Skocz do zawartości
tokarex pontony

Martwa Wisła


papke3

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 3 weeks later...
Witam

Pytanie mam takie:

1. Czy w martwej Wiśle jest szansa na szczupaka, sandacza???

2. Martwa Wisła należy do wód morskich???

3. Skoro należy do wód morskich to okresu ochronnego na szczupaka nie ma!??

ad.1 I na jedna i na druga rybe szansa jest. Ale jak duza nie wiem. Ostatni raz mialem na martwej szczupaka 2 lata temu. W prawdzie taki 55cm ale byl. A na sandacza to pewnie najwieksze szanse maja ci co probuja trolingu lub spiningu ale z lodzi. Z brzegu ciezka sprawa.

Szanse maja tez ci ktorzy lubia ryzykowac. Ostatnio na takich byla tam oblawa i nalapali specjalistow od szarpaka i takich co wyciagali sandacze po 20cm wlepiajac im mandaty dochodzace 2 tys. zl.

ad.2 Od 01.01.2008 Martwa Wisla nalezy do PZW i wymaga specjalnego zezwolenia - o ile pamietam jesli ma sie wykupione wody nizinne to jest to doplata 50 zl/rok.

ad.3 Skoro nalezy do PZW obowiazuja na niej okrezy PZW.

tompol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc dziś siódemką od strony W-wy, odbiłem w Cedrach na prawo, co by zerknąć co tam się dzieje na Martwej Wiśle na wysokości wioski Trzcinisko.

Wędkarzy całkiem sporo zarówno na brzegu jak i na łódkach.

Wszyscy jak jeden mąż - boczny trok. Jakaś choroba normalnie.

Wyglądało to śmiesznie. Jakby nie było innych metod spinningowania tylko ciąganie ciężarka z paprochem po dnie.

Efekty to małe okonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam,

W tym temacie moge sie wypowiedziec i byc moze komus pomoc, poniewaz Martwa Wisła jest moim ulubionym łowiskiem zarówno spiningowym jaki i białej ryby.

A wiec metody na biała rybe :

-feeder

-spławik

Jest masa pięknego leszcza, płoci, czasem certki, krąpi, tak pozatym jest praktcznie kazda ryba.

Spining :

metoda bocznego troka jak pisał abu jest choroba tej wody. Łowiąc z brzegu jest rzeczywiscie skuteczna bo mała przyneta jestesmy w stanie dorzucic bardzo daleko... np.: wielkie morskie garbusy wchodza na martwa (jesien) łapiemy z brzegu... na poczatku podbierakiem z malymi oczkami łowimy krewetki, potem na hak i powolutki lub skokami pod dnie naprawde kapitalne wyniki 120 okoni to nie zaden aj waj ;)

Oczywiscie sandacza czy szczupaka mozemy trafic na boczny trok jak i na główki jigowe (polecam zdecydowanie metode "z opadu") z ripperkami i twisterkami. Z brzegu bez problemu mozemy łowic sandacze kwestia obserwacji wody i poszukania miejscowek. Ja jezeli chodzi o sandacze preferuje łódke z echo (mam swoje miejsca) i prawie nigdy nie wracałem bez kontaktu z ryba. Szczupak to samo.

Pozdrawiam Serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwa Wisła jest z pewnością jedną z najzasobniejszych wód na pomorzu. Nie raz na niej łowiłem-co wyjazd trafiały się węgorze, flądry oraz piękne okonie. Wszystkie ryby jakie tam złowiłem były łapane na grunt z łodzi. Sądzę, że również warto nastawić się tam na sandacza. Bardzo często trafiają się tam rekordowe sztuki lecz nie tylko ich, ponieważ w Martwej Wiśle ryby mają bardzo rozmaite pożywienie dzięki czemu owiele szybciej rosną niż w innych wodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla chcącego, nic trudnego. Ja całe życie łowiełem z brzegu na tej wodzie, od ponad roku mam jak łowic z łódki ; ) A powiem Ci, że wyników nie miałem złych ; ) Uwierz mi, ze sa swietne miejsca z brzegu ; ) Wystarczy połazic i polowic polecam brzeg od drogi, przejdz sobie ze spinem z 15km masz moje słowo, że jak masz jakies pojecie o łowieniu to bez ryby nie wrócicsz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie koledzy odkąd dokąd można łowić mając składkę dodatkową z PZW. W wykazie wód jest to opisane jak dla mnie nieco niejasno. Patrzac na martwa z góry, łączy się ona z Wisłą. Od tego połączenia rozdziela się jakby w dół i w górę. Zakładam że można wędkować od samego początku w Przegalinie. Gorzej jest z końcem. Napisane jest do Górek Wschodnich, ale wiele osob lowi rowniez na terenie Gdanska (Stogi). Jak jest w rzeczywistości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

To piękna woda. Wystepuje tam okoń, sandacz, szczupak, węgorz, karaś (powyżej kg) dorsz, śledź, flądra, certa...nie mówiąc o płociach, leszczach, krasnopiórach itp. Często są to okazy. Ostatnio, w październiku, listopadzie połapałem tam okoni powyżej 500g. Nie znam dokładnie tego akwenu ale przygotowuję solidną łódź, żeby być gotowy do podjęcia walki z porządną sztuką, jeśli trzeba to w Zatoce. Chętnie poznam nowych kolegów znających te okolice. Dysponuję krytą łodzią 1.5T z echosondami, silnikiem zaburtowym i samochodem.

Preferuję spining, często boczny trok ale nie obce są mi inne metody. Łapanie dorsza z kutra i szczupaka na gumę już mnie znudziło, przejadłem sie... może warto wrócić do ciężkiej gruntówki? Zobaczymy... 507 090 858

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam serdecznie,

Od tego roku zaczołe łapać z gruntu , różnie na koszyk i klasycznie.

Planuję w najbliższy weekend ruszyć pierwszy raz na Martwą Wisłę.

Prosił bym o wskazówki jak łąpać? W sensie na koszyk czy może klasycznie ołów i robaczek?

Jakie sygnalizatory i zanęta do kosza? Robak,kukurydza,czy może białe robaki?

W jakich miejscach jest najciekawiej?

Pytam poniewaz nie chciałbym zapłącić przysłowiowego 'frycowego'.

Za wszelkie sugestie i pomoc z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 year later...

Witajcie,

Wybieram się na urlop w okolice Świbna, chciałbym Was prosić o poradę gdzie można znaleźć jakąś dobrą miejscówkę na ryby?

Będę wędkował tylko z brzegu, więc o takie miejsca mi chodzi. Jakie rybki się łapie w tych okolicach, bo nie wiem jaki sprzęt zabierać?

Prosiłbym też o informację, czy gdzieś na miejscu można wykupić zezwolenie?

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.