali ale na 7 kilo co dwa dni to bym musial zobaczyc jak by to wyszlo cenowo zebym nie zbankrutowal patrzac na sezon :) mysle ze zajac wie co mowi slyszalem juz o tym ze srucina kukurydziana jest super klejem a nawet parzona i zmielona kukurydza ale myslalem ze to bardziej opowiesci wedkarskie na pewno zrobie test :) bo jak mam mrozic 20 kubkow z kamieniami na dnie i latac z tym nad wode nim sie roztopi to mnie nerwy biora na sama mysl :) a co do gliny to wlasnie tez myslalem ale to na 7 kilo kuku bym potrzebowal conajmniej z 4 kilo gliny z betonitem co nam daje 24 zl za sama gline bo nie chce brac z pola czy kretowiska bo sie boje ze bedzie miala zly odczyn i zakwasze sobie nia lowisko :( ale jak tylko wyprobuje z ta srucina to zaraz napisze jaki byl efekt. dzieki za wszystkie podpowiedzi i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
tak ale może z małą ilością wody i może z jakims obciążeniem aby szybko zatonelo bo przecież lód pływa

Sprobuj takiego sposobu a pozniej polecaj na forum. Wystarczy kilka kul, 5 lub 6 dla dokladniejszych wynikow.

Lod jest lzejszy od wody a sama przyneta w wiekszosci sklada sie z wody. Jesli dodasz cos od siebie to bedzie jej wiecej. Kolejna sprawa jak zawiezc zamrozone kule na wode. Mozna sprobowac lodowki turystycznej ale to bedzie troche kosztowalo. Watpie zeby to mialo jakis sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam,

Mam pytanie co do rodzaju kukurydzy do nęcenia. Chodzi mi o to jaki rodzaj to musi być: paszowa, cukrowa, czy jakie tam jeszcze są? (nie wiem dokładnie).

Słyszałem, że paszową można gotować i gotować, a i tak będzie twarda.

Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku przećwiczyłem wszystko. Najlepiej, najprościej kleić kukurydzę... kukurydzą.Po prostu ugotujesz te 7 kilo kuku, to około kilograma odsypujesz i mielisz (ja używam blendera - musi być mocny) jak pozostałe 6 kilo będzie miało z 40-45 st.C - mieszasz wszystko razem i robisz kule. Nie wydajemy na dodatkowe spoiwa, łatwiej lepić te 100-150 kul w domu brzy blacie, niż nad wodą (jakieś 30-40min lepienia) ładnie się sklejają, nie rozpadają przy uderzeniu w wodę. Strzelałem z procy, rzucałem petem. Żadnych problemów. Po porcjuj sobie na 4 części do mieszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.