Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jezioro Ciechomickie i pobliskie


Zbynek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie interesuje mnie głównie jezioro Ciechomickie, ale również pobliskie

jez. górskie, łąckie małe , łąckie duże, Zdworskie

Gdzie i co ewentualnie można tam połowić na co, jakie głębokości itd

Jeśli ktoś coś wie łowił tam to będę wdzięczny za ewentualne wskazówki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • 3 months later...
  • 5 months later...

Jezioro Gorskie (popularna Grabina) kiedys obfitowalo w amury, potem zapuszczono jeszcze tolpyge. Kiedys tez PZW zarybilo to jezioro szczupakiem (ok.3000 sztuk dlugosci 20-25cm)

Jezeli wybieramy sie tam na polow to ryba bardziej trzyma sie strony jeziora, ktora jest przeciwlegla do drogi Plock - Lack (zaraz przy drodze jest kapielisko, potem sa 3 osrodki i znow kapielisko), glownie z powodu faktu, ze jest tam spokojniej.

Ciechomickie to dla mnie przede wszystkim wegorz. Co prawda nie bylem tam wedkarsko przez jakies 3-4 lata, ale PZW bardzo dbalo o ten gatunek w tymze jeziorze, mialo tam tez swoj osrodek (ktory pozniej przejeli..... emeryci). Wlasnie tam mozna bylo wynajac lodke w sezonie za calkiem sensowne pieniadze. Wegorze tamtejsze dorastaly do 3kg (widzialem takie zlowione okazy) i swego czasu kazdego roku w maju i czerwcu spedzalem tam kilka "nocek" w pogoni za "sliskim".

W jeziorze jest rowniez ladny leszcz, karp i bardzo sensowny szczupak. Podejrzewam, ze przy pierwszej okazji wlasnie tam skieruje swoje wedkarskie kroki, bo uwazam je za najlepsze jezioro w okolicy Plocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Miałem przyjemność łowić w Ciechomickim ok tygodnia w maju i tydzień w sierpniu.

W maju łowiłem od strony południowej (od pola) i same małe płotki i okonki, nic konkretniejszego. W sierpniu łowiłem od północy (od lasu) i też płotki jakiś okonek i leszczyki takie do 30 cm i też nic większego. Ale skoro są małe leszcze to pewnie i są duże.

Próbowałem też zasadzić się na węgorza ale bez efektów. Ogólnie nie znam jeziora i może i to dlatego ale bywałem tam tylko okazjonalnie w odwiedziny u znajomych na działce.

Może i w tym sezonie będzie okazja spróbować.

Kolego Shagrath jeśli orientujesz się gdzie tam jakieś ciekawe miejscówki na jakąś rybę to może coś podpowiesz. A jeśli chodzi o lina ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.