Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Sulistrowice


DonBzyk

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Witam, nieraz łowię na tym zalewie, ciężko mi doradzić przynęte gdyż w tym roku jeszcze tam nie byłem, trafia się pstrąg, jest okoń, szczupak,krasnopiorka,duzy byczek no i ładny karp, ale trzeba trafic na dzien,lowic pare dni by miec efekty. Zalew jest PZW, dodatkowych opłat niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie należy do PZW? Wszystkich których pytałem mówili że nie należy do PZW i nie jest zarybiane i nikt o to nie dba. Także już nie wiem o co kaman. Wiem ,że są płotki, byczki i to dużo, okonie się trafiają i leszcze bo tylko to udało mi się wyciągnąć.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalew jest na 100% PZW, możesz zapytać się ludzi którzy tam wynajmują domki na terenie zalewu. Fakt faktem że o ten zalew nikt nie dba, ale cóż zrobić, prócz tych rybek co wymieniłeś napewno jest szczupak i karp, może zostało jeszcze troche japońca i lina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o miejsce na nocke to polecam Ci isc na prawa strone zalewu i za domkami letniskowymi i furtką stanąc tam na 1 miejscówce zaraz za takim mini strumyczkiem ona jest ciekawa, tylko ze tam drzewa i tak jak prawie ze w lesie. Albo po lewej stronie tego pomostu co się znaduję po prawej stronie zalewu,za tą jakby plażą, blizej drogi tam siedza nieraz karpiarze i mysle ze tam najglebiej jest. Wybór należy do ciebie.

Pozdr i daj znać jak poszło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam parking za który się płaci pare zł za wjazd, albo dacie ze 2 piwka panu który tam pobiera opłaty i też bedzie kwita...:] Bo tak to tam na całej długosci przy zalewie jest zakaz, wiec możecie dostać mandat. Wiec decyzja należy do was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec nad wodą bylismy o 17 zajelismy miejsca po drugiej stronie osrodka w tym jak by lasku (jeden plus mało komarów)co do rybek to złapałem 30 byczków najwiekszy ok 30 cm przynrta to biały robak i 18 płotek niestety najwieksze nie przekraczały 25 cm przyneta to kukurydza było pare okonków ale same maluchy

ogólnie wyjazd wyszedł fajnie rybe troche było cały czas sie cos działo tylko szkoda ze nie brało cos wiekszego niz 30 cm

zakonczylismy o 8 rano

ps. miejscowy co siedział obok nas dzisiaj rano od 4 do 8 wyciągnął 40 płotek wszystkie do siatki to chyb dlatego nic wiekszego nie mozna złapac.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam. Odświeżę temat. Otóż chciałem się dowiedzieć jak sytuacja wygląda teraz, to znaczy:

1. Czy zalew dalej podlega pod PZW i wchodzi się bez żadnych dodatkowych opłat?

2. Jest jakieś dojście od lasu, czy trzeba iść bramą?

3. Na jakie ryby można teraz liczyć (z góry mówię, że tym razem na czymś większym mi nie zależy :razz: )?

4. Mogę na coś liczyć zarzucając koszyczki?

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel zaczął przygodę z wędkarstwem i tam jeździ bo ma blisko i wiem tyle, że dojście od lasu jest, i na pewno są byczki :) kontroli nie widział więc jak z tym PZW jest to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda na zalewie w Sulistrowiczkach była, jest i bedzie PZW jak się dobrze poszuka to jest w rejestrze(bynajmniej była na 2011r) Jest tam sporo ziela proponuje splawik albo grunt mozna polapa solidnych byczkow, jest sporo okonia a raczej okonka;) Jak ktoś wroci stamtad, niech sie pochwali efektami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam! Czy ktoś był może w tamtym roku jesienią, czy nawet i wiosną na tym zalewie? Jak wyniki? I czy da się połowić gdzieś na spławik, niedaleko od brzegu? Oraz, czy ktoś próbował spożywać ryby stamtąd? Bo od czasu do czasu jedną czy dwie płocie można by wziąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Kolego eM_Si Ty sie tyle nie pytaj :razz: --> tylko bierz wedeczki, zanęć i próbuj ryba tam jest i połapiesz, a czy ryba się nadaje do konsumpcji- wydaje mi się, że tak miejscowi stamtąd brali krasnopiory, plocie czy byczki.

Polecam brzeg przeciwległy do idacej tam drogi betonowej, czyli w okolicach lasku łapać.

Pzdr i połamania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

jaceen, taki stan utrzymuje się już od około miesiąca :wink:

Powiedz mi, tama już jest naprawiona, czym samym droga na Sulistrowice przejezdna?

I czy usunęli już kontenery z potężnymi "Hodowlami" białych robaków? Bo śmierdziało tam niemiłosiernie. Ciekawi mnie tylko, czy wszystkie ryby w tych kontenerach wylądowały, czy jednak miejscowi też się nimi zajęli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejazd przez tamę zamknięty. Ubytek uzupełniony, ale widocznie jeszcze jakieś prace będą wykonywane, lub potrzebny jest czas na utwardzenie . Na temat kontenerów i "zapaszków" nic mi nie wiadomo. Byłem przejazdem i nie byłem świadomy, jakie skutki wywołały opady. Info nadałem dla potencjalnych amatorów wędkowania. Bez sprawdzenia, to pozostanie zamienić wędki na kijki do chodzenia po górach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam koledzy,

Ktoś się może orientuje jak wygląda sytuacja na dzisiaj? Z tego co mi mówili w kole PZW Sobótka podobno zbiornik miał być zarybiany- może ktoś ma informację jak to wygląda na tą chwilę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, kolego, żeś sie ładnie obudził - żeby było co zarybiać to najpierw w ogóle przydałaby sie woda w zbiorniku. Gmina ma czyścić zbiornik, a na razie kasy nie ma na to, wiec zbiornik bedzie stał jeszcze długi czas pusty. Szkoda, dobrze mi sie tam płocie łowilo. Takze na razie żadnych zarybień nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dzisiaj wybrałem się z rodziną na Ślężę i padł pomysł, żeby podjechać nad "zalew".

Muszę powiedzieć, że od czasu postu i zdjęcia jaceena z 28-08-13 sytuacja zmieniła się o tyle, że zbiornik pięknie zarósł.

Swoją drogą... uwielbiam takie post apokaliptyczne klimaty :mrgreen:

normal_Sulistrowice1.jpg

normal_Sulistrowice2.jpg

Zapora została wyremontowana po powodzi w 2013 ale z resztą prac nikt szczególnie się nie spieszy.

normal_suli3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawa piękna, podobno jakieś 3 - 4 metry mułu są do usunięcia, do tego podobno moją teraz udrożnić, uregulować miejsce gdzie potok wpadał do zbiornika, bo tam stoją takie 3-4 domy co je często zalewało, co dodatkowo zabierze czas i kasę. Jednak jak widać, nikomu się nie spieszy. Chyba gmina nie docenia jaki skarb w postaci tego zbiornika miała, a na pewno na razie nie dostaje dotacji na ten cel. Się powtórzę - szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Panowie odświeżam temat , ostatni post z przed 5 lat , dzisiaj przypadkiem z strony radio Wrocław widziałem filmik kręcony z drona bardzo fajnie to wyglądało , ale jak wędkarsko ? ktoś był ? wodę napuścili w 2017 roku jakaś ryba jest ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Na pewno same z siebie pojawiły się kiełbie i kleniki bo sam widziałem. Nie wiem, czy były jakiekolwiek zarybienia. Zupełnie ładna woda jak na te okolice (patrz większość okolicznych rzeczek: uregulowane i wysychające choc wynalazłem jedna obiecującą, wiosną będę ją sprawdzał ;)
Jeśli by pozwolić rosnąć tym rybom, które już są w zbiorniku, to z czasem będzie można tam podziwiać piękne klenie - największe klenie jakie w życiu widziałem (prawdopodobnie okolice rekordu krajowego) to były "klenie stawowe" z tego typu zbiorników (mikro-zaporówki lub stare, opuszczone stawy zasilane wodą z małej rzeczki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.