Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jeziorka w okolicach Legnicy


dawid520

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam - niestety ale te wody są ostatnimi laty kapryśne - albo wyczyszczone - no może z wyjątkirm Jezierzan (jez. Tatarak) - Spalona także jest ponoć dobrze zarybiana - ale cos tam złowić to trzeba mieć szczęście - Jaśkowice - kiedyś to była wspaniała nocna woda - dzisiaj pozostało wspomnienie - jeśli chcesz się pobawić to najlepiej Odra !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam serdecznie

Zaczynam po długim czasie wędkowanie i nie ukrywam,że człowiek łatwiej się wkręca nawet przy małych sukcesach,czy moglibyście mi doradzić zbiornik koło Legnicy na odległość dojazdu rowerem gdzie warto zacząć? Coś zmieniło się na tych okolicznych wodach od ostatniego postu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TATT00s,

Witam, byłem na Jaśkowicach i powiem że warto teraz jechać bo bierze płoć taka od 15 cm. do nawet 30 cm. , ja łowiłem na DS blisko brzegu 15m. na pinki, kolega na kuku i też łowił a gadaliśmy z miejscowym to on tylko na przeniczkę i na bata i wyciągnoł ponad 40 szt., a więc warto , aha i biorą tylko od 7 rano do 15-16 , w nocy zero brań.... to by było na tyle nara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Bodzio, napisał na Jaśkowicach płotka się ruszyła taka do 25cm na pęczaczek na kukurydze od czasu do czasu karpika można złapać (osobiście nastawiałem się na karpika lecz bez wyników sama płoć podeszła)

Kunice - zerowe wyniki nie licząc drobnicy płotki do ~ 20 cm

Koskowice - podobnie jak kunice sama płoć choć ostatnio karpik sie trafił ~ około 1kg wrócił do wody

Spalona - trudny zbiornik tym bardziej że można z tego co wiem łapać tylko z jednej strony brzegu reszta ogrodzona (w tym roku tam nie byłem)

Słup - zerowy wynik

Jezierzany OSIR i tatarak - (zostawiam na deser :D ) niedługo się wybiorę

kisux, jak byś mógł podzielić się metodami - przynętami jakimi łapiesz na tataraku był bym bardzo wdzięczny (jaka najlepsza pora czy po prostu zależy od dnia)

Pozdrawiam Legniczan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za informacje :) Świetna sprawa wrócić do wędkarstwa po...12latach :)

A interesują mnie dwa mikro zbiorniki czyli glinki nasze legnickie i Wenecja :) Strasznie dużo tam osób ostatnio przesiaduje(na Wenecji znaczy się),czyżby zarybili czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, wenecja nie należy do wód PZW (a z tego co mi się zdaje jest tam zakaz połowu ryb) raz podpatrywałem tamtejszych wędkarzy, oni nie przychodzą łapać ryby :wink: przychodzą napić sie piwka i pogadać z kumplami (jeden przy mnie złapał karasia złocistego takiego około 25cm)

Co do glinek heh wstyd się przyznać ale nie wiem gdzie one są (czyżby to był zbiornik ABM'u na drodze z pątnowskiej do kunic :?: ) był bym wdzięczny za odpowiedz :D gdzie on jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp hehe w lasku złotoryjskim :D a ja szukałem na piekarach koło pomu tam też kiedyś były glinki

Co do tataraku :/ czyli też tam lipa a już myślałem, że wybiorę się tam wreszcie połapać rybki nie tylko po wędkować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak żeby nie zakładać nowego tematu,orientuje się ktoś gdzie zaczyna się odcinek górski Kaczawy? Nigdy na niej nie łowiłem,a strasznie chciałbym spróbować.W jakie miejsce warto pójść żeby nie wrócić o kiju i na co łowić oczywiście? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek górski jest od źródła aż do Legnicy, do miejsca gdzie "Czarna" łączy się z Kaczawą później aż do rzeki odry jest nizinną co do miejsc jedyne na jakich (łapałem to jest poniżej dworca w legnicy lub powyżej parku aż za wodospad na jaworzyńskiej), ale niestety nie mam wyników w tym roku na Kaczawie (sama drobnica nie licząc 2 x kleni ~ 35cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich chciałbym podzielić się moimi spostrzeżeniami z tego sezonu

Tatarak - bez większych sukcesów parę płotek i tyle

Kunice - jak studnia - nic

Żwirownia Rokitki - karpik - 1 kg wrócił do wody

Mściwojów - kompletnie NIC a z rozmów z innymi moczykijami nad tym zbiornikiem wiem że wszyscy mają tam jak na razie mizerne wyniki

