Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zbiornik Słup koło Legnicy prosze o informacje:):)


szerszennn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów po kiju mam chciałbym uzyskac troszke informacji na temat tego zbiornika wybieram sie tam na wekeend i chciał bym być przygotowany jakie przynęty zanęty jakiei rybki dominują na co sie nastawić i że drapierzniki sie pokazują z góry dziekuje i pozdrawiam wszystkich:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Byłem ostatnio z kolegą na słupie 13-23 efektów brak. Małe płotki, uklejki na bata i nic więcej! DS nawet nie drgnęła a pod wieczór na martwą też nic :( Zbiornik trochę znam dojazdy też jak chcesz to na priv porozmawiamy! Chyba w sobotę podjadę posiedzieć trochę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 9 months later...
  • 1 month later...
Gość MarcinMistkowsk

Przejeżdżałem przez Jawor i zajechałem na słup,drugi zjazd od betonki, lodu nie ma na 100% Nie wiem jak z rybą bo nawet z auta nie wychodziłem . Połamania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj z kathirem,bartkiem i jego kolegą,dołączył andrzej do nas póżniej.Od 8 do 12ej jeden maleńki szczupły tam gdzie rzeka wpada jakieś 100-150 m od akacji,wcześniej koło tamy i nic.Miejscowi narzekają , że Słup w tym roku to porażka.Dla mnie łowisko ok,poznałem nową wodę i miejscówki,a przede wszystkim nowych ludzi i ich wskazówki,rady,także nie jest źle.Gdzie nie gdzie trafia się cienki lód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam kolegów. Czy ktoś ma jakies informacje bieżące na temat Słupa. W zeszłym roku byłem tylko raz w kwietniu. Zawsze od strony Mencinki - w prawo za kapliczką i dalej w stronę akacji i ujścia rzeki. Czy obecnie jest tam dojazd nad wodę i, jeśli tak, to dokąd można dojechać samochodem. Kiedyś skręcaliśmy w prawo obok starego sadu a potem ostro w dół aż pod las nad samą wodę...Czy dalej tak można, czy coś się zmieniło? I jeszcze jedno pytanie - jak tam wygląda pokrywa lodowa, czy można coś zaplanować na najbliższe dni :mrgreen: czy czekamy na wiosnę :sad: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MarcinMistkowsk

Info z zeszłej niedzieli,przejechałem brzegiem kawał zbiornika na całej długości oblodzone na około 10m od brzegu. Znalazłem jedno miejsce na zasiadkę ale wiatr był taki nie miły że pojechałem na inne łowisko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcin, czyli na razie jednak sobie odpuszcze. Czy mógł yś jeszcze odnieść się do moich pytan o dojazd? Niewiem od której strony łowisz - no może "dookoła" i zauważyłeś jakieś zmiany, zamknięte drogi, zakazy itp. Nie ma nic gorszego jak wczesnoporanna niespodzianka- ZAKAZ :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MarcinMistkowsk

Cześć,jeszcze tam nie wędkowałem.Jak jestem w okolicy to zajeżdżam i obserwuje,zwiedzam.Szukam odpowiedniego miejsca na tygodniową zasiadkę,jeszcze całego zbiornika nie obadałem ale ta strona od Jawora mi się spodobała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na Słupie ogrom wędkarzy ;) pogoda niesamowita, słoneczko, bezwietrznie, tymczasem 200m dalej swoje zawody rozgrywali spiningiści ;) zawody mają zostać rozegrane ponownie w innym terminie, ponieważ żaden spośród 10 zawodników nie skusił rybki ;)

obok mnie siedziało z gruntówkami i spławikami około 40 wędkarzy (dodatkowo co jakiś czas był rotacja, jedni schodzili, a w ich miejsca wchodzili kolejni). Żaden z nas nie uraczył ryby, brań z tego co wiem to też jak na lekarstwo (mój ojciec miał jedno, ale przespał).

Pomimo braku rybki, wyjazd uważam za bardzo udany, ponieważ uzbroiłem nowe wędki w nowe kołowrotki, żyłki, itp. itd., a przy tym dopisała pogoda ;)

Podobno na Kunicach już ruszyła płoć i to sowicie ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lodu nie ma :?: Muszę wybrać - Odra np. Malczyce czy Słup. W niedzielę wracłem z Gdyni i wszystkie jeziora po drodze pod lodem. Na Kujawach, na jakimś jeziorze, na lodzie wędkarze- a w Toruniu było niby najcieplej.

P.S. Na Słupie typowo, według moich doświadczeń z kilku sezonów- albo wielkie bogactwo albo totalne zero....To drugie oczywiście częściej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście odpuściłbym i jedno i drugie łowisko. Na Malczycach śmierdzi....

Odra generalnie jest teraz wysoka. Ja jeżeli jechałbym na Odrę to na Przystań lub w okolice Ścinawy.

A wracają c do Słupa, to tak jak napisałeś, albo biorą jak opętane albo totalne zero. O opętanych słyszałem, natomiast totalne zero znam z autopsji ;p

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy trafiłem na "tłuste" wędkowanie. Raz nawet panowały warunki, o których pisze się w poradnikach wędkarskich że w takie dni śmiało można siedzieć w domu. A jednak nie. Dobrze że wtedy pojechałem. Natomiast zauważyłem pewną prawidłowość w braku brań wynikającą z dwóch zjawisk - pewnie to dotyczy nie tylko Słupa ( może to ktoś potwierdzi ) - mianowicie:

1) Pod koniec wiosny, gdy woda osiągnie odpowiednio wysoką temperaturę (temperatura, ciepło - myślę że to jest powód) na dnie pojawiają się pęcherzyki gazów, które w skrajnych przypadkach powodują odrywanie się skorupy do której są przyczepione. Można wtedy jechać do domu - zero brań, zero zawsze.

2) Casem zauważałem dryfujące wzdłuż brzegu ławice narybku, taki ok. 4-8 cm. Lekko głową w dół. Wtedy też jak w basenie...

Obserwacje te oraz wnioski z nich płynące dotyczą tylko miejsc w których łowiłem. Jest to wyłącznie lewa strona zbiornika patrząc od strony rzeki - rodzaj estuarium z głębokościa wiosenną 2,5-3,5m zawarte między tzw. "kołkiem" a przewężeniem za którym już otwarta i "właściwe" jezioro. Dodam jeszcze że łowię tam tylko wiosną i nastawiam się tylko na białoryb, a zdarza się przepiękna płoć, leszcz, karp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję wyjazd na ryby w najbliższy piątek i poważnie biorę pod uwagę Słup. Czy może ktoś ma aktualne info natemat tej wody? Czy dzieje się coś ciekawego? A może nie jechać tam, tylko gdzie....?

feeder`alny: Patrzac na poprzedni post wydaje sie ze masz recepte na ten zbiornik - a przy obecnych temperaturach powietrza / nie wiem jak wody / moze byc ciekawie :)

Ja tez sie zbieram na pierwsza wyprawe w tym roku , ale chyba sprawdze Zagorze Slaskie przy wplywie Bystrzycy ofkoz - Polamania kija .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję wyjazd na ryby w najbliższy piątek i poważnie biorę pod uwagę Słup. Czy może ktoś ma aktualne info natemat tej wody? Czy dzieje się coś ciekawego? A może nie jechać tam, tylko gdzie....?

feeder`alny: Patrzac na poprzedni post wydaje sie ze masz recepte na ten zbiornik - a przy obecnych temperaturach powietrza / nie wiem jak wody / moze byc ciekawie :)

Ja tez sie zbieram na pierwsza wyprawe w tym roku , ale chyba sprawdze Zagorze Slaskie przy wplywie Bystrzycy ofkoz - Polamania kija .

A jak na Zagórzu z lodem? Tam chyba jeszcze jest....A co do mojego patentu na Słup, to chyba raczej kilka razy szczęście, i sporo wyjazdów "ekologicznych" :grin: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.