Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Gołuchów


elel22

Rekomendowane odpowiedzi

Poranny kilkugodzinny wypad z wędką na zalewie gołuchowskim zaowocował dwoma szczupakami niedorostkami po 43cm oraz równie niewielkim leszczykiem.(oczywiście trafiły ponownie do matki wody) Obecnie w gołuchowie nastąpiła eksplozja populacji szczupaka (drobnego do 50cm)-piszę o swoich doświadczeniach w wędkowaniu na tym zalewie. Obiło mi się o uszy że takie zjawisko występuje po upływie 2-3 lat od zalania akwenu tego typu jak zbiornik zaporowy w gołuchowie. Oczywiście nie są to informacje które zasłyszałem od naukowców więc jest to rzecz do zweryfikowania. Na łowisku byłem z kumplem o 4.30 leszczyk ugryzł kolorową pineczkę kilka metrów od brzegu na stosunkowo płytkiej wodzie ok.1-1.5m Jacek oddał mi swoje dwa karasie zakupione na żywca. Wykorzystałem je na żywcowy spławik, grunt ustawiłem na ok.1m i siup do wody niedaleko spławiczka gdzie podejmowałem próbę połowu rybek spokojnego żeru. Mam wielką nadzieje że presja wędkarska i kłusownicy mimo wszystko pozwolą zachować populację szczupaka w dobrej kondycji. Obecnie w ciągu godziny można było holować 2-4 sztuki szczupaczka na gumkę czy blaszkę-jak śię trafił dobry dzień. Remont tamy wiązał się ze spuszczeniem całkowicie wody co niestety spowodowało zniszczenie ichtiofałny a szkoda odbudowanie systemu który był interesujący w gołuchowie potrwa parę dobrych lat. Kapitalnie byłoby żaby temu procesowi pomóc lub przynajmniej nie zaszkodzić Pozdrowienia dla braci wędkarzy gołuchowskich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
przynęty na klenia   Dragon

czemu temat jest w komercyjnych?zbiornik nie należy do pzw?czy potrzebne są jakieś dodatkowe dopłaty?

no i moje pytanie nastęne.....czy można rozbić się z namiotem gdzieś w ciszy,zeby kilka dni połowić i ponęcić........na jaką rybkę można liczyc z białorybu i w nocy na drapieżnika....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
czemu temat jest w komercyjnych?zbiornik nie należy do pzw?

dziękuję za zwrócenie uwagi, temat przeniosłem do właściwej kategorii, bo rzeczywiści zbiornikiem zarządza pzw. co do dodatkowych opłat to się nie orientuję bo nie łowię tam i nie szukałem info na ten temat.

co do namiotów to sprawdzając czy zalew należy do wód pzw znalazłem 2 linki, może na coś się przydadzą:

link1

link2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 primo....słyszałem że zalew jest zamieszkały przez ''wodniaków''

wszuscy sie kapią,chlupię i dygotają w wodzie......

spokojne miejsca są małogabarytowe....

jak dla mnie nie bardzo,nie ma gdzie żucić gruntówki nadalszą odległość...

znajomy powiedział mi,że jeżdza tam ludzie PO rybę a nie NA RYBY...

ja lubię to drugie......

jeśli ktoś z forum będzie na weked 13 sierpień-17 sierpień 2008 na SZAŁE

dajcie znać na tel: 606 961 703

będę tam na 100 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam wszystkich.

Koledzy napiszcie mi coś o tym jeziorze.

Zamierzam się tam wybrać na długi weekend majowy.

Wiem, że zbiornik nie jest za głęboki.

Co tam można złapać i gdzie dokładnie?

Grunt ? Spining?

Wiem, że to zbiornik typowo wypoczynkowy ale mam nadzieje, że nie będzie zbyt dużo ludzi...

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezione w sieci ;)

Łowisko leży około 13km od Pleszewa i 17 od Kalisza na trasie krajowej nr " 12 " .

Zbiornik powstał na rzece Ciemna w latach 1969-71 i ma powierzchnie 51 ha .

Średnia głębokość to około 2,5m ale namierzyć można doły nawet po 6 - 7 metrów zwłaszcza w pobliżu tamy , dużej zatoki i samego środka jeziora czyli koryta Ciemnej.

Tak malownicze krajobrazy przyciągają turystów z całej polski bo nad jeziorem znajdują się 2 ośrodki wypoczynkowe i plaże . W okolicy zaporówki jest zabytkowy zamek Czartoryskich , który jest atrakcją na skalę ogólnopolska. W pobliżu jeziora znajdują się inne ciekawe miejsca takie jak głaz narzutowy . pomnik zamordowanych Polaków itp po prostu tutaj trzeba przyjechać .

Linia brzegowa jeziora jest bardzo ciekawa , zaczynając opis od tamy po stronie lasu na początku mamy wspomnianą główną plażę wraz z ośrodkiem wypoczynkowym, następnie pierwsza mała zatoka w której to cumowany jest sprzęt pływający jest to świetne miejsce na okonie i kaczodziobe.

Dalej mijamy mniejszy ośrodek i plażę tzw. "Spomasz " kolejny będzie teren ZHP oczywiście tez plaża i pomost to 2 ostatnie miejsca oblegane głównie przez spławikowców, którzy polują na leszcze, karpie i płocie .

