Skocz do zawartości
tokarex pontony

Quartz Pro Spin 3010


Zielan

Rekomendowane odpowiedzi

Kołowrotek spinningowy Robinson Quartz FD Pro Spin 3010

Zdjęcia.

normal_QUARTZ.jpg

normal_42_14.jpg

Specyfikacja techniczna:

- Przełożenie -5 ,20:1

- 9 łożysk

- łożysko oporowe

- korpus i rotor z japońskiego grafitu "Reny Mitsubishi"

- gumowa uszczelka zabezpieczająca hamulec oraz przekładnię kołowrotka

- aluminiowa odkuwana rączka

uchwyt korbki typu "soft rubber"

- dwie aluminiowe szpule o różnych pojemnościach odpowiednich do spinningowej metody połowu

- multitarczowy mechanizm hamulca

- Pojemność szpuli nisko profilowej - 0,25mm-150m

Dodatkowy osprzęt w zestawie: Aluminiowa szpula zapasowa o standardowej głębokości.

Sprzęt posiadam od i jak często używam: Kołowrotek posiadam od maja 2014r. Wiosną i jesienią służy mi przy łowieniu szczupaków na małe i średnie przynęty w płytkich rozlewiskach małych rzekach i jeziorach . Częstotliwość użytkowania nie regularna, w sezonie jesiennym nawet 4 razy w tygodniu po kilka godzin. Ogółem użytkowany przez 4 miesiące w roku. Słuzy tylko do łowienia szczupaków na gumy od 7 cm do 12 cm i średnie wahadłówki.

Ryby, które nim łowię oraz dzięki niemu, moje największe sukcesy: Głównie są to szczupaki, największy miał 83cm długości. Przyłowem są okonie, największy miał 41 cm długości.

Podoba mi się w nim to, że... czyli + : Kultura pracy, płytka aluminiowa szpula, ergonomiczny, gumowy uchwyt korbki, który nie wyślizguje się z palców.

Nie podoba mi się w nim to, że... czyli - : Są to drobne niuanse ale należy o nich wspomnieć. Po pierwsze minimalny luz na korbce po maksymalnym dokręceniu pokrętła mocującego, w czasie łowienia jest niewyczuwalny i nie miało to dla mnie znaczenia. Można też mieć małe zastrzeżenia co do ułożenia plecionki na szpuli. Linkę układa dobrze ale mogło by to być bardziej precyzyjne.

Od momentu posiadania działa bez zarzutu: Tak

Sprzęt był dawany do naprawy: Nie, ale do naprawy oddawałem inny tańszy kołowrotek Robinsona i jestem bardzo zadowolony z serwisu sprzętu.

Gdybym teraz miał kupować inny sprzęt, wybrałbym inny model: Nie, ten kołowrotek jest moim zdaniem idealny do średniego i lekkiego spiningu. Do cięższych przynęt wybrałbym model 4010

Koszt sprzętu: Są to naprawdę małe pieniądze, za które dostaje się całkiem porządny sprzęt. Kosztował mnie 190zł w stacjonarnym sklepie wędkarskim.

Używam w komplecie z: Cortez Pike Spin, Millenium HD Pike

Inne ewentualne dodatkowe uwagi, wyjaśnienia lub zdjęcia: Quartz Pro Spin 3010 to dobry kołowrotek dla wędkarzy łowiących szczupaki w wodach stojących na średnie silikonowe przynęty. W tym zakresie jego praca jest płynna, bez oporów. Równie dobrze radził sobie z szczupakami w nizinnej rzece. Całość mechanizmów jest dobrze spasowana i zamknięta w sztywnej grafitowej obudowie. Dla amatorów większej gumy i rzecznego szczupakowania osobiście doradziłbym zaopatrzyć się w większy rozmiar 4010. Celowo pominąłem aspekty estetyczne, wygląd ma najmniejsze znaczenie.

normal_QUARTZ2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
przynęty na klenia   Dragon

W tej chwili zaczął mi trochę ciężej chodzić ale nadal jest to w miarę płynna praca. Szczególnie w tym roku ma sporo roboty co za chwilę przedstawię w GP :)

Jutro go rozbiorę i wyczyszczę dam znać czy to polepszy obecną sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.