Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne Strona Główna Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne
Forum wędkarskie portalu wędkarskiego haczyk.pl - wędkarstwo, łowiska, sprzęt oraz metody i sposoby połowu.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  FAQGaleria
 <b>Społeczność</b>Społeczność  GrupyGrupy  FAQPortal  FAQGrand Prix 2014  FAQSklep
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
  Plecionka Mikado Nihonto Octa Braid

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie na ryby w marcu...?
Autor Wiadomość
piotreksalek 

Wysłany: 10-03-10, 23:14   Gdzie na ryby w marcu...?

Witam Szanownych Kolegów po kiju!

Mam trochę wolnego czasu i, jako że nie łowię spod lodu, po ponad 4 miesiącach sporo chęci aby wybrać się nad wodę i podenerwować jej mieszkańców... :razz:
Preferuję federek/grunt i z powodu zalegania lodu na wodach stojących pozostaje mi Odra, a raczej (z opłaconym haraczem PZW) jej kawałeczek od autostrady do mostu Długiego...
Czy ktoś z Was był ostatnio w tych rejonach, a jeśli tak, to z jakimi wynikami i gdzie dokładnie? Co preferują teraz rybki i gdzie się na nie zasadzić...?

Chętnie info na GG: 2527055

Pozdrawiam serdecznie!

:cool:

Piotrek

luk1234

Wysłany: 11-03-10, 18:35   

Na wszstkich wodach sumowskich ZERO na wszelkie metody, więc podejrzewam, że na PZW to samo :)
Mimo tego tez panuje gdzies wybrac sie w wekend z federkiem.

piotreksalek 

Wysłany: 11-03-10, 21:51   

Dzięki. W sumie spodziewałem się bardziej optymistycznej odpowiedzi ale co tam... 2 godzinki nad wodą jeszcze nikomu nie zaszkodziły :lol:
Chyba wypadnie na Regalicę, gdzieś w okolice Autostrady Poznańskiej...
Dzięki za odpowiedź!

Sebol85 

Ulubiona metoda połowu: Feeder
Wysłany: 14-03-10, 14:48   

Witam wędkarzy.Ja byłem wczoraj na regalicy pod mostem pionierów o 8 rano. Na miejscu zastałem 4 wędkarzy z piły.Po całej nocy rezultat 0. Wiec porzucałem chwilkę feederkiem i spławikiem niestety 0 puknięć . A na spławik za szybki nurt.Wiec wybrałem się na most cłowy po stronie sumowskiej. Spotkałem sąsiada (bardzo dobry wędkarz wiele medali itp.) Na bacik 8 próbował . Też 0 brań . Ja znowu ok 30 min porzucałem feederkiem z koszykiem i również 0 . Wiec wpadliśmy na pomysł żeby podjechać na kanał obok spółdzielni inwalidów (fabryka zniczy) do zdroji. Ku naszemu zdziwieniu ukazał się 20 cm lód na całym kanale :) i z 20 dziadków z flaszkami łowiących z pod lodu okonki . Używam słowa okonki żeby każdy mógł sobie wyobrazić jakie te ryby były. Niestety na większe rybki trzeba będzie poczekać jeszcze z miesiąc :( Pozdrawiam i do zobaczenia nad wodą:)

luk1234

Wysłany: 14-03-10, 17:59   

Na "Arze" to jeszcze z miesiąc zanim odmarznie :) Skoro na Regalicy i na Odrze taka lipa, to już nie wiem gdzie jechać. Kilka dni temu byłem na ujściowym odcinku Płoni ze spinem na zero oraz na kanale przy przystani żeglarskiej AZS przed Dąbiem z takim samym rezultatem.

piotreksalek 

Wysłany: 14-03-10, 22:21   zero+zero+....+zero=zero...

