Skocz do zawartości
tokarex pontony

Problem z splątaniem się żyłki


blady15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przepraszam jeśli temat już się powtarza , ale jestem tutaj nowy...

Mój problem polega na tym , że przy każdym żucie plącze mi się żyłka z spławikiem.

Spławik ma 20 gr, firmy albatros taki jak na zdjęciu " powiem jeszcze że jest na stałe przymocowany do głównej żyłki i na krętliku do przeponu, oraz ma w sobie już dane obciążenie , że nie potrzebne jest dawane obciążenie na żyłce ", haczyk dokładnie nie wiem jakiej wielkości, jedynie pisze że to haczyk karpiowy. Główna żyłka ma 0,28 mm tak samo jak i przepon też ma 0,28 mm. Przepon ma długość około 70 cm, taki długi ponieważ nie można regulować głębokości, dlatego postanowiłem zrobić taką długość.

Prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Z góry dziękuje

Dariusz

post-16790-1454497375444_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
przynęty na klenia   Dragon

Przede wszystkim montowanie takiego cuda do rzutów na odległość powinniśmy chyba od razu zakazać ;) Pod groźbą splątania.

Zestaw spławikowy musi (!!) posiadać:

- spławik

- obciążenie

- haczyk

- do tego parę innych nieobowiązkowych drobiazgów

Co oznaza spławik 20g w tym przypadku? Jeśli jest max dociążony (pierwsze słyszę o takim rozwiązaniu, pewnie istnieją, ale raczej się nieczęsto to stosuje - Potrafię to sobie wyobrazić nad jakąś wąską rzeczką, bez konieczności rzucania na większą odległość. Ewentualnie jako powierzchniowy dodatek do zestawów przegruntowanych (np zestaw z koszykiem)) to powinien mieć oznaczenie 20g+0g, lub po prostu 0g. To że jest dociążony jakkolwiek, nie przesądza, że nie montuje się tu dociążenia.. Oznaczenie 20g mówi mniej więcej: "Dorzuć 20g śrutu a spławik będzie stał optymalnie". Zakładając że oznaczenie to faktycznie 20g to spławik na żywą przynętę, należy do niego lekką ręką 10g podwiesić i założyć płotkę 15cm. Obciążenie ma w takim zestawie nie tylko zadanie pomóc dalej rzucić, wyważyć spławik, ale też skontrolować żywą przynętę, aby nie zrobiła kotła przy spławiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety już tego spławika nie posiadam gdyż kolega mi go zepsuł. Ale spławik miał 20 g i przy dodaniu obojętnie jakiego obciążenie na żyłkę spławik szedł na dno. Kupiłem taki spławik, gdyż myślałem że będzie fajny lecz się grubo pomyliłem.

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi w moim poście.

Życzę wszystkim wielkich połowów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.