Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zbiornik zaporowy Dobromierz


feederalny

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji śledzenia bardzo ciekawego wątku założonego przez Siarqa "Zbiornik zaporowy Słup -prawo wodne" chciałbym ustalić czy ustawa z dnia 5 . I . 2011 dz.u. 159 . art. 21 mówiąca m.in. o tym, że że strefy ochronne ujęć wody ustanowione przed dniem 1 stycznia 2002 r. wygasają z dniem 31 grudnia 2012 r., ma wpływ na wędkarskie zmartwychwstanie, a może poprawniej należałoby powiedzieć na narodziny Dobromierza, bo dotychczas nie można było tam wędkować, lub nawet przebywać nad wodą. Bardzo proszę wszystkich posiadających jakąś wiedze na ten temat o przekazywanie informacji. Kto się orientuje jaki to zbiornik z pewnością zgodzi się że taka woda, niezwykle pięknie położona, o ogromnym potencjale, to prawdziwa oaza na suchej wędkarsko ziemii wałbrzyskiej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

tu jest jeszcze kwestia tego ze dzierzawca nie jest PZW a "wodociagi" takze zniesienie straf ochronnych moze skutkowac usuniecie zakazow przebywania w okolicy a nie wedkowania... tak jak na slupie plywac wolno ale wedkowac juz nie z lodki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak sie złożylo , ze ucielem dzis sobie pogawedke z komendatem PSR i rozmawialismy chwile o Dobromierzu... Niestety ta woda raczej nigdy niezostanie udostepniona dla wedkarstwa i rekreacji. Powody:

-program Natura 2000

-zbiornik wody pitnej

-krajobrazowy Park

-zarządca wody

Ustawa z 5.1.2011 nic nie zmieniła dla tego zbiornika..., także jedyne co tam można to "kłusować"...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Witam

Nie wiem czy jest nie do konca poinofromwany . Jako przedstawiciel prawa w tym temacie wydaje mi się ze wie co mówi. Oczywiście jestem jak najbardziej za tym aby ów zbiornik udostępnić dla wędkarzy . Jednak biurokracja i nepotyzm urzędników w naszym kraju blokuje wszystkie pozytywne pomysły. Jeśli będziecie wiedzieć coś więcej o udostępnieniu to piszcie . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Józku

Nie mam powodow by Ci niewierzc , w to co napisales. I sam z checia sie wybiore tam polowic jak udostepnia formalnie ta wode. Swoja opinie napisalem na podstawie wlasnych doswiadczen z biurokracja pzw w naszym kraju , oraz info jakie otrzymale od psr , wiec sie nia podzielilem na forum. Dla przykladu nieopodal legnicy jest tez zaporowka gdzie przez widzimisie pzw jest zakaz wedkowania z lodzi a mozna plywac ludkami, badz stawy nalezace do wodociagow ktore sluza oczyszczaniu wody , na ktorych jest formalny zakaz wedkowania , niedotyczy on jednak wybrancow pracujacych w wodociagach... Jam nie wrog , tylko z pewna rezerwa podchodze do obietnic prl-owskiej instytucji jaka jest pzw w tym kraju. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

byl moze ktos polowic na dobromierzu? ja bylem dwa lata temu i powiem ze polowilem duzo sporych leszczy takich od 35 do 57 najwiekszy, sporo ploci do 35 cm, male klenie na spining kilka szczupakow nie za duzych. sandacze takie jak szczupaki i nie zawiele ich bylo, najmniejszy jakiego tam zlapalem mial moze z 15 cm, dziwilem sie ze udalo mu sie polknac dużo kotwice od blachy. bylem zdziwiony jak zlapalem rybe podobna do ploci na woblera ktora sie okazala kilowym jaziem.