No toście mi Chłopaki poprawili humor... :cry:
Jak tak dalej pójdzie, to mi kije pajęczyną obrosną... :lol: Dzisiaj była mała wycieczka do Berlina i na 11-tce taki śnieg sypał, że masakra jakaś... no i temperatura poniżej null...
Miałem zamiar pomachać jakimś kijem w tym tygodniu, bo L4 jeszcze ale widzę, że trza poczekać do maja chyba... :???:
Co do łapania OKONKÓW spod lodu, to ja bym takich gonił, ażby się kurzyło... Bo nie sądzę, żeby te bidoki wróciły do wody....? Szkoda gadać... :evil:

Sebol85 

Wysłany: 16-03-10, 18:59   

javascript:em('piotreksalek,%20') Nic nie zrobisz z tym ze biorą do domu co złowią . Człowiek jeden jest zachłanny a 2 wypuści i cieszy się że chociaż takiego maluszka złowił ...:) Ale panowie słyszałem wczoraj w pogodzie dobre wieści ze od czwartku tygodniowe ocieplenie ma przyjść nawet do 10 C :) Może rybki się obudzą ja i tak czekam na puszczenie lodu na dąbskim i na jeziorze Nowogardzkim 2 cudowne łowiska:) pozdrawiam kolegów:)

Sebol85 

Wysłany: 16-03-10, 19:00   

Ups przepraszam za nie umiejętne posłużenie się na forum :) obiecuje poprawę:)

piotreksalek 

Wysłany: 18-03-10, 18:01   

Masakra jakaś... Dzisiaj objechałem parę miejsc: okolice mostu na Regalicy przy Autostradzie Poznańskiej, Wyspa Pucka, Kanał Kurowski... Wszędzie po kilku dziadków, starych wyjadaczy powiedziałbym... :wink: Na pytanie o wyniki była dziś tylko jedna odpowiedź: NAWET JEDNEGO PUKNIĘCIA!!! I tak odkąd puściły lody... NO CHANCE!!! Co jest do cholery!? Gdzie one się wyprowadziły!? Żeby nawet zdechłej płotki czy krąpia!? Kto wie, gdzie jest ryba, niech się zgłosi... :cool:

Czy ktoś z Was był może ostatnio na Kanale Ciepłym koło elektrowni? Jest po co jechać? Albo na Cegielince?

Czekam z niecierpliwością na odpowiedzi.

Piotrek

luk1234

Wysłany: 18-03-10, 22:00   

Na Cegielince całkowity zakaz połowu do 15 maja.
Ja byłem 2 dni temu na kanale koło przystani zeglarskiej AZS na przestrzennej i szaleństwo, było jedno branie na feedera na dendrobene :)

piotreksalek 

Wysłany: 19-03-10, 01:07   

No tośmy połowili... a jak na Ciepłym koło Elektrowni? Bo mi się kurczę zwolnienie kończy... :???:

artone 
master

Wysłany: 19-03-10, 08:09   

piotreksalek napisał/a:
No tośmy połowili... a jak na Ciepłym koło Elektrowni? Bo mi się kurczę zwolnienie kończy... :???:

Z tego co wiem jest tragedia. Od wybuchu w elektrowni mało kto co złowił - bynajmniej tak słyszałem od kilku wędkarzy którzy dużo czasu spędzają w tamtych okolicach nad wodą.

rafaZST 

Wysłany: 23-03-10, 00:09   

ruszylo sie cos moze juz czy trzeba czekac dalej?
spin Abu Garcia + Magnum 330 X-treme

luk1234

Wysłany: 23-03-10, 17:24   

Można tak powiedzieć, dzisiaj połowiłem troche drobnicy. Ogólnie w 2 godziny 26 płotek, z czego jedna troszke większa koło 25 cm, 1 okonek i 1 krąpik. Brania tylko na białego robaka.

rafaZST 

Wysłany: 23-03-10, 20:39   

a napiszesz gdzie, ja jutro jade zobaczyc jak jarosławki :twisted:

Info
Odpowiedz do tematu