Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne Strona Główna Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne
Forum wędkarskie portalu wędkarskiego haczyk.pl - wędkarstwo, łowiska, sprzęt oraz metody i sposoby połowu.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  FAQGaleria
 <b>Społeczność</b>Społeczność  GrupyGrupy  FAQPortal  FAQGrand Prix 2014  FAQSklep
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
  Plecionka Mikado Nihonto Octa Braid
konkurs

Poprzedni temat «» Następny temat
Z czego są zrobione sztuczne przynęty miękkie?
Autor Wiadomość
kuki2056

Wysłany: 03-11-06, 10:44   Z czego są zrobione sztuczne przynęty miękkie?

witam wie ktos z czego sa zrobione kopytka, twisterki i inne przynety miekkie? bardzo prosze o pomoc. z gory dziekuje

keri 

Wysłany: 03-11-06, 13:10   

kuki2056 napisał/a:
z czego sa zrobione kopytka
Nie jestem fachowcem ale chyba z ziemniaków i mąki :lol:
A tak serio to jest to jakaś mieszanka silikonowo-kauczukowa zapewne każda firma robi to z nieco innych składników bo jak pewnie sam zauważyłaś są bardzo rożne.

madi 
Łazęga rzeczna ;)

Pomogła: 30 razy
Wysłany: 03-11-06, 14:19   

keri napisał/a:
kuki2056 napisał/a:
z czego sa zrobione kopytka
Nie jestem fachowcem ale chyba z ziemniaków i mąki :lol:

No kurcze o mało się nie pisikałam :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nie no keri to ci wyszło :!: :!:

keri 

Wysłany: 03-11-06, 16:06   

madi napisał/a:
Nie no keri to ci wyszło :!: :!:
Nie wyszło bo jeszcze nigdy sam kopytek nie robiłem. :wink:

Dwie_sety 
użytkownik nieaktywny

Wysłany: 03-11-06, 17:29   

Kilo ziemniaków gotujesz w mundurkach, gorące obierasz ze skórki i przeciskasz przez praske do miski niech wystygną. Ugniatasz je lekko w misce wycinasz 1/4 i w to miejsce sypiesz mąke pszenną + 4-5 łyżek kartoflanej. Posypujesz stolnicę mąką wywalasz zawartość miski wbijasz jedno jajko dodajesz dużą szczyptę soli i zagniatasz tak długo aż przestanie sie kleic do rąk, czasem trzeba podsypać jeszcze trochę mąki.
nastawiasz w szerokim rondlu osoloną wodę.
Wałkujesz ciasto w wałki i tniesz nożem skośne kopytka. wrzucasz je partiami na wrzątek, gotujesz 2-3 minuty od wypłynięcia. Wybierasz na talerz łyżką cedzakową. Gotowe.

Kopytka odpowiedniej wielkości są niezłą przynętą na karpie i inne karpiowate.

A rippery i twistery robione są z silikonu z dodatkiem barwników brokatu modyfikatorów i plastyfikatorów na wtryskarkach.

keri 

Wysłany: 03-11-06, 17:40   

Dwie_sety, dzięki za przepis. Ciekawi mnie czy ten przepis zadowoli kuki2056

kuki2056

Wysłany: 04-11-06, 11:13   

dzieki Dwie_sety,to ci wyszlo.ale teraz tak powaznie.wiesz cos wiecej na ten temat??????????probowalem juz wszystkich mozliwych sposobow.nawet pisalem do producentow zajmujacych sie wyrobem roznych sylikonow itp. no i ZONK.na innych forach wedkarskich tez juz bylem ale tam nawet nikt mi nie odp. jeszcze raz dziekuje i prosze o dalsze wskazowki. pozdrawiam

keri 

Wysłany: 04-11-06, 11:43   

kuki2056, Tylko tak naprawde to po djabła ci to :shock:

wobler129 
Sandaczowe ostatki

Wysłany: 04-11-06, 11:52   

keri napisał/a:
kuki2056, Tylko tak naprawde to po djabła ci to :shock:

