Skocz do zawartości
tokarex pontony

Składki PZW 2014


Robal

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno ZG PZW ustalił wysokość składek na 2014 rok:

Członkowska : http://www.pzw.org.pl/zgpzw/wiadomosci/87036/63/uchwala_zg_pzw_w_sprawie_skladki_czlonkowskiej_na_2014_r

Ulgowa standardowo +1zł jak co roku.

Okręgowa do sprawdzenia tutaj: http://www.pzw.org.pl/pzw/wiadomosci/lista/63/skladki

W okręgu Poznań ulgowa okręgowa nie wzrosła tak jak to miało miejsce rok czy 2 lata temu.

A jak u Was ze składkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Nie pojmuję tego jak płocko- włocławski mógł się rozpaść :shock: Tyle ładnej wody w tamtych okolicach. A w łódzkim PZW- Krzywie w Zgierzu, dwa bajorka w Ldzaniu, parę stawów w parkach miejskich i łódzki PZW dalej funkcjonuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w łódzkim PZW- Krzywie w Zgierzu, dwa bajorka w Ldzaniu, parę stawów w parkach miejskich i łódzki PZW dalej funkcjonuje...

do funkcjonowania to mu bardzooo daleko...

porozumienia z sąsiednimi okręgami...zero.

jedyne porozumienie to 50pln na składkę ze Skierniewicami...żenada

z Łodzią nikt nie chce bo niema nic do zaoferowania.

:oops::oops::oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pojmuję tego jak płocko- włocławski mógł się rozpaść :shock: Tyle ładnej wody w tamtych okolicach. A w łódzkim PZW- Krzywie w Zgierzu, dwa bajorka w Ldzaniu, parę stawów w parkach miejskich i łódzki PZW dalej funkcjonuje...

Witaj , rozlecial sie bo tacy gospodarze byli w Okregu. Nic nie dbali o wedkarzy, to byl Okreg dla rybakow a nie dla wedkarzy. Sieci na sieciach staly, Wpyprzedawali majatek co po padlo ,brali pozyczki z bankow a zastawiali nieruchomosci, dzialki, zeby tylko mieli na wyplaty i diety. Na dodatek wygrywali przetargi na obwody rybackie ale nie mieli pokrycia w kasie na dzierzawę.. To bylo do przewidzenia, ze nie bedzie kasy na funkcjonowanie, Tak doprowadzily rzady w Okregu Prezesi i ichy koledzy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pojmuję tego jak płocko- włocławski mógł się rozpaść :shock: Tyle ładnej wody w tamtych okolicach. A w łódzkim PZW- Krzywie w Zgierzu, dwa bajorka w Ldzaniu, parę stawów w parkach miejskich i łódzki PZW dalej funkcjonuje...

Witaj , rozlecial sie bo tacy gospodarze byli w Okregu. Nic nie dbali o wedkarzy, to byl Okreg dla rybakow a nie dla wedkarzy. Sieci na sieciach staly, Wpyprzedawali majatek co po padlo ,brali pozyczki z bankow a zastawiali nieruchomosci, dzialki, zeby tylko mieli na wyplaty i diety. Na dodatek wygrywali przetargi na obwody rybackie ale nie mieli pokrycia w kasie na dzierzawę.. To bylo do przewidzenia, ze nie bedzie kasy na funkcjonowanie, Tak doprowadzily rzady w Okregu Prezesi i ichy koledzy. Pozdrawiam

Święte słowa,,,Warunek dostalismy prosty,minimum 100 członków w kole.dziwią mnie troszkę te wymagania bo to PZW dostanie po tyłku i to finansowo,a przecież Oni pieniążki lubią........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W tym poście jeszcze nie pisałem, bo jak dotąd nie miałem pytań co do składek, porozumień, etc.

Teraz nurtuje mnie taka kwestia (pisałem kilkakrotnie do mojego okręgu PZW, ale mnie olali):

Zawsze (od jakichś 15 lat) opłacałem składkę na przełomie lutego i marca (nie wędkowałem wcześniej). Teraz chcę zacząć już od stycznia, czyli powiniennem opłacić kartę i pobrać rejestr na początku stycznia. I tu pojawia się problem: jak do koła przychodziłem na początku lutego to mówili mi "Panie, co tak wcześnie Pan przyszedł - skarbnik będzie dopiero po 15-tym, a zresztą znaczki z "głównego" jeszcze nie przyszły".

Moje pytanie jest takie: jak (gdzie) mam opłacić składki jeśli chcę łowić od początku roku?

Z góry dziękuję za odpowiedź - Pablo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie jest takie: jak (gdzie) mam opłacić składki jeśli chcę łowić od początku roku?

