Skocz do zawartości
tokarex pontony

Żwirownia Dzbanowska


Pilczyk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Ja bylem 1 listopada i powiem tak żal. Zero ani pobicia a zaczepów niezliczone ilości. Spotkałem 3 wędkarzy i to samo czy ze spiningiem czy na żywca nic. Jak jesteś wrażliwy na śmieci to nawet tam nie jedź bo czegoś takiego to nigdzie nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Nieśmiało zapytam gdzie jest ten zbiornik żwirownia dzbanowska?

W Dzbanowie :razz:

A dokładniej z trasy Wrocław - Kłodzko odbija się na lewo w okolicy Barda. Ogólnie rzecz biorąc Żwirownia Dzbanowska to sąsiedni zbiornik "kompleksu bajorek" w Pilcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiosnę, w lecie i jesień żwirownia Dzbanowska to wielka lipa (od 4 lat), no ale może na lodzie coś podchodzi:). Rozmawiałem ostanio z wędkarzem miejscowym, który powiedział, że na Cmentarnym na wiosnę i w lecie kosił niesamowite karpie, płocie i leszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

rolando22, słyszałem o sumach na dzbanowskim, choć samemu nie doświadczyłem jeszcze przyjemności walki z tą rybką. Kolega Pilczyk, bywał częściej na dzbanowskim może coś doradzi, choć z tego co pamiętam to staw się co roku wypłyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda co pisze kolega jareksm2, że staw wypłyca się i poprostu zarasta, jest coraz mniej dostępnej linii brzegowej do wędkowania.W ciągu roku zauważyłem, że woda spadła conajmniej o 1 metr, a to bardzo dużo. Rozmawiałem kilka razy z gościem, który jest w społecznej straży rybackiej i powiedział, że brał udział w zarybianiu sumem i że podobno jest go sporo. Osobiście jakieś 3 lata temu złowiłem 2 sumy i nie była to rewelacja, miały po jakieś 80, 90 cm, jak na suma to maleństwa. W tamtym roku przyłapałem dwóch chłopców, którzy siedzięli całą noc i złowili 5 sumów, ale wszystkie właśnie takiej wielkości jak moje wcześniej złowione i kilka mięli malutkich to kazałem im wypuścić. http://www.wedkuje.pl/wedkarski-rekord,sum,91182

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

1 maja byłem na Cmentarnym spotkałem wędkarzy ,którzy mieli ładnego okonia w siatce ponad 40 cm. Też takiego zapragnąłem, niestety złapałem tylko szczupaczka. Co chwila coś goniło drobnice, były różne opinie co to mogło być na moje oko to boleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilczyk, byłeś może na cmentarnym w tym roku? Znając twoje nastawienie na krajobraz z innych postów to zadowolny nie będziesz , zresztą nikt nie będzie - wielki syf naniesiony przez wodę jeszcze z tamtego roku.. Miesięczna wycieczka szkolna tego chyba by nie wyzbierała... ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aregmax, nie byłem jeszcze w tym roku na Cmentarnym i powiem szczerze, że zniechęca mnie sam Twój opis jak tam jest, przykre to, że tak syfią nad wodą. Byłem kilka tygodni na dzbanowskiej, ale lipa, za to pełno śmieci :(, ja nie wiem co się z tymi ludźmi dzieje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aregmax, ja w zeszłym roku byłem w okolicach drugiego końca cmentarnego bliżej jego odpływu, tam sytuacja zanieczyszczeń wyglądała o wiele gorzej. Mimo to twoje zdjęcia pokazują prawdę o "weekendowych Pilcach".

Drugą sprawą jest też fakt, że wszystkie śmieci obecnie niesione przez Nysę zatrzymują się właśnie na cmentarnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia tego nie pokazują tak dobrze ale wygląda to jeszcze gorzej :-(.

Zdjęcia to tylko fragment a śmieci są praktycznie wzdłuż całego kopalnianego brzegu różnej postaci... Akurat w tym wypadku to nie śmieci samych wędkarzy, zdecydowana większość naniesiona przez rzękę przy powodziach z górnej częsci nysy - tak czy siak śmieci od ludzi..

Zostawmy to, pytanie inne.

Czy ktoś próbował dostać się na drugi brzeg cmentarnego tzn ten od strony północy - bo nie wiem czy to czasem nie jest wysepka bo może płynie coś jeszcze starym korytem nysy czy tam sucho.. Jak zdobędę jakiś pojazd to kiedyś sprawdzę, na razie nie wiem jak to wygląda. Tamta strona jest czyściejsza.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.