na 50 wizyt na dobromierzu ryb polapalem w porownaniu z innymi zbiornikami pod nadzorem pzw wiele, 3 mandaty po 100 zł kilka razy uniknelem kontroli. w sumie za dobromierz zaplacilem 700 zł mandatow ale oplacalo sie. karty wedkarskiej nie oplacam od 3 lat i niemam z tego powodu wyrzutów sumienia. czasami jeżdżę na lowiska pod kontrola pzw i powiem ze kontrol na takich zbiornikach pzw jest jak wygrac w totolotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byl moze ktos polowic na dobromierzu? ja bylem dwa lata temu i powiem ze polowilem duzo sporych leszczy takich od 35 do 57 najwiekszy, sporo ploci do 35 cm, male klenie na spining kilka szczupakow nie za duzych. sandacze takie jak szczupaki i nie zawiele ich bylo, najmniejszy jakiego tam zlapalem mial moze z 15 cm, dziwilem sie ze udalo mu sie polknac dużo kotwice od blachy. bylem zdziwiony jak zlapalem rybe podobna do ploci na woblera ktora sie okazala kilowym jaziem.

na 50 wizyt na dobromierzu ryb polapalem w porownaniu z innymi zbiornikami pod nadzorem pzw wiele, 3 mandaty po 100 zł kilka razy uniknelem kontroli. w sumie za dobromierz zaplacilem 700 zł mandatow ale oplacalo sie. karty wedkarskiej nie oplacam od 3 lat i niemam z tego powodu wyrzutów sumienia. czasami jeżdżę na lowiska pod kontrola pzw i powiem ze kontrol na takich zbiornikach pzw jest jak wygrac w totolotka.

No to super - wedkarstwo w najszlachetniejszym wydaniu...prawdziwa pasja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

ostatnio na Dobromierzu częstsze kontrole są ale ryba raczej też ruszyła. Powiem Wam szczerze nie chcę żeby ten zbiornik byl pod PZW bo wtedy blady ch*j strzeli ryby. Jak patrze na kulture wedkarzy pod egida PZW to mam dość;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karty wedkarskiej nie oplacam od 3 lat i niemam z tego powodu wyrzutów sumienia. czasami jeżdżę na lowiska pod kontrola pzw i powiem ze kontrol na takich zbiornikach pzw jest jak wygrac w totolotka.

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale to co robisz to czyste kłusownictwo. :mrgreen:

I na prawdę nie ma czym się chwalić. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam.

Doszły mnie słuchy , że od 2015 roku będzie można wędkować na Dobromierzu , ale tylko mając wykupione jakieś extra zezwolenie . Kto , gdzie za ile - tego nie wiem . Może dowiem się więcej w kole jak będę opłacał kartę .

Jak ktoś z kolegów ma jakąś wiedzę n/t Dobromierza to proszę o info na forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli prawda jest to co napisał wyżej kolega Józef .... to chyba tylko w Polsce takie rzeczy mogą się odbywać na niekomercyjnych łowiskach. Kto tam wogole sprawuje władzę nad tym akwenem pzw czy wodociągi? Bo jeśli wodociągi to zrobią co zechcą a jeżeli pzw tj to dyskryminacja wedkarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info kolego , ale jeszcze dopytam :

- czy będą rozdawane w kołach PZW ?

- w/g jakich kryteriów ; kto pierwszy ten lepszy czy jak ?

- te 500 szt. to pula na cały okręg ?

Pozdrawiam .

Nie wiem na jakiej zasadzie będą rozdawać te zezwolenia komu i jak,myślę że już nie długo wszystko się wyjaśni przy sprzedaży znaczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co roku ta sama nadzieja ,ale przecież nie zmienił sie zarzadca wody i dalej sa nimi wodociagi a one maja w ..... wedkarzy . Wola miec spokój co do zezwolen to ja juz slyszalem tyle wymysłów że w żadno już nie uwierze ost. podobno mieli dostac kilka zezwolen mieszkancy i co ano dostali kilka ale mandatów .Po co zmieniac system który przynosi dochody dla czyjego dobra dla nas wedkarzy nie za bardzo chce mi sie wierzyc .A te niby 500 szt zezwolen to niby co losowanie zrobia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.