Z góry dziękuję za odpowiedź - Pablo

Zmienić koło na takie, w którym będziesz mógł wykupić wcześniej- nawet na koniec bieżącego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie jest takie: jak (gdzie) mam opłacić składki jeśli chcę łowić od początku roku?

Z góry dziękuję za odpowiedź - Pablo

Zmienić koło na takie, w którym będziesz mógł wykupić wcześniej- nawet na koniec bieżącego roku.

Dokładnie. W obecnej formie działalności PZW jednym z najważniejszych wyznaczników "siły i wartości" koła jest liczba członków. Miano to noszą z reguły koła mieszczące się w najłatwiej dostępnych miejscach. Większość przyjmie/przejmie nowego z pocałowaniem ręki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Niedawno ZG PZW ustalił wysokość składek na 2014 rok:

Członkowska : http://www.pzw.org.pl/zgpzw/wiadomosci/87036/63/uchwala_zg_pzw_w_sprawie_skladki_czlonkowskiej_na_2014_r

Ulgowa standardowo +1zł jak co roku.

Okręgowa do sprawdzenia tutaj: http://www.pzw.org.pl/pzw/wiadomosci/lista/63/skladki

W okręgu Poznań ulgowa okręgowa nie wzrosła tak jak to miało miejsce rok czy 2 lata temu.

A jak u Was ze składkami?

Proszę o jakąś podpowiedź jak te pliki otworzyć , bo wyświetla mi się jakiś kod z alfabetu mafii który został przetworzony przez Enigmę . Pozdrawiam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2014 obowiązują następujące OPŁATY:

składka pełna- 235 zł ( 68,00 -członkowska, 150,00-okręgowa,15,00-fundusz Koła, 2,00-ubezpieczenie)

składka ulgowa-126 zł (34,00-członkowska, 75,00-okręgowa, 15,00-fundusz Koła, 2,00-ubezpieczenie)

Koło Lewin Brzeski woj opolskie

POZOSTAŁE INFORMACJE:

1.Składka uzupełniająca porozumieniowa wynosi 100,00 ( dla członków innych okręgów chcących wędkować w Okręgu Opole- składkę należy opłacić w Kole do którego się należy!)

2.Opłata jednodniowa dla członków PZW wynosi 30,00

3.Opłata trzydniowa dla członków PZW wynosi 60,00

4.Opłata tygodniowa dla członków PZW wynosi 90,00

5.Opłaty dla nie zrzeszonych podsiadających kartę wędkarską i cudzoziemców:

-jednodniowa 50,00

-trzydniowa 130,00

-tygodniowa 180,00

-roczna 400,00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Toruń to ceny są z kosmosu. 215zł za samą Wisłę??? To w innych okręgach za sporo niższe pieniądze są wody nizinne. Ja w tym roku raczej nie opłacę składki, pieprzę ich- połowię u konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W tym poście jeszcze nie pisałem, bo jak dotąd nie miałem pytań co do składek, porozumień, etc.

Teraz nurtuje mnie taka kwestia (pisałem kilkakrotnie do mojego okręgu PZW, ale mnie olali):

Zawsze (od jakichś 15 lat) opłacałem składkę na przełomie lutego i marca (nie wędkowałem wcześniej). Teraz chcę zacząć już od stycznia, czyli powiniennem opłacić kartę i pobrać rejestr na początku stycznia. I tu pojawia się problem: jak do koła przychodziłem na początku lutego to mówili mi "Panie, co tak wcześnie Pan przyszedł - skarbnik będzie dopiero po 15-tym, a zresztą znaczki z "głównego" jeszcze nie przyszły".

Moje pytanie jest takie: jak (gdzie) mam opłacić składki jeśli chcę łowić od początku roku?

Z góry dziękuję za odpowiedź - Pablo

Przyznam że o czymś takim nie słyszałem. Misie z Twojego koła w sen zimowy zapadają? Raz zdarzyło mi się pocałować klamkę jak przyszedłem na początku stycznia.

Ale to było w starym kole, w nowym bez problemu opłacam składki w pierwszy czwartek nowego sezonu.

