Skocz do zawartości
tokarex pontony

Rzeczywista długość wędziska


Rekomendowane odpowiedzi

Jak to faktycznie jest z tymi długościami wędek. Producenci, a następnie handlowcy podają długość w stopach i centymetrach (ew.metrach). Nijak to się ma z rzeczywistością. Stopa to 30,48cm, czyli kij 12 stopowy powinien mieć długość 12x30,48=365,76cm, 13 stopowy - 396,24, a 14 stopowy - 426,72cm, itd. Czy faktycznie wędziska są dłuższe o te kilka centymetrów? Czy tylko Daiwa traktuje potencjalnych klientów uczciwie. Mikado potrafi zaniżyć długość kija o całą stopę w swoich katalogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ostatnim czasem 1ft (w przypadku, chińskich rodbuliderów) = 30cm :mrgreen:

i tyle w temacie.... stąd w katalogach 360 390 420 itd.. natomiast gdyby złożyć i zmierzyć taki patyk dokładnie... okazało by się, że często długość różni się od deklarowanego nominału w katalogach :mrgreen: o jakieś, 3-4cm ( uwzględniony w wymiarze końcowym lub też nie :lol: zapas na łączach spigot ) czyli średnio 1,5-2cm na 1 łącze czopowe.

Czy faktycznie wędziska są dłuższe o te kilka centymetrów?

Masz na myśli klasowe patyki t.zn. Szkocka Daiwa, Preston, Drennan, Middy.. itd ?

jeśli tak, to wymiary po złożeniu kija będą zbliżone do angieskiej stopy, a nie do 'chińskiej' , a jeśli będzie podane c.w. lub też deklarowana moc linki też należy się spodziewać precyzji, co w przypadku chińskiej masówki często bywa przeszacowane lub niedoszacowane.

Temat "Rzeczywista długość wędziska" początkowo zanim zacząłem czytać myślałem, że będzie ciekawiej :cool: np.jakieś przemyślenia co do długości "czesci roboczej" kija match czyli tego co zostaje po odjęciu długości dolnika często 60, a nawet ponad 80cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krakowskim targiem...zrobili 30cm :)

Chcę kupić dwie odległościówki o tej samej długości. Niby +- 7 cm to żadna różnica, ale jednak... :)

PS.Z tego co wyczytałem w internecie, to szkocka Daiwa jest produkowana w Chinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.