Skocz do zawartości
tokarex pontony

Okuma Epix Pro EPF 30


artech

Rekomendowane odpowiedzi

Rodzaj sprzętu* i pełna nazwa: Kołowrotek spinningowy Okuma Epix Pro EPF 30

okuma.jpg

okuma1.jpg

Specyfikacja techniczna: Kołowrotek spinningowy, 9 łożysk kulkowych + oporowe, pojemność szpuli: 0.20mm – 360 m, 0,25 mm – 230 m, 0,30mm – 160 m. Pojemność płytkiej szpuli zapasowej: 0,15mm – 310 m, 0,20mm – 180 m. Przełożenie 5,0 : 1

Dodatkowy osprzęt w zestawie: Dodatkowa, podwójna korbka i dwie dodatkowe, grafitowe szpule zapasowe, w tym jedna płytsza

Sprzęt posiadam od i jak często używam: Kołowrotek kupiłem w okolicach września 2006 r., od tej pory używany do cięższego spinningu.

Ryby, które nim łowię oraz dzięki niemu, moje największe sukcesy: Kołowrotek przeznaczony do cięższego łowienia czyli na trocie i szczupaki łowione na ciężko, czasami lądował też przy sandaczówce.

Podoba mi się w nim to, że... czyli + : Dobry, niedrogi i bardzo wytrzymały kołowrotek. Dobrze spasowany - minimalne luzy. Ciekawy, ponadczasowy desing

Nie podoba mi się w nim to, że... czyli - : Fabrycznie złożony kiepsko nawija linki, trzeba się nieźle nagimnastykować z podkładkami aby osiągnąć zadawalający nawój.

Od momentu posiadania działa bez zarzutu: Tak. To naprawdę bardzo solidna i wytrzymała maszynka, nigdy mnie nie zawiódł choć przez te 4 sezony nie miał łatwo.

Sprzęt był dawany do naprawy: Nie

Gdybym teraz miał kupować inny sprzęt, wybrałbym inny model: Okuma jak najbardziej sprawna, wyczyszczona i przesmarowana powędrowała na półkę jako kołowrotek zapasowy. Zstępuje ją, mam nadzieję że godnie, Penn Slammer 360.

Koszt sprzętu: Szczerze powiem, że nie pamiętam ile dokładnie zapłaciłem za ten kołowrotek ale był, a raczej jest, wart każdej wydanej złotówki. Z tego co kojarzę to było to około 250 PLN

Używam w komplecie z: Dragon Mistery Salmon 3m do 70 g, Dragon Millenium Seatrout 2,95 m 20 – 50 g, Dragon Millenium Kogut 2,05 m 18 – 42 g i sporadycznie z Team Dragonem 2,7 m 10 – 35 g

Kołowrotek rozebrany po 4 sezonach użytkowania nie wykazywał oznak zużycia mechanizmu, jego wiek mogą zdradzać jedynie starte napisy na niektórych elementach. Z czystym sumieniem mogę polecić ten kołowrotek do średniego i cięższego spinningu.

Poniżej kilka zdjęć z serwisowania kołowrotka.

Nie wygląda źle

niezlee.jpg

A pod spodem błoto

bloto.jpg

Podczas serwisowania ważne jest aby wszystko miało swoje miejsce

namiejscu.jpg

Gotowy do złożenia

dozlozenia.jpg

I można łowić

testsj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.