Może sam chce zacząć robić kopytka z tego czegoś :?:

kuki2056

Wysłany: 04-11-06, 17:46   

dokladnie tak,mam zamia robic kopytka,twisterki,riperki i co sie tam jeszcze da.zrobilem sobie forme z gipsu,wypelnilem ja 'zwykłym' sylikonem.wyszlo mi eleganckie kopytko ze wszystkimi szczegolami ztym ze bylo twarde :( ( atak poza tym to oki. pozdro

wobler129 
Sandaczowe ostatki

Wysłany: 04-11-06, 20:49   

Dobry pomysl kuki2056. Teraz tylko niech ktos napisze z czego sa te gumowe przynety i bedziesz mial zabawe :wink: Ja bardzo lubie majsterkowac. Najbardziej przy kogutach :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

keri 

Wysłany: 04-11-06, 21:34   

kuki2056, tak z ciekawości zapytam: jaki koszt jest wyprodukowania przez ciebie jednej gumy :?:

maniek 
ODRZAŃSKI TRAPER

Ulubiona metoda połowu: Od urodzenia grunciarz inne tylko dla smaku
Wysłany: 04-11-06, 22:21   

kuki2056 napisał/a:
ja 'zwykłym' sylikonem.wyszlo mi eleganckie kopytko ze wszystkimi szczegolami ztym ze bylo twarde

A jaki silikon użyłeś ,bo są twarde i miękie,
a, następne pytanie czy swoje wyroby poddawałeś obrubce termicznej np .moczyłęś w gorącej wodzie lub oleju.Coś niecoś sobie przypomniałem jak kolega sam produkował silikonowe ,twisterki .

shogun_zag 

Wysłany: 04-11-06, 22:30   

Tu nie ma nic do "śmaiacia" :mrgreen: Kiedyś to przerabiałem. Jako materiału używałem zniszczonych gumek ... tych z przynęt wedkarskich :lol: ;) Rippery i świstery z obciętymi ogonkami były bezużyteczne, zacząłem je zbierać i ... miałem materiał.
Formę odlałem z gipsu na podstawie oryginalnej gumy ... wędkarskiej ;) Sama komorę, by wlewany materiał nie wchłaniał sie do gipsu i nie kleił nasączyłem olejem tungowym ale równie dobrze mógłby być pokost.

Sprawę odpuściłem, gdyż:
1. w domu śmierdziało niemiłosiernie a o dymie już nie wspomnę
2. odlewane w ten sposób gumy nie były całkiem ... jak by to powiedzieć ... twarde na powierzchni. Najnormalniej w świecie sie ślimaczyły, jakby były nasączone olejem. Pewnie jest na to jakiś sposób ale ja do tego nie doszedłem.

Temat odpuściłem bo nie miało to nic wspólnego z modernizacją juz istniejących kształtów a jedynie ich powielanie z drobnymi zmianami (większa powierzchnia ogonka). Ponadto robiłem to jak mi sie bardzo nudziło, a że teraz trudno mi wygospodarowac chwilę wolną ... :( Szkoda było mi tez domowników którzy zmuszeni byli siedzieć w dymie i smrodzie, bo do garażu w którym mógłbym to robić nie szkodząc nikomu mam za daleko ... jakieś 150 m :oops: :cool: :lol:

"Nie sądziłem, że na świecie jest aż tylu _idiotów - dopóki nie zobaczyłem Internetu" (S.Lem)

keri 

Wysłany: 05-11-06, 09:50   

shogun_zag napisał/a:
Temat odpuściłem bo nie miało to nic wspólnego z modernizacją juz istniejących kształtów a jedynie ich powielanie z drobnymi zmianami
I właśnie dla tego do tematu podeszłem z lekką dozą humoru. Jest tak ogromny wybór gumek na rynku za przystępną cenę że wg mnie mija się z celem produkcja ich tylko dla potrzeb własnych.

Info
Odpowiedz do tematu