Jeśli mieszkasz w Hucie, zapraszam: koło Piast - Piastów 14, czwartek 18-20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z tym Mazowieckim wkońcu ?? :shock: Jakie wody posiada z kąd do kąd można łowić i ile dopłata bo przejąć PŁ-Wł przejeli ale nigdzie nie jest podane co dalej z tymi wodami .....jakaś tajemnica czy się teraz inni muszą nażreć żeby " wędkarski plebs "potem mógł się coś dowiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z tym Mazowieckim wkońcu ?? :shock: Jakie wody posiada z kąd do kąd można łowić i ile dopłata bo przejąć PŁ-Wł przejeli ale nigdzie nie jest podane co dalej z tymi wodami .....jakaś tajemnica czy się teraz inni muszą nażreć żeby " wędkarski plebs "potem mógł się coś dowiedzieć ?
Na obecną chwilę w byłym Płocko-Włocławskim nie ma żadnej wody :evil: Można łowić jedynie po wykupieniu pozwolenia w RZGW W Warszawie.Tu kilka informacji http://www.pzwkasztelan.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem nie co na porozumienia obecnie i do konca sam nie jestem pewien.

http://www.pzw.org.pl/kielce/cms/9855/tabela_skladek_czlonkowskich_na_2014_r_w_okregu_pzw_kielce

http://www.pzw.org.pl/lublin/wiadomosci/86985/63/uchwala_nr_24_zo_pzw_w_lublinie_dotyczaca_wysokosci_skladki_okre

Opłacała by się migracja z pzw kielce do lublina , patrząc na wysokosc składek porozumien? . Głównie wędkuje okręg radom , kielce kilka razy w roku dunajec i wisłoka

Po za tym lublin ma porozumienie ze słupskim , a to może być plus pod plan wakacyjny , łowie na wodach nizinnych .

Jest wogóle mozliwa migracja do innego województwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wogóle mozliwa migracja do innego województwa?

Oczywiście. Idziesz do pierwszego lepszego koła "publicznego" i prosisz o znaczki. Koła "publiczne" to takie koła, których największym zaszczytem i chwałą jest liczba członków. Nie zajmują się niczym szczególnym, mają jakąś wodę pod opieką, ale zwykle tylko na papierze. Opłacając tam składki dokładasz się do sukcesu. Sam przez n lat należałem do ś.p. okręgu płock-włocławek, po czym po przeprowadzce do Gdańska nagle zacząłem opłacać gdzie indziej. Z pocałowaniem ręki przyjęli ode mnie pierwsze 250zł składek. Dalej zresztą przyjmują, a jak raz pocałowałem klamkę bo akurat było zamknięte i poszedłem opłacić do sąsiadów to był lament, że sąsiedzi podebrali człowieka :)

Są też koła "prywatne", które często robią coś dobrego, ale czasem nie sposób się tam dostać bez znajomości. Któregoś razu próbowałem telefonicznie dostać się do fajnego aktywnego koła związanego z policją, opiekującego się jednym z ulubionych akwenów. Na pytanie czy mógłbym dołączyć, odpowiedziano mi pytaniem czy ktoś z rodziny jest w policji ....

Reasumując tą żartobliwą (ale jakże prawdziwą) opowieść - możesz. Przejrzyj listę kół w okręgu, który cię interesuje, zadzwoń na wszelki wypadek, żeby nie jechać na próżno i heja. Nic nie potrzebujesz oprócz legitymacji i karty wędkarskiej. Rejestru z innego okręgu pewnie też od ciebie nie będą chcieli (bo oni tylko swoje przyjmują w rozliczeniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłacała by się migracja z pzw kielce do lublina , patrząc na wysokosc składek porozumien? . Głównie wędkuje okręg radom , kielce

Sam mam podobny dylemat. Jestem w PZW Radom(twu fuj ścierwo i i metr mułu) i jak te dziady nie podpiszą z Kelcami porozumienia to spadam z tego barłogu.

bambuko11, popatrz sobie kwestie zarybień :shock: . Radom zarybia tylko tą sadzawkę w Domaniowie a Kielce masakra (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Dba o to co ma. Przekonałem się w zeszłym roku. Kontrolują, zarybiają i są efekty! Nawet rzeki są wspomagane!

Na Walnym w Radomiu jak poruszyłem kiedyś kwestie zarybień rzek to się większość roześmiała.

A co do PZW Lublin? Powiem tak wszystko będzie lepsze niż PZW Radom!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było dla was jak by podpisali , dlatego Pzw radom nie brałem pod uwagę :) . Choć własnie jak czas pozwala jedzie się na domaniów . Zarybiają u nas to prawda , czego nie wyłapią w tydzień to zostanie na później :) ale wszędzie jest podobnie . Kontrole miałem 3 razy w 2013 ale też malo czasu na wędkowanie ( 1 Brody 2 razy Suchedniów ) . Mi szkoda w kieleckim dopłacać 25 na domaniow i 70 na tarnów , będzie trzeba najwyżej zrezygnować z wyjazdów na dunajec .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.