Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Gdzie na ryby w marcu...?


piotreksalek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Kolegów po kiju!

Mam trochę wolnego czasu i, jako że nie łowię spod lodu, po ponad 4 miesiącach sporo chęci aby wybrać się nad wodę i podenerwować jej mieszkańców... :razz:

Preferuję federek/grunt i z powodu zalegania lodu na wodach stojących pozostaje mi Odra, a raczej (z opłaconym haraczem PZW) jej kawałeczek od autostrady do mostu Długiego...

Czy ktoś z Was był ostatnio w tych rejonach, a jeśli tak, to z jakimi wynikami i gdzie dokładnie? Co preferują teraz rybki i gdzie się na nie zasadzić...?

Chętnie info na GG: 2527055

Pozdrawiam serdecznie!

:cool:

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Dzięki. W sumie spodziewałem się bardziej optymistycznej odpowiedzi ale co tam... 2 godzinki nad wodą jeszcze nikomu nie zaszkodziły :lol:

Chyba wypadnie na Regalicę, gdzieś w okolice Autostrady Poznańskiej...

Dzięki za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wędkarzy.Ja byłem wczoraj na regalicy pod mostem pionierów o 8 rano. Na miejscu zastałem 4 wędkarzy z piły.Po całej nocy rezultat 0. Wiec porzucałem chwilkę feederkiem i spławikiem niestety 0 puknięć . A na spławik za szybki nurt.Wiec wybrałem się na most cłowy po stronie sumowskiej. Spotkałem sąsiada (bardzo dobry wędkarz wiele medali itp.) Na bacik 8 próbował . Też 0 brań . Ja znowu ok 30 min porzucałem feederkiem z koszykiem i również 0 . Wiec wpadliśmy na pomysł żeby podjechać na kanał obok spółdzielni inwalidów (fabryka zniczy) do zdroji. Ku naszemu zdziwieniu ukazał się 20 cm lód na całym kanale :) i z 20 dziadków z flaszkami łowiących z pod lodu okonki . Używam słowa okonki żeby każdy mógł sobie wyobrazić jakie te ryby były. Niestety na większe rybki trzeba będzie poczekać jeszcze z miesiąc :( Pozdrawiam i do zobaczenia nad wodą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "Arze" to jeszcze z miesiąc zanim odmarznie :) Skoro na Regalicy i na Odrze taka lipa, to już nie wiem gdzie jechać. Kilka dni temu byłem na ujściowym odcinku Płoni ze spinem na zero oraz na kanale przy przystani żeglarskiej AZS przed Dąbiem z takim samym rezultatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No toście mi Chłopaki poprawili humor... :cry:

Jak tak dalej pójdzie, to mi kije pajęczyną obrosną... :lol: Dzisiaj była mała wycieczka do Berlina i na 11-tce taki śnieg sypał, że masakra jakaś... no i temperatura poniżej null...

Miałem zamiar pomachać jakimś kijem w tym tygodniu, bo L4 jeszcze ale widzę, że trza poczekać do maja chyba... :???:

Co do łapania OKONKÓW spod lodu, to ja bym takich gonił, ażby się kurzyło... Bo nie sądzę, żeby te bidoki wróciły do wody....? Szkoda gadać... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

javascript:em('piotreksalek,%20') Nic nie zrobisz z tym ze biorą do domu co złowią . Człowiek jeden jest zachłanny a 2 wypuści i cieszy się że chociaż takiego maluszka złowił ...:) Ale panowie słyszałem wczoraj w pogodzie dobre wieści ze od czwartku tygodniowe ocieplenie ma przyjść nawet do 10 C :) Może rybki się obudzą ja i tak czekam na puszczenie lodu na dąbskim i na jeziorze Nowogardzkim 2 cudowne łowiska:) pozdrawiam kolegów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra jakaś... Dzisiaj objechałem parę miejsc: okolice mostu na Regalicy przy Autostradzie Poznańskiej, Wyspa Pucka, Kanał Kurowski... Wszędzie po kilku dziadków, starych wyjadaczy powiedziałbym... :wink: Na pytanie o wyniki była dziś tylko jedna odpowiedź: NAWET JEDNEGO PUKNIĘCIA!!! I tak odkąd puściły lody... NO CHANCE!!! Co jest do cholery!? Gdzie one się wyprowadziły!? Żeby nawet zdechłej płotki czy krąpia!? Kto wie, gdzie jest ryba, niech się zgłosi... :cool:

Czy ktoś z Was był może ostatnio na Kanale Ciepłym koło elektrowni? Jest po co jechać? Albo na Cegielince?

Czekam z niecierpliwością na odpowiedzi.

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Cegielince całkowity zakaz połowu do 15 maja.

Ja byłem 2 dni temu na kanale koło przystani zeglarskiej AZS na przestrzennej i szaleństwo, było jedno branie na feedera na dendrobene :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tośmy połowili... a jak na Ciepłym koło Elektrowni? Bo mi się kurczę zwolnienie kończy... :???:

Z tego co wiem jest tragedia. Od wybuchu w elektrowni mało kto co złowił - bynajmniej tak słyszałem od kilku wędkarzy którzy dużo czasu spędzają w tamtych okolicach nad wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tak powiedzieć, dzisiaj połowiłem troche drobnicy. Ogólnie w 2 godziny 26 płotek, z czego jedna troszke większa koło 25 cm, 1 okonek i 1 krąpik. Brania tylko na białego robaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, i jeszcze jedno: czy można nad ten kanał dojechać samochodem, czy trzeba zasuwać wałem od mostu? Bo tam jeszcze nie byłem i nie wiem, czy to teren prywatny wokoło, jakieś płoty itp...?

Pewnie że tak bo kanał masz po lewej stronie jak wjeżdżasz a ARA jest po prawej i to nic się nie dzieję . Tylko trochę droga ciasna na szerokość 1 auta :) a na samym końcu jakies 100m przed ujściem kanału do regalicy jest mały parking wyjeżdżony na ok 4 auta .zawsze możesz zostawić auto na samym początku kanału niedaleko ulicy i zbadać teren z bucika :P A ja w niedziele chcę zaatakować Jezioro Dąbskie w miejscowości czarna łąka .O tej porze roku można połowić piękną wzdręgę i okonia :)pozdrawiam i życzę połamania kija :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sebol85

Dzięki za odpowiedź! Na pewno w weekend się tam wybiorę. Dziś znów byłem obczaić teren na mostkach koło Autostrady Poznańskiej. Siedział jeden dziadek i klął pod nosem... Aż mi głupio było zapytać, czy coś złapał... :???: Ale zdobyłem się na odwagę i spytałem a on mi na to: Panie! Kur... jego mać! Siedzę, bo w domu i tak nie mam co robić, ale chyba mnie zaraz ch... strzeli! (sorry, ale to cytat...). Jazgacze mi obżerają robale, poza tym NIC!!!

Jadąc dzisiaj przed południem Mostem Długim, zauważyłem po obu stronach sporo ludzi z kijami... Czyżby tam już coś się ruszyło? To samo na Parnicy... Nie chciało mi się zjeżdżać, więc nie znam wyników, ale ludzi było sporo... Hmmm... Może ktoś ma już pierwsze rybne doświadczenia tej wiosny z tych rejonów, ewentualnie Kanał Leśny (tor regatowy) Dziewoklicz albo Kanał Kurowski lub Klucki...? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie . Zdaje relacje z dzisiejszej wyprawy. Dojechałem na łowisko czarna łąka j.dąbskie . Na miejscu zastałem mega wielki porywisty wiatr . Urobiłem zanętę na płoć . 3 kulki niewielkie z dodatkiem białych robaków i małej kukurydzy poleciały do wody . Spławik poleciał do wody odległość ok 3 - 5 m od brzegu .Czekam czekam czekam jest ! płoć junior ok 10 cm :) . Z powrotem do wody.Kazałem jej przyprowadzić tatę:) i znowu biały robak na haka i znów czekam czekam czekam dłużej i jest wzdręga 25cm . Z powrotem do wody. Potem cisza nikt nic nie łowi paru starszych wędkarzy próbowało na żywca okonia chwycić jednak bez skutku . Zaciekawiła mnie zatoczka taka na samym początku łowiska . Ugniotłem 2 kulki większe i buch do wody . I próbuje . na haczyku nr 14 1 biały robak . pach wzdręga i tak przez ok 20 minut co rzut to chwilka ustabilizowania spławika i już trzeba było wyciągać :) zrobiłem wielki bład ponieważ chciałem podkarmić ryby żeby nie uciekły z łowiska i dodałem do czarnej zanęty na płoć trochę leszczowej zanęty koloru brązowego i dorzuciłem 2 kulki myślałem że wejdą większe ryby ale niestety wszystkie brania skończyły się momentalnie:( wszystkie wzdręgi trafiły z powrotem do wody niebyły wielkich rozmiarów do 20 cm ale nie to jest najważniejsze . Odpocząłem i zrelaksowałem się . teraz następna wyprawa za ok 2 tygodnie :) pozdrawiam i do zobaczenia nad wodą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sebol

dzięki za relację. Szkoda, że Dąbie to SUM... Nie mam zamiaru płacić haraczu i PZW i SUMowi... Mi do tej pory nie udało się wybrać nad wodę, bo skończyło mi się L4 a w weekendy też nie zawsze mogę... Po świętach spróbuję na pewno. Wtedy zaczynam od Regalicy... Zobaczymy... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro ok 15 jadę do dąbia na stary Elewator zbożowy spróbuję tam coś złapać :) zdam relację jak wrócę pozdrawiam wszystkich haczykomaniaków ;-]

piotreksalek
przecież możesz też sobie kupić sumowskie ja za rok będę kupował tylko sum. Bo jak kupuję pzw to nie dość że drogo to i niema gdzie stanąć a poza tym szarpaków dużo gdzie nie spojrzysz .
piotreksalek
a Ty z jakiej dzielnicy szczecina jesteś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiejszy dzień nie należał do udanych ok 15 zawitałem na kanale Elewatora w dąbiu znowu wichura aż lekka fala się zrobiła . Montowanie spławika 3 białe robaczki na hak i rzut . w między czasie zrobiłem ok 0,5 kg zanęty płociowej . 3 kule poleciały w okolice spławika i nic się nie dzieje . Po jakimś czasie wyrzuciłem robaki z haczyka i załozyłem czerwonego 3 . Na efekty nie trzeba było długo czekać . okonek 17 cm . i znowu rzut ale potem tylko 2 malutkie płoteczki i do końca 0. Jakoś dziwnie zaczął plątać mi się przypon wokół śrucin spławika.Z 5 razy poplątało się na fest . Nie wiem dlaczego tak się działo .No i na tym kończę tę nie szczęsną przygodę aha dodam tylko że jak pogoda przywitała mnie na rybach ostrym wiatrem i chmurami to na odchodne było tak cieplutko i bez wiaterku ze aż się człowiekowi od razu humor poprawia :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.