Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Dragon Guide RD 835i


Romcio.fish

Rekomendowane odpowiedzi

Rodzaj kołowrotka i pełna nazwa: ze stałą szpulą, Guide RD 835i.

Zdjęcie: przy jednym z wędzisk spinningowych. Bardzo lubię ten zestaw: koł. Guide 835i i wędzisko Guide Select 5-25 g.

guide835i.jpg

Specyfikacja techniczna: Dragon; spinning (lekki, średni), picker (lekki, średni); 8 japońskich łożysk, przekładnia frezowana w mosiądzu i duraluminium, tytanowa rolka, duraluminiowe szpule, korpus i rotor wykonane z wysokoudarowego tworzywa kompozytowego. Obudowa sztywna, stopka koło-wrotka sztywna.

Dodatkowy osprzęt w zestawie: 1 duraluminiowa szpula w tym samym rozmiarze.

Sprzęt posiadam i często używam: od 3,5 miesiąca, używam 2-3 razy w tygodniu po 2-6 godz., głównie w rzekach.

Ryby, które nim łowię oraz dzięki niemu, moje największe sukcesy: poluję na: kleń, jaź, boleń, brzana. Przyławiam: szczupak do 3 kg, sum do 7 kg, małe sandacze, okonie.

Największą rybą na tym kołowrotku były sum 7 kg, boleń 4 kg, szczupak 3 kg, kleń 2,76 kg.

Podoba mi się w nim to, że: a) bardzo dobrze wyważony rotor i mechanizmy i dzięki temu nie ma bicia, B) stopka i nóżka stopki są sztywne i kołowrotek „nie ugina” się podczas wędkowania i holowania ryby, c) kabłąk i rotor mają duży odstęp od moich palców zaciśniętych na wędce, na wysokości stopki, podczas łowienia i dzięki temu te elementy nie obijają mi kostek palców. To dobry pomysł z tą odległością, bo będzie można spiningować w rękawicy. d) masywna szpula, e) kabłąk głęboko się otwiera i dzięki temu nie zdarzyło mi się samo zamknięcie kabłąka podczas zarzucania, f) kabłąk lekko się zbija korbką, g) bardzo duży zakres regulacji hamulca – prawie 3 obroty pokrętła, h) 5 lat gwarancji, i) nie skręca żyłki.

Właściwie, to nie ma luzów, a te, co są to zapewne wynikają z konstrukcji kołowrotka i praw mechaniki.

Nie podoba mi się w nim to, że: a) gumowy uchwyt na rączce jest dla mnie zbyt mały, B) korbka jest ciut za krótka i kołowrotek pod obrotówką aglia nr 2-3 w nurcie pracuje z lekkim oporem – gdyby korbka była dłuższa, to byłoby większe ramię dźwigni i lżejsze kręcenie.

Szkoda, że nie ma większego modelu, do cięższego spinningowania w rzece.

Od momentu posiadania działa bez zarzutu: Tak.

Sprzęt był dawany do naprawy: Nie.

Gdybym teraz miał kupować inny kołowrotek, wybrałbym inny model: Nie. Dokupię Guide, ale najmniejszy - na pstrągi i okonie.

Koszt kołowrotka: 235 zł, w zaprzyjaźnionym sklepie, po małym upuście. W chwili obecnej na giełdzie internetowej kosztuje 250-260 zł w opcji z darmową wysyłką.

Używam w komplecie z: żyłka 0,16 mm, 0,22 mm, wędziska: spinn Guide Select c.w. 5-25 g, spinn Express c.w. 5-25 g, spinn Team Dragon c.w. 3-14 g.

Inne ewentualne dodatkowe uwagi, wyjaśnienia: Na razie nie rozbierałem kołowrotka, w sumie jest nowy i nie było potrzeby, jednak planuję samemu konserwować i zrobię to najbliższej zimy. Nie dostałem pokrowca na kołowrotek, dokupiłem solidny sprzedawany luzem. Myślę, że w takiej cenie kołowrotek powinien być wyposażony w pokrowiec. Może jest, ale ja nie dostałem, a w sklepie wyleciało mi z głowy sprawdzanie pokrowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
przynęty na klenia   Dragon

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.