Skocz do zawartości
tokarex pontony

Siedzisko na lód


GaGacek

Rekomendowane odpowiedzi

Co możecie polecić do siedzenia na lodzie, wiaderko, kosz czy może coś innego? Poszukiwałem na allegro odpowiedzi na moje pytanie.

Znalazłem:

Konger – miałem okazję pomacać je w sklepie i jakoś nie przekonuje mnie konstrukcja, mam wrażenie że się po dłuższym czasie „rozejdzie się”.

Zebco – podobna konstrukcja do kongera i jakoś do mnie to nie przemawia.

CATCHING aluminiowy kufer – Kuferek zgrabny, kompaktowy, nie za duży, podoba mi się. Tylko czy aluminium jest „bezpieczne” przy niskich temperaturach?

Nok Gacek - skrzynka z płozami, ma jedna wadę, jest ogromne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

ja mam takie, i jest OK. góra mieści całe barachło potrzebne na lód. co do wytrzymałości to nie ma się co obawiać, jeśli wytrzymuje 120 kilo mojej wagi, a na lodzie jestem 4 razy w tygodniu.

Link nie zgodny z regulaminem -Maniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wykorzystanie lodówki turystycznej typu cool-box:ok. 30 l.pojemności wtedy siedzi się wygodnie, dorabiamy uchwyty na wędeczki z rurek PCV, nartki albo płozy do ciągania po śniegu,mocujemy pasek od starej torby do noszenia na ramieniu i nasze FERRARI PODLODOWE za parę złoty gotowe :grin: - mam takie już parę lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam! jutro wybieram się z braćmi na Śniardwy ,będę tam pierwszy raz .a na lodzie 3 raz dopiero :oops: nie mam jeszcze odpowiedniego sprzętu , i zastanawiam się co wziąć właśnie do siedzenia? czy najzwyklejsze wiadro czy może krzesełko z plecakiem , na którym łowię latem? czy takie krzesełko zda egzamin? czy będę wyglądał z nim jak idiota? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez tego dupsko Ci zmarznie.

Krzesełko zdało egzamin , i wcale nie zmarzłem w tyłek :mrgreen: wiało ,było -7 i tylko trochę zachodziło mi w stopy ,miałem 2pary skarpet wojskowych ,ocieplane gumowce(pianka) tylko numer większa ,jak by była większa o dwa numery to by było super . Jutro będę testował inne ''gumowce''(seafox) Pierwszy raz łowiłem na mormyszkę , i tyle okoni jednego dnia to w życiu nie złowiłem :roll: największy miał pół kilo ,złowiłem też 3 leszcze ,kilkanaście płotek i sporo jazgarzy , ogólnie dzień uważam za udany ,lód od 8 do 12cm .troszkę miałem stracha bo nigdy nie byłem na takim akwenie. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
najlepsze są sanki
Może i tak :mrgreen: ale jak się jedzie golfem we 4 na Śniardwy to i tak w bagażniku trochę mało miejsca , na skrzynki, wiaderka itp. Nadal chodzę ze swoim krzesełko-plecakiem ,wygodnie się siedzi i sporo rzeczy mogę zabrać .Chociaż ''przysposabiam'' wysokie wiadro 20l gdyż dzisiaj byłem na takim jeziorze gdzie przy brzegu pod śniegiem stała woda :shock: pierwszy raz się z czymś takim spotkałem - odwilży na Mazurach żadnej nie było w dzień temperatura nie spada poniżej -10*C lód 20cm . Dalej od brzegu jest ''sucho'' dlatego pomyślałem o wiadrze aby nie moczyć plecaka.Jeden z braci ma wiadro z dorobionym paskiem i nie narzeka , a drugi brat ma skrzynkę Mikado też fajna , ale wywrotna jakaś :mrgreen: bo już parę razy leżał :wink: Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.