Spalona - j/w z tym że słyszałem że warto spędzić tam nockę w oczekiwaniu na sandałka

najlepsze wyniki jak na razie na Koskowicach - po zanęceniu podchodzą leszcze w granicach 25 - 35 cm - ale już mnie to nie bawi

może ktoś w Was coś doradzi ????

pozdrawiam gorąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

ostatnio jak byłem na tataraku, to złapałem jedną płotke :F

za to w Kunicach zawsze płoteczka, czy leszczyk bierze, czasem małe karaśki ;d ale czas by zapolować na coś większego, bo tam ryba jest... ( ciężko tam z kładkami, bo chyba na tylko jedną można wejść o suchej nodze, a druga na którą dało się wejść, straciła początek pomostu ;/ )

w koskowicach jak dotychczas także płoteczki, krąpiki ...

a co do spalonej, tam nie ma przypadkiem zakazu łowienia ryb ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalona, Kunice, Koskowice zakaz połowu ryb i kąpieli.. Rokitki były zbiornik niezależnego koła "Sandacz" panowie na zbiorniku naprzeciwko cmentarza założyli sobie niezależne koło wędkarskie, więc wody NTW, a szkoda bo w nocy pięknie bierze leszcz, sandacz, a także lubi przywalić ładne sumisko.. Rokitki Żwirownia Południowa spędziłem tam ostatnie 3 nocki wczoraj cicho, przedwczoraj 7 leszczyków o 40 do 45 cm, wszystkie takie bardzo podobne, dwa karpiki 37 i 39, oraz jeden wiekszy 62 cm ale dość wątły oraz kilka płoci, najmniejszy karp i 3 leszczyki pojechały do domu, reszta wróciła do wody.. Co do Jezierzan, chodzą słuchy że na nocce od godziny 3:00 zaczyna brać leszczyk, a po zapadnięciu zmroku coś się sandacz rusza, niestety nie mam zbyt wiele czasu ostatnio, odrazu po rybach do pracy, więc jezdze na Rokitki, ponieważ mam bliżej, może niedługo spróbuję choć jedną nockę na Jezierzanach.. Co do zbiorników w samej Legnicy, z pewnością wybrałbym się na waszym miejscu na jedną z dwóch glinianek za laskiem złotoryjskim, ta pierwszy przy wejści jest zarośnięta, ale wiem że linek dość spory ją "zamieszkuje", ta płytsza "brudniejsza" glinianka, byłem tam kilkukrotnie 2 lata temu, ogólnie jest karp i to widać, bierze drobny leszczyk i płoteczka, najczystrza glinianka z dnem żwirowym przy brzegu, bajka i powiem tylko tyle, jest tam praktycznie wszystko bo i sandacz i szczupak i piękny okoń, o kleniu i ładnym jaziu nawet nie muszę wspominać, ale także karp i leszcz.. Także na waszym miejscu napewno skoncentrowałbym się na tej gliniance, gdyż można trafić na ciekawą niespodziankę.. Lub na stawach w Białej za Chojnowiem, gdyż przy odpowiednim zanęcaniu i łowieniu, można się tam naprawdę fajnie pobawić..

A teraz mam do Was koledzy pytanie: Co to za zbiornik, który jest za cmentarzem na ulicy Wrocławskiej, słyszałem że panowie tam ciągają karaski takie w sam raz na żywczyka, ale nie wiecie może czy nie występuje tam coś poza tym drobnym karasiem?! Liczę na Waszą pomoc, bo zbiornik bardzo mi się podoba i wybrałbym się tam połowić..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zbiornika na wrocławskiej nie znam, ale polecam ostatnimi czasy słup płoć bierze na kukurydzę w sobotę złapałem 40 i 37 cm - już zapomniałem że takie płocie istnieją i wiele mniejszych - 20 -35 cm. Polecam wyprawę na słup tylko przestrzegam przed podjeżdżaniem nad samą wodę Policja I PSR wlepiają mandaty (sam dostałem). Policja zachowuje się grzecznie i spokojnie wlepia mandaty natomiast emeryci z PSR wariują krzyczą i ogólnie są agresywni. Pozdrawiam i jeszcze raz polecam SŁUP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorą praktycznie wszędzie ja łowiłem od strony wioski słup praktycznie od pierwszej plaży gdzie kończy się betonówka i dalej w kierunku wyspy i akacji. Przypominam o samochodzie i pozdrawiam życząc powodzenia.

PS woda w zbiorniku nie jest wysoka i w porównaniu do zeszłego tygodnia opadła o jakieś 40 - 50 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.