Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Gil Wielki


dragon2004

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 months later...
przynęty na klenia   Dragon
Witam

Czy ktoś z was łowi na tym jeziorze? W 2007 roku byłem tam kilkanaście razy. Bardzo mi się podoba to jezioro. Może na tym forum znajduje się osoba, która zna to jezioro i wie jak tam wędkować?

Tak sie składa, że praktycznie co roku spedzam tam wakcje i bardzo czesto tam wędkuje.

Jeśli chodzi o lowienie z brzegu z pomostu na spining to nie ma co sie nastawiac na duza rybe w tamtym sezonie zlapalem 15 szczupakow z czego 1 byl wymiarowy, okonie to juz w ogole porazka jak sie juz zlapie to bardzo maly. Jedynie na co mozna sie nastawic lapiac z pomostu to leszcze, plocie, zadko liny tych ryb jest bardzo duzo i niektore bardzo okazne. Myśle ze lowienie z łódki to duzo lepsza sprawa bo na glebinie siedza naprawde duze szczupaki. Jesli nastawiasz sie na szczupaki na tym jeziorze to łow tylko na blachy naprawde swietnie biora!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam

Łowisz na tym jeziorze z łódki ??

Ja mam łódke i często tam bywam, znasz może jakieś dobre miejscówki?

Ja nastawiam sie głównie na spinning, ale efekty nie są zadawalające. Chciałbym łowic duże szczupaki, a z tym mam problem.

Trochę informacji o tym jeziorze:

http://www.jezioro.com.pl/jeziora/jezioro.html?id=566

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wybieram się na wakacje i po długim namyśle wybór padł na to jeziorko(myślałem jescze o węgorzewie, ale wydaje mi się, że będzie tam tłoczno w tym okresie: http://siedliskokuty.mazury.info/?p=p_7). Chciałem zapytać, czy macie jakieś mapy ukształtowania dna Gila wielkiego. Może łowiliście na tym zbiorniku i możecie podpowiedzieć w którym miejscu warto się zatrzymać, ponieważ będzie to mój pierwszy wyjazd na to jezioro. Drugą sprawą to w jakim okręgu znajduje się Gil Wielki, oraz gdize można wnieść składki okręgowe za łowienie na tym jeziorze.

Ogólnie interesują mnie wszystkie informacje które znacie na temat Gila Wielkiego.

PS. Jeżeli macie jakieś inne propozycje na udane wędkarskie wakacje (niekoniecznie na mazurach) to chętnie poczytam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dragon2004, a nie wiesz gdzie można się tam zatrzymać? Chodzi mi o pole namiotowe, oraz o jakąs toalete, prysznic. Nie mam wymagań, bo to wypad czysto wakacyjny :wink:

fajnie by było jakby był jakiś pomościk blisko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że znajduje się tam ośrodek wypoczynkowy ( właściciel jest w porządku i pewnie pozwoli rozbic namiot na swoim terenie) Nie wiem jak sie nazywa, bo widzę go od strony jeziora jak tam wędkuje, ale znajduje sie w zachodniej części tego jeziora więc go znajdziesz. Jezioro jest piękne, jeszcze nie zadeptane przez "turystów" i mam nadzieję że jeszcze długo tak zostanie . Jeżeli chodzi o wędkowanie to można znaleźć naprawdę świetne miejscówki, jezioro jest pełne górek więc można czasami nieźle połowic. Jeżdzę tam juz jakiś czas, ale jeszcze całego nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dragon2004, znalazłem ośrodek w miejscowości Kaletka. Jest na samym zachodzie. Możliwe że o tą miejscowość chodzi ;) Jutro zadzwonię i dowiem się szczegółów.

Dragon Dzięki wielkie za naprawdę szybką odpowiedź! Już się szykowałem na Jeziorak :wink: , ale jeżeli tutaj mam tyle konkretów to jednak wybieram Jezioro o którym większość opinii jest pochlebnych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełno żaglówek, motorówek i tłumy ludzi.

Dlatego właśnie zależało mi na szczegółach dotyczących Gila ;) Słyszałem ze słynie z dużych leszczy, oraz okoni i szczupaków :wink:

Może z praktyki wiesz jakie ryby dominują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak napisałeś. Jest dużo leszczy, okoni, ze szczupakiem w lato to trochę gorzej ( chociaż ja cały czas próbuję złapać jakiś duuuży okaz, ale z mizernym skutkiem ) , jest duża płoć, którą bardzo łatwo złowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
o swoich wrażeniach

