Skocz do zawartości
tokarex pontony

Antyzaczepowe główki


Mariusz1

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

jest kilka rodzajów antyzaczepów. Zapewne chodzi ci o główki zabezpieczone podwójnym drucikiem, takie jak te:

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/popenphoto.php?file=../p/s3/1233319209.jpg

Przede wszystkim nie oczekują cudów, albowiem:

1. te główki zostały stworzone do łowienia w konkretnych warunkach przez nyskich wędkarzy łowiących sandacze na głębinowie (karcze, zatopione krzaki itp.). Dlatego nie będą chroniły przed klinowaniem się przynęt w kamieniach, ani przed roślinnością (zwłaszcza tą miękką)

2. przy delikatnych braniach będziesz miał problem z zacięciem, bo by było skuteczne ryba musi ugiąć drut szczęką, a wiadomo że nie zawsze to zrobi

3. aby te główki dawały jakiś efekt muszą być odpowiednio prowadzone: powolutku, z wyczuciem, delikatnie przeprowadzane przez przeszkody. Jeśli będziesz zacinał przy każdym oporze to prędzej czy później i tak złapiesz zaczep

Mam kilka tych główek ale generalnie rzadko ich używam. Może dlatego że łowię głównie w odrze, gdzie przynęty traci się w kamieniach.

I na koniec rada. Taniej wyjdzie samodzielne wykonanie tych główek, a jest to proste. Użyj drutu ze szczotki do czyszczenia rdzy (sprężynuje i jest już podwójnie złożony). Wystarczy lekko go zagiąć, dostosować długość i wkleić (wlutować) do główki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź, też tak myślałem iż nie są zbytnio praktyczne, co do zielska może kiedyś ktoś wymyśli jakiś patent jak go skutecznie omijać.

Jeszcze jedno pytanie nie otwierając niepotrzebnie nowego tematu, co sądzicie o używaniu kopyt fluorescencyjnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Co do antyzaczepu- w tamtym roku dostałem od znajomego dwie cudne wachadłówki (niestety nie pamiętam firmy) z antyzaczepami, coś podobnego w linku:

http://fishingworld.pl/pl/wahadlowka-cora-z-classic-weedless-srebrny-55cm-22g.html

wszystko szło świetnie dopóki nie rozgięły się troszkę druciki i zakłócały pracę całej przynęty , która była naprawdę świetna (według szczupali :D )

Potem próbowałem te druciki ponaginać i nic z tego. W rezultacie oba wachadła zostały na kamieniach, ale dopóki druciki były na swoim miejscu przynęta pracowała REWELACYJNIE i było zdecydowanie mnie zaczepów. Wniosek- polecam, ale do czasu ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.