Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Bolenie 2014


Tomek1988

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 2 weeks later...

Coś marnie się ten wątek rozwija :roll:

Wieczorny drapieżca na Basuńskiego bezsterowca.

Udało się jeszcze wieczorem połowić na czystej wodzie, jutro już będzie kicha bo woda zaczęła walić w górę i płynie piana więc się nie zapowiada ciekawie :(

Bolek zagryzł BB7 ekonom.

4d056198-b9cc-4514-8b8f-decb139a85f1_zps600adb95.jpg

54d962ad-6316-4229-b470-15afac040f46_zpse2a56454.jpg

c02fedf2-5ac4-4eae-885e-a057f3dcd3c5_zps7a4942f3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

normal_bol~0.jpg

Ryba złowiona na totalnym bezrybiu. Upał, lampa, wysoka i brudna woda. Do tego boleń żerujący na narybku poukrywanym w brzegu.

Pół dnia pływania bez ryby ( po za sandaczem Sobiego) , przerzucone wszystkie woblery w pudełku głównym ... i jeden z ostatnich woblerów w "drugim" pudełku okazał się skuteczny tego dnia. Ryby reagowały tylko na niego, mimo że to duży 8 cm klocek a wszystkie złowione tego dnia ryby srały zielono-srebrną breją z małych rybek.

Wobler intrygował ryby do tego stopnia, że pierwszy raz zdarzył mi się ponowiony atak bolenia po nietrafieniu - chyba że dwie sztuki wystartowały do wobka.

Niestety ryby nie powalały wielkością. Ten z fotki był największy. Około 17:00 bolenie przestały reagować na cokolwiek a ataki na sieczkę zdarzały się sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mój pierwszy boluś wyciągnięty z Wisły na własnoręcznie robionego woblera. Całe 47 cm, ale radość jakby z medalowego. I chyba już mnie wciągło, bo kolejne wobki są robione. Tym razem troszkę minimalnie większe i 2 gr cięższe.

bolen

moj_woblerek_boleniowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość Rob36

Tego bolenia (63 cm) złapałem 18 lipca i jest to pierwszy mój boleń w tym roku. Spinninguję rzadko więc niewiele ich łapię ogólnie, ale jak już się trafi to jest radocha. Uderzył na woblera pływającego po powierzchni, więc widziałem ten atak. Plecionka 0,12 mm + metrowy przypon z fluorocarbonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.