Skocz do zawartości
tokarex pontony

Feeder min 90g CW do 250zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak jak w temacie potrzebuje feederka do 250 zł, najlepiej jakby miał 390-400 cm, min CW 90 ale lepiej więcej aby można było konkretnie machnąć. Łowię na stawie, jeśli chodzi o przynętę to różnie. Czasem na pelet czasem rosówka różnie. Na łowisku są karpie, jesiotry ale zdarzy się i spory amur. Obecnie łowie na Jaxon inspiral feeder 60-120g cw 360cm. Ale będę wymieniał na coś innego, odchodzi korek (a raczej okleina korkopodobna :/) Wiem że kij za 170 zł ale bez przesady to jakieś nieporozumienie aby po 3 tyg po pierwszym deszczu to odłaziło... Dodam że kij pomimo tego że wyrzut do 120g to bał bym się na niego założyć większy ciężarek niż 50g :/ Dlatego wolę dołożyć i mieć coś porządnego. Póki co znajomy bardzo mi zachwala wędkę SHIMANO ALIVIO FEEDER CX Heavy 3,96m 110g za około 250zł ale ja nie miałem okazji jej zobaczyć.

Czy macie jakieś ciekawe propozycje ? Czy może ktoś z Was miał do czynienia z tym Shimano ?

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

hejka, kijek nie jest zły w tych pieniądzach, przed zakupem koniecznie obejrzyj czy przelotki są w linii i czy blank nie odchodzi od osi... bez oglądanai bym się nie odważył

największy minus kija to cena zapasowych szczytówek ...

alternatyw jest niewiele , procastery daiwy , jak jeszcze nie zraziłeś się do rodzimych producentów-importerów mozna przemyśleć Mikado uv

jaxona reklamuj - nie powinno być problemu (nie wspominaj o deszczu tylko o mokrych rękach)

strzała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w Rzeszowie go nie znalazłem nigdzie :/ Ale za to oglądałem Robinson power Feeder 3.9m 150g i powiem szczerze pomimo tego że kij za 280 zł zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie bardzo lekki sztywny świetnie się na sucho prezentował. Chyba na minus to że rękojeść nie w całości z korku ? Widział ktoś ten kij ? Chyba że jeszcze coś innego ?

Dzięki za pomoc ! Jaxona będę reklamował na pewno tak samo mówił sprzedawca ale dopiero wtedy jak kupie coś innego albo na koniec sezonu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnym robinsonem (poza tyczkami) nie machałem niestety

sam uważam pełną korkowa rękojeść w feederze za utrapienie

ładuje koszyki lewą ręką stąd lubię dolną część dolnika w piance - po wędkowaniu troche wody i przetarcie rozwiązuje problem ... w tradycyjnych (mam niestety pełen korek w kilku kijach) tu zanęta mocno wchodzi w korek (zwłaszcza przyciemniane barwnikami zanęty na ciemne dno albo czerwone barwione glinkami płociówki) do tego jak czasem grzybas w korek wejdzie to cięzko wytępić.

shimano alivio bywają w decatlonach - może taki masz w okolicy

co do kijków w budżecie - jest kilka innych opcji: daiwa procaster - jak lubisz pólparaboliki, jak smuklejsze i sztywne to masz mikado uv, jak palki to mikado golden bay.

- procastera kupiłem teściowi - wariant z dopalką 330-390 cw100g , na długości 330 stosunkowo sztywny i bardzo mocny kijek na mniejsza rzeczkę i jeziorowanie za grubszą rybką, z dopałką robi się parabolik pod jeziorowe leszcze i bardzo cienkie żyłki, fajne płynne pełne ugięcie, duże solidne przelotki dwustopkowe... Fajny kij jednak koniecznie przed zakupem trzeba obejrzec- czasem trafiają się niecentryczne przelotki

plusy - duże przelotki dwustopkowe, pełne i płynne ugięcie, dobrze trzyma rybę pozwala łapać bardzo cienko

minusy- korek słabej jakości (tona szpachli), trzeba uważać przy zakupie bo trafiają się gorzej wykonane egzemplarze (niecentryczne przelotki)

-mikado uv twin feeder sam posiadam (cw 110 dł 330-390) na 330 bardzo szybki kijek z bardzo smukłym blankiem , z dopalaczem na 3.90 umiarkowanie sztywny (jednak jak na cw 110g to nadal bardzo sztywna dzida) z dość widocznym przesztywnieniem na dopalaczu. Fajny kij do łowienia na szybko (pewny hol na grubszych linkach)

plusy - 5 szczytówek w komplecie, bardzo szybki kij, smukły blank

minusy - mała średnica przelotek, kiepski spacing, przesztywnienie na dopalaczu, drobnica się lubi spinać

mikado golden bay - łowi kolega, taka pancerna pałka z przelotkami jak mikado uv, za to z cholernie grubościennym blankiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dołączając się do dyskusji zasugerował bym ci żebyś zerknął także na ofertę Trabucco.

Ma też całkiem dobrze wykonane feedery, które mieszczą się w podanym przez ciebie przedziale cenowym :idea::arrow: chodzi mi o design,materiał, akcję.

Osobiście posiadam jednego w mojej kolekcji, czyli: Syntium pro feeder MH, robi u mnie jako rezerwowy kij, którym już kilka razy miałem przyjemność powędkować i raczej się nie zraziłem, chociaż jestem wybredny. :twisted: Porównójac do posiadanych przeze mnie feederów Shimano (catana CX, beast master BX), widać od razu, że to nie ta liga... Wymienione Shimano mają deczko smuklejsze blanki i lepsze przelotki, że o materiale nie wspomnę :wink: ... Wracając do trabucco, jest podczas holu troszkę twardszy niż wspomniane kije shimano, ale jak na cenę 250zł spisuje się nieźle, największa ryba jaką tym kijem udało mi się wyholować był karp (4200gr). Oceniając go w skali 1-10 postawił bym mu ocenę 6.

PS. Alivio to najniższa półka shimano w tym kierunku raczej bym się nie pchał, chociaż kto wie, może akurat ci podejdzie. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
No właśnie w Rzeszowie go nie znalazłem nigdzie :/ Ale za to oglądałem Robinson power Feeder 3.9m 150g i powiem szczerze pomimo tego że kij za 280 zł zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie bardzo lekki sztywny świetnie się na sucho prezentował. Chyba na minus to że rękojeść nie w całości z korku ? Widział ktoś ten kij ? Chyba że jeszcze coś innego ?

Dzięki za pomoc ! Jaxona będę reklamował na pewno tak samo mówił sprzedawca ale dopiero wtedy jak kupie coś innego albo na koniec sezonu ;)

Zapewne chodziło o Diplomat Power Feeder. Bardzo dobry kij. Rękojeść do połowy z korka i czarnego neoprenu. U mnie jak na razie nic złego się z nią nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diplomat Power Feeder to rzeczywiście solidny kij, któremu poświęciłem dość sporo swojego czasu. W skali 1-10 dałbym mu mocną 8, tak mało tylko dlatego, że nie ma idealnych wędzisk. Niech żałuje ten co go nie miał na wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.