Kierując sie na północ mijamy malutką płytką zatoczkę która pozwoli nam złowić przedszkolnego szczupłego i okonie oraz drobny białoryb.

Idąc jeszcze około 300m wyłania nam sie duża zatoka długa na około 1km bogata w ryby wszelkiej maści .

Bardzo ciekawe miejsca jeśli chodzi o spinning a zwłaszcza końcówka zatoki gdzie widoczne są pnie po ściętych drzewach miedzy którymi to buszują ładne garbusy i szczupaki .

Po obejściu zatoki jest dosyć wysoki brzeg z rosnącymi dębami tzw skarpa jeśli chodzi o spinning świetne miejsce na sandacza wąsatego i inne drapieżniki z racji dna pokrytego dużą ilością pinków (zaczepy) .

Kolejnym miejscem gdzie można dojechać samochodem jest tzw " przepompownia " tutaj warto zasadzić sie na leszcza , karpia . płoć itp brzeg tutaj jest zarośnięty trzczcinami wiec spiningowanie z brzegu będzie dość trudne ogólnie na tym jeziorze wielokroć lepsze wynika mają ludzie używający sprzętu pływającego .

od przepompownie do końca jeziora jest pas trzcin a na samym końcu około 400m to obszar chroniony (TARLISKO) i tam o połowie można zapomnieć . Dodam jeszcze ze na początku zatoki jak i na jeziorze na wysokości przepompowni są tzw " belki " czyli forma filtrów czy coś takiego sam do końca nie wiem po co to jest.

Drugi brzeg czyli od strony wsi Czerminek ta strona generalnie porośnięta jest trzczinami i bardziej okupowana przez grunciarzy i zwolenników spławika . Słabo znam ten brzeg z racji ciężkiego dojazdu i braku ładnych miejsc do spiningowania.

W części zalesionej wiadomo obowiązuje zakaz palenia ognisk i biwakowania z racji bliskości z ośrodkami i polem namiotowym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik oddalony od kalisza o jakies 15 -20km Trasa w kierunku poznania .

Łowisko niezbyt głebokie z dnem mulistym z duza presja wedkarska .

Ryba jest praktycznie każda Leszcze płocie karpie amury sumy szczupaki okonie liny wegorze itd.

Najłatwiej dostać się od strony czerminka wjazd przy nowym osiedlu (uwaga przy wjezdzie do lini brzegowej znak zakaz wjazdu) ja go osobiscie ignoruje bo jest to chore ...

Nastepny jest jakies 2 km dalej ....

Osobiście jutro jade do Gołu zobaczymy jak bd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Witam wszystkich :)

Zamierzam wybrać się nad Goluchów na weekend majowy.

Łowicie tam?

Jak z ryba?

Nastawiam się na szczupaka (spining).

Opłaca się spędzić tam nockę? Gdzieś wyczytałem, że rybostan jest bardzo urozmaicony i że można tam nawet węgorza złowić. Ile w tym prawdy?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem ryby jest mnóstwo - przynajmniej była w zeszłym roku. 2 tygodnie temu byłem w Gołuchowie. Totalnie NIC, nawet branie nie było, próbowałem z gruntu, na spławik, na pinke, na czerwonego, na kukurydze. Myślę, że było jeszcze za wcześnie.

W zeszłym roku łowiłem szczupaka, ale tylko na żywca, jeśli chodzi o nocki byłem ze 2 razy: kilka niewymiarowych sumów, troszkę szczupaka. Więc na pewno warto spędzić tam nockę, ale czy to już ten czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam, wybieram się za 2 tygodnie nad zalew w Gołuchowie. Nie znam za bardzo tego zbiornika pod względem wędkarskim. Na co najlepiej łowić na metodę gruntową? Jaka ryba przeważa i gdzie się fajnie ustawić - czy stanica ZHP będzie dobrym miejscem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam!

Minęły 2 lata i kolejny raz wybieramy się większą grupą do Gołuchowa na weekend majowy. Mam do was pytanie. Chcieliśmy wypożyczyć łódkę na parę dni. Ma ktoś może informacje, gdzie takową można wypożyczyć? Szukałem w necie, zadzwoniłem w kilka miejsc i nikt nic nie wie. Może macie jakieś namiary (może być osoba prywatna). Chciałem się was też zapytać czy na tej wodzie można używać silników elektrycznych/spalinowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jak wiadomo - Wielkopolska ma niestety najmniej wód PZW - dlatego nie każdy dzieli się miejscówkami. Nocka 29-30.06.2013. Jeden karaś ok 1,5 kg, 3 ok. 40 dkg. WSZYSTKIE miejsca zajęte na nockę. Wszyscy zapytani o rybę - prawie noże wyciągali ze skrzynek ;) żarcik - choć na temat miejscówek gdzie rybki połapać można - ZERO. Niestety taki rejon mamy - jeśli ktoś na suma się nastawia - pisać na priv - podam moje sprawdzone miejsce :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Byłem gościnnie w Gołuchowie w niedzielę. Obłowiłem okolice stanicy harcerskiej i cypelka. Rzucałem wszystko co miałem - rippery, kopyta małe i duże, alga też poszła w ruch i tylko 3 puknięcia. Nic więcej. Koledzy miejscowi łowili obok na grunt, siedzieli od samego rana i też nic nie mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.