Bardoz pozytywne. Okolica piękna, lecz zatrzymałem się u "gospodarza" z namiotem ok 100m od plaży w miejscowości Murawki. A poniewaz wyjazd byl spontaniczny, to niestety nie było możliwości zatrzymania się w Kaletkach. Z tego co się dowiedziałem to jedyny ośrodek nad tym jeziorem. jezioro to faktycznie jest dzikie i nie zdeptane przez turystów i to jest jego największy plus. Wypad miał być ponad tygodniowy, lecz po 5 dniach spakowaliśmy manatki i przyjechaliśmy do domu. A to z powodu, braku ryb. Po 4 dniach nęcenia wyniki były bardzo mizerne. Na spinning miałem sporego okonia na oko 30-35cm, lecz wypiął się przy nogach :sad: Pogoda która tam zastałem była adekwatna do otoczenia: piękna :lol: . Innych sukcesów wędkarskich nie odniosłem i z rozmów z tamtejszymi wędkarzami oni też nie mieli dobrych wyników. Mówili ze w tym roku z rybą bardzo słabo i nie pamiętają tak nędznego roku jeśli chodzi o ryby. Ale rzecz która mnie zdziwiła totalnie to taka, że praktycznie większość wędkarzy polowało na okonie :shock: .

Podsumowując- pogoda dopisała, była fantastyczna, ryby za bardzo nie dopisały, lecz to nie skzodzi aby wypocząć w pieknym i dzikim zakątku naszego kraju ;) I napewno tam wrócę za rok, będę lepiej przygotowany i zaznajomiony ze zwyczajami ryb w tym jeziorze :wink: .

Więc jeżeli ktoś nadal zastanawia się nad wakacjami, to polecam tamte rejony z całego serca, ponieważ oprócz ryb mozna liczyć na piękne widoki na nieskalaną ręką czlowieka przyrode!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Tak się składa, że mam nawet własny domek letniskowy z 1km od jeziora w miejscowości Murawki :grin: Co wakacje tam przyjeżdżam. Ja najbardziej lubie łowić tam gdzie nikt nie łowi czyli na kompielisku. Wcale nie trzeba daleko odchodzić za ładną rybką. W czasie lata ludzie na kompielisku rozstawiają pełno swoich łódek (jest też moja). Ryby kiedy jest gorąco szukają cienia i często wpływają na płycizny (wtedy chowają się pod łudkami). Porostu biorę krótą węteczke, i sam chak do bocznego troku i poprostu zakładam malutki kawałeczek rosówki, następnie staram się jak najbardziej podżucić robaka pod łudkę. Okonie biorą natychmiastowo i to niekiedy takie po 30cm :shock: . Oprócz nich biorą 0,5kg leszczyki (nie warto ich łowić) oraz wzdręgi. Co roku korzystam z tej metody. Ludzi nie zahaczę, bo poprostu podrzucam pod łudkę i chodzę dalej od "centralnego kompielsika".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hmmmm. Jade nad to jeziorko za 2 dni . Na cały tydzień. Przeraziło mnie to że nie ma tam ryb . Będe łowił z brzegu . A najgorzej że opłata jest na 2 tygodnie i aż 130 zł za połów z brzegu tylko . Czy to nie przesada z taką cena na takie bezrybie ? Nawet za 3 dni jest 65 zł. Jakby to było super łowisko .... A za łódke chca dodatkowe 130 za 2 tygodnie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Łowił ktoś ostatnio na tym jeziorze? Zaczynałem tam swoją przygodę z wędką jakieś 15-16 lat temu, potem regularnie się pojawiałem, ale od kilku lat nie miałem przyjemności odwiedzenia tych okolic. Z rybą było coraz gorzej, jak byłem tam ostatni raz chyba w 2001 to głównie okoń. Ciekawi mnie jak teraz wygląda sytuacja na tym zbiorniku, gdyż planuję się tam wybrać w wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowiłem wprawdzie tylko z brzegu ale wszędzie same płocie i krasnopióry . Wręcz tysiące ich. Nie było uklei , leczy czy krąpi . Czasami mały okonek. Zero aktywności drapieżnika ;-(

I nie widziałem żeby ktoś złowił coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

byłem 2tyg. w kotkowie ja już to tylko łódka i blisko trzcin kuku wanilja i ciasto waniljowe biały robaczek odpada bierze wzdręga i płoć z leszczem słabo podobno go tam nie ma szału się tam nie spodziewaj jest duży szczupak i okoń koszt zewolenia 95zł na 2tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Widzę, że kolegom pomieszały się nieco Gile ... Ten w Kotkowie koło Morąga należy do gospodarstwa Bogaczewo a ten zwany Wielkim leżący koło Samborowa należy do gospodarstwa Ostróda. Łączy je brak ryb ... w jednym sieciowe odłowy a w drugim presja wędkarska ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.