Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Feedery Shimano


Nooki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 months later...
przynęty na klenia   Dragon

witam! :wink:

byłem dziś w sklepie wedkarskim z racji poszukiwania wedki feederowej, i tak moja uwage przykul kij shimano catana bx medium 3,6m i cw do 100 g. Na tle wedzisk od 150 do 250 zl prezentuje sie ciekawie, choc sam kosztuje nieco ponad 300 zl.

Chcialbym uzyskac jakies info na temat tego kijka czy wart jest zainteresowania, moze ktorys z uzytkownikow dysponuje i podzieli sie swoimi uwagami. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Czyzby nikt z uzytkownikow nie mial przyjemnosci pomachac tym kijem :wink:

Mam okazje kupic ten kijek za niecale 300 zl i chyba sie skusze, gdyz w tym przedziale nie znalazlem zadnej alternatywy. Wszelkie kije firm powszechnie dostepnych na rynku w przedziale cenowym od 150 do powiedzmy 270 ustepuja temu kijowi, bynajmniej w moim ujeciu :wink:

Porownywalem go z bestmasterem i cechuje sie podobna akcja, lecz jest nieco miekszy i pewnie nie tak niezniszczalny jak brat z wyzszej polki.

Jak go zamowie i wyprobuje w lowisku zdam relacje co i jak ( a powinno byc ok :cool: )

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj go śmiało.

Ja od roku mam feeder Hyperloop (klasa niżej) i to jedna z najlepszych wędek w moim arsenale. Łowiłem nim na Wiśle (spory uciąg) i na wodzie stojącej - a nawet nie bez sukcesów wędkowałem nim z plaży (w PL i IRE) holując rekinki psie. Tak więc jeśli po feeder to do Shimano i nie daj sobie wcisnąć kitu że Shimano to musi kosztować ponaf 1k zł bo inaczej to chiński chłam. Może i chiński ale z pewnościę jest to wędka pierwszej klasy. Tak więc bez oporów śmigaj do wędkarskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink: Zamowilem wedke w sklepie internetowym, 60 zl taniej niz w sklepie w krakowie, wzialem do niej kolowrotek shimano catane w rozmiarze 4000, mam taka catane w rozmiarze 2500 przy spiningu i sprawuje sie b. dobrze drugi sezon. Zastanawiam sie tylko czy ciezar wyrzutu, a jest do 100 g nie bedzie troszke przy maly na Wisle w okolicach krakowa, chcialbym czasem polowic na rzece. Generalnie kupilem go z mysla o wodzie stojacej.

Widze , ze kolega Tomaszek jest zagozalym zwolennikiem produktow Shimano :wink:

Jest to moja pierwsza wedka tej firmy, ale przezucajac produkty konkurencji w tych cenach nie znalazlem nic ciekawszego, takze teraz pozostaje tylko sprawdzic nad woda :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mysle, ze 100 to min. wszystko zalezy od uciagu danej rzeki. Ciekawym jest fakt ze akcja tej wedki jest zupelnie inna niz kijkow troche tanszych, w ich przypadku odnosilem wrazenie ze pracuje czesc szczytowa, a od polowy w dol sztywne jak kij od szczoty. Catana natomiast podczas machania pracuje raczej na calej dlugosci ( testy oczywscie w sklepie :smile: ). Jestem bardzo ciekaw jak sie to sprawdzi na rzece, gdzie z regoly przydaje sie sztywniejszy kij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jak w temacie : Shimano Alivio BX Havy Feeder 3,96m 110g

Zakupiłem taki oto kijek i jestem ciekaw waszych opini na temat teg oto kija. Ja jak narazie byłem z nim raz nad wda i to na jeziorze ... łowiłem na bombke bo przy takim sztywnym kiju chyba nie ma sesu łowienie na szytówke na wodzie stojącej. Jak narazie holowałem nim płocie 20-22cm i musze powiedziec ze doskone czuc od samego poczatku po zacieciu czy rybka siedzi na haku czy nie ... czego nie moge powiedziec o moim drugim feederku .

Dobra teraz czekam na wasze opinie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 3 months later...

Mam zamiar zakupić federa Shimano Alivio BX Feeder M 3,65m. c.w. 100g.

Przeglądając tematy o federze spotkałem się z opiniami że Alivio BX feder to kiepskie wędki.

mógłby mi ktoś poprzeć jakimś argumentem tą opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kiepska bo to klusek,tak jak wszystkie szimki.

a, ja mam szimki, jak to koleś określił tyle że z serii AX i nie feder

i tu zgoda, jest to czysty parabolik, to jest tak jak z samochodem, jeden woli twarde zawieszenie, a drugi rower :mrgreen::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam mam spinning katane,musze przyznac ze wykonanie jest na bardzo wysokim poziomie,gdyby jeszcze byla akcja szczytowa...to nie kupil bym Tem Dragona.

Za to feeder musi miec akcje szczytowa bo bedzie problem z zacinaniem,a wiem cos o tym bo mialem wczesniej jakiegos kluska Mikado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość greg37

W zasadzie większość kijów, które trzymałem w ręce, to kluchy. Jeden tylko spełnił moje oczekiwania i był sztywny. Zamówiłem go właśnie, a bedzie to Mikado Fishfinder Feeder 3,66m cw.40-160g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

ak w temacie, niedawno kupiłem Shimano Alivio BX Feeder Heavy 3.96m no i wszystko super dopóki nie zauważałem masakryczne przetartej żyłki :cry: obie szczytówki przecierają mi żyłkę (2.5oz i 4oz) przelotki są całe, nad wodą wraz z ze znajomym doszliśmy do wniosku ze mogą być nie wykończone - widoczny kant. Czy ktoś miał podobna historie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homegeon, spróbuj przeciągnąć rajstopy (mogą być od mamy, albo siostry :lol: ) i postaraj się przeciągnąć przez szczytówkę. Jeżeli będzie ona źle wykończona to się zrobią oczka. Jeżeli nie to ... sam nie wiem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Kluska to wędka o akcji parabolicznej.Mialem kiedys feedera o takiej akcji i nie moglem ryby zaciac.

a co konkretnie mógłbyś zaproponować innego :?:

Tutaj wszyscy łowią na Sangery.

Przy zakupie zwróć uwagę z jakiego materialu jest szczytowka,bo weglowa o niebo lepiej pokazuje to co dzieje sie pod woda.Najlepszy feeder jaki posiadam to dragon legend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wszyscy łowią na Sangery.
Maniek to nie wszyscy :wink::cool: ale polecam .Tak samo jak twój dragon legend ,który już nie produkują :neutral: ale nie raz można kupić na "zadupiu" :oops: .
komentarze na temat tej wedki mile widziane
Odpuść sobie i kup federa Daiwy a na pewno